DOMBÜRGS RRDNIEÜWS GEMEENTE VARIA De gemeente als badplaats De gemeente Domburg richt zich voor het eerst via het Badnieuws tot haar gasten. Waarom, zult u zeggen, wat hebben wij met de gemeente te maken, wij zijn hier met vakantie! Welnu, de gemeente wil contact maken met de recrean ten, ze voorlichten over zaken die tijdens hun verblijf hier van belang zijn en de gemeente wil via deze rubriek graag reacties horen van haar gasten. Domburg leeft voor en door de toeristen. Hoe belang rijk zij zijn tonen enige feitelijke gegevens. De gemeen te (de kernen Oostkapelle en Domburg) heeft ca. 4.000 permanente inwoners, doch in de zomer groeit dit aan tal met ca. 20.000 (tijdelijke) inwoners! De gemeente is er trots op als badplaats zo'n aantrekkingskracht te hebben, en doet - naast natuurlijk de ondernemers en instellingen - erg haar best om dat zo te houden. In het voorseizoen worden alle zeilen bijgezet om de ge meente een fraai aanzien te geven en worden de stran den door de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (een gemeentelijke stichting) klaargemaakt voor de ontvangst van de badgasten. Ieder jaar weer sleutelt men aan de verkeersvoorzienin- gen, teneinde de grote drukte in goede banen te leiden. Kort gezegd komt het er op neer dat de gemeente de voorwaarden wil scheppen om uw verblijf in Domburg geslaagd te doen zijn. Domburg wil een familiebadplaats zijn. Dat betekent dat wij elkaar rust moeten gunnen om ongestoord van de natuur te genieten, dat betekent dat wij elkaar moe ten respecteren in onze 'zomerse gedragingen' en dat betekent tenslotte dat wij een beroep op u doen om u aan de weinige spelregels die wij als gemeente stellen, te houden. Let op de regels op het strand, houdt u aan de verkeersaanwijzingen en gun elkaar een ongestoorde vakantie. Zorg voor een onbezorgde vakantie Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd wor den, kleine misdrijven zijn, en als u weet dat die vaak maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u meteen wat u moet doen om mis drijven te voorkomen. Natuurlijk probeert de politie, zeker in de vakantiepe riodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van de politie en Hieronder staan een aantal zaken opgesomd waaraan u kunt denken om onbezorgd vakantie te houden: - sluit auto, caravan, hotelkamer goed af; - waardevolle voorwerpen, zoals autopapieren, paspoort, waardepapieren, fotoapparatuur e.d. niet onbeheerd in auto of caravan laten liggen; - waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven; - op plaatsen waar het druk is, het strand en de markt bijvoorbeeld, moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden en overbodige waardepapie ren; - bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden; - draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de verleiding; - laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus niet in 't zicht achterlaten; - waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt; - voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en bui tenboordmotoren bestaan speciale sloten. Met het treffen van een aantal voorzorgsmaatregelen, kunt u veel ongemakken voorkomen. Bereikbaarheid politie Omdat in Domburg en Oostkapelle geen politiebureau is, bestaat soms verwarring over de bereikbaarheid van de rijkspolitie. Domburg en Oostkapelle ressorteren onder het groepsbureau dat gevestigd is in Seroosker- ke(W), Burg. Dregmanstraat 21. Het telefoonnummer van het bureau is 01189-1910. Het groepsbureau is dagelijks voor het publiek geo pend tussen 9.30 en 16.30 uur. Buiten deze uren is het bureau ook vaak bezet. Hier zit echter geen regelmaat Gemeente-Varia is een rubriek verzorgd door de gemeente Domburg ter informatie van haar gasten. Feiten Gemeentehuis: Markt 1, Domburg Geopend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur en verder na telefonische afspraak. Telefoon: 01188-2710 Postadres: Postbus 10, 4357 ZG Domburg Politie: 01189-1910 Brandweer: 01184-14444 Ambulance: 01184-14444 Openbare werken: 01188-2710, toestel 30 (de heer A. Meeuwse) Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden en verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren worden gemeld op het gemeentehuis aan de Markt 1 te Domburg, of op het groepsbureau van de rijkspolitie te Serooskerke (W), Burg. Dregmanstraat 21. Schillen en dozen In 1916 luidde de slogan van de ANWB: "Laat niet als dank voor 't aangenaam verpoozen, den eigenaar van het bosch de schillen en de doozen." Tegenwoordig echter kan aan de schillen en de dozen een hele waslijst van materialen worden toegevoegd. Bier- en frisdankblikjes, plastic frietbakjes, shagver- pakking, maar ook afgewerkte olie, inhoud van chemi sche toiletten en niet te vergeten van faecaliën van huisdieren. Dit vuil bezorgt veel overlast en ontsiert straten, stran den, parken en bossen. Op plaatsen waar veel zwerfaf val ligt, is recreëren geen pretje. Een wegwerpmaat schappij werkt wergwerpgedrag in de hand. Wegwer- pers zijn per definitie niet milieubewust en milieuvrien delijk bezig. Gebruik de afvalbakken dan ook veelvul dig, ze staan ervoor! Parkeren Voor het parkeren op de verschillende parkeerterrei nen langs de kust moet worden betaald. Bij de terrei nen zijn dan ook diverse parkeerautomaten geplaatst. Verder is er op loopafstand van het strand parkeergele genheid waarvoor niet behoeft te worden betaald. O.a. parkeerterrein Irma aan de Domburgseweg, het voor malige voetbalveld aan de Roosjesweg en het terrein aan de Schelpweg. Even een stukje lopen, maar dan kan wel de gehele dag gratis worden geparkeerd. Kamperen Het komt tegenwoordig nogal eens voor dat oude, af gedankte LPG-gastanks uit sloopauto's met enige huisvlijt worden omgebouwd om vervolgens gebruikt te worden als gas reservoir voor kook- en verwarmings toestellen, o.a. bij tent en caravan. Deze omgebouwde tanks zijn er echter niet op gekontroleerd of ze voldoen aan de daarvoor geldende veiligheidseisen. Evenmin is nagegaan of de tank verder op de juiste ma nier wordt geïnstalleerd. Het zal duidelijk zijn dat het gebruik van een afgedankte tank de nodige gevaren mee kan brengen. Vandaar dat het zeer onverstandig is om kook- en ver warmingstoestellen aan te sluiten op niet-goedgekeur- de installaties. de i jac Er wai gro

Domburgsch Badnieuws | 1986 | | pagina 4