1DOMBÜRGS BflDNIEUWS VVV-AKTIEF VVV - VOOR U Bedankt: ^rrr/u-'jc c/z^: -gww Ae/ /AAA Zaterdag 28 juni wordt de 17e Zeeuwse dag van het paard gehouden. Plaats van handeling is Serooskerke (Walcheren) op de terreinen van Manege "De Een dracht" aan de Rijkebuurtweg. Alle samenwerkende stamboeken houden dan hun keuringen aan de hand (exterieur keuringen) in de voormiddag vanaf negen uur. De stamboeken (dus de verschillende rassen), Shet- landpony's, Fjordenpaarden, Trekpaarden, New Fo rest pony's, Welshpony's, Appaloosa paarden, Ha- flinger paarden, Friese paarden, nemen in het middag programma deel aan schitterende demonstraties. Tevens wordt er de gehele dag een concours hippique gehouden voor pony's en paarden in alle klassen. Klas se B (beginners) klasse L (licht) klasse M (midden) en Z (zwaar). Hiervoor zijn alle Zeeuwse springcombinaties uitgenodigd. Ook de mensport komt in aktie, alle menners komen naar Serooskerke in de klassen B, L, M en Z om daar hun wedstrijden te verrijden om de nodige winstpunten voor promotie te vergaren. De Zeeuwse dag van het paard is jaarlijks goed voor zo'n 6 a 7.000 paarden- en ponyliefhebbers aan publiek. Indeling middagprogramma Zeeuwse dag van het paard 1986 13.15 13.25 13.30 13.45 13.55 14.10 14.25 14.35 14.45 15.00 15.15 15.25 15.40 15.50 16.05 16.15 16.30 16.45 17.00 17.15 Menparade, pony's en paarden met prijs uitreiking klasse B, L. Men Z. Opening van het middagprogramma door de voorzitter. Springen pony's klasse M barrage. Fjorden paarden aangespannen. Trekpaarden concours, enkelspannen. Springen pony's klasse Z barrage. Défilé, eerste gedeelte: New Forest-, Welsh- en Shetlandpony's, Haflingers en Haflo-Araben. Fjorden paarden aangespannen. Springen paarden klasse M barrage. New Forest pony's aangepannen en combi naties onder het zadel. Défilé, tweede gedeelte: Fjorden-, Friese-, Appaloosa- en Trekpaarden. Springen paarden-klasse Z barrage. Shetlandpony's aangespannen. Haflingerpaarden aangespannen. Trekpaarden vierspan voor strijdwagen. Welsh pony's aangespannen. Pas de Deux. Friese paarden aangespannen. Trekpaarden, 4-, 8- en 16-span. Sluiting. doende geweest met het vormgeven van het kasteel en dat ging zo goed dat we optimistisch spraken over het nabouwen van kasteel Westhove. Er was echter één faktor die absoluut niet meewerkte, het weer! De noordwester storm in de nacht van vrijdag 6 j uni op zaterdag 7 juni en de vele regenbuien zorgde ervoor dat onze torens en daken er behoorlijk verfromfraaid uit kwamen te zien. Maar we gingen door en na twee dagen mooi weer zagen we het weer helemaal zitten. En weer zat het weer ons tegen, ditmaal een zuidwester storm op dinsdagavond 10 juni. We besloten om woensdag 11 juni 's morgens om 06.00 uur te beginnen en wat er nog over was van ons kasteel een beetje toonbaar te maken. Het weer was de gehele ochtend redelijk goed en we werkten hard om er nog iets van te maken. Het kasteel dat we dachten te maken was niet meer haalbaar maar het uiteindelijke resultaat was, alle tegenslagen in ogenschouw genomen, toch de moeite waard. Tegen de tijd dat de cameraploeg van de Tros gearri veerd was waren we al een heel eind klaar. Zij besloten om direkt al een paar opnamen te maken van 'het kasteel in aanbouw'. De cameraploeg kwam met de apparatuur, stelde alles in en het begon weer te regenen. De opnames werden opgeschort. De gehele middag viel letterlijk in het water.geen zand kasteelwedstrijd voor kleine kinderen, geen surfers en geen gezellig en drukbevolkt strand. Toch bleven de mensen van de Tros enthousiast, gemo tiveerd door ons doorzettingsvermogen ondanks alle tegenslag. Tussen de buien door werden er opnames gemaakt waarbij en nog altijd zo'n 100 man publiek aanwezig was. Ook vanuit de lucht zijn er enkele opnames gemaakt. Toen uiteindelijk de opnames achter de rug waren en we moe en toch ook wel voldaan alles opgeruimd en in gepakt hadden begon de zon te schijnen! Maar ondanks het weer is het een gebeurtenis geweest, die we niet gauw zullen vergeten en 't uiteindelijke doel van het bouwen van een zandkasteel is ook bereikt nl.: publiciteit voor Oostkapelleü Arthur Pateer VVV Oostkapelle De VVV Oostkapelle bedankt onderstaande personen voor bereidheid tot leveren van hulp, materiaal, advies en kortom alle steun die wij nodig hadden. Sturm en Dekker Vaste medewerkers: Jobse Bouwbedrijf Mare Terwiel 2 Kraanmachinisten Maarten Jobse Fam. Terwiel Rico Jobse Gemeente Domburg Leon Kreft SBD Cor Kreft Badmannen Maurits de Lange Prof. Gunning Mavo, Jan Dekker Gouda Gebr. Geldof De scholen van Robert-Jan Reis Oostkapelle De Tros-ploeg De Piraat Sam Hillebrand Fam. Rotte Dhr. Wattel P.Z.C. David Wisse Jan Dekker Dhr. Meeuwse Ricardo Salawane Bart Bijsterveld Manege Duno Steef Hoff Vliegveld Midden-Zeeland ANP Roel Gabriëlse Jeugdherberg Westhove Chinees Rest. 't Paradijs Jongens en meisjes die zich verf De Schipper opgegeven hebben bloemen Bommeljé Nico de Jong, Telegraaf Karelse Kamer v. Koophandel een rubriek van de VVV Oostkapelle Het zandkasteel Hier volgt het beloofde verslag van de gang van zaken rond het zandkasteel en dan met name van woensdag 11 juni. Woensdag 11 juni 1986 om 11.30 uur kwamen de men sen van de Tros televisie om opnamen te maken van het grootste zandkasteel van Nederland voor het program ma 'De eerste de beste'. Hoe is dit alles tot stand gekomen? In het kader van het promoten van Oostkapelle d.m.v. evenementen ontstond het idee om kontakt te zoeken met de diverse omroepen. De Tros reageerde enthou siast en in overleg werd besloten om het grootste zand kasteel van Nederland te bouwen. Dit was natuurlijk wel leuk maar nu wij besloten had den om dat kasteel te bouwen kwamen uiteraard de vragen. Niemand van ons had zoiets wel eens eerder gedaan en informatie hierover bleef ook beperkt tot het uiteinde lijke resultaat, zoals bijvoorbeeld de stad Jeruzalem van zand en het langste zandkasteel van de wereld (16 km!). Nadat talloze ideeën de revue waren gepasseerd en weer afgedaan werden bleef er voor ons niks anders over dan naar het strand te gaan en te experimenteren. Dinsdag 3 juni zijn we dan ook begonnen met het ma ken van een grote zandberg die de basis werd voor het uiteindelijke kasteel. De rest van de week zijn we druk een rubriek van de VVV Domburg Ook in Domburg (en in Oostkapelle) kunt U nu met de PTT Telefoonkaart bellen. Zo'n kaart heeft vele voor delen, de belangrijkste zijn wel dat U kunt bellen zon der een cent op zak en dat U niet meer tijdens Uw gesprek wordt gestoord omdat er weer een muntje bij moet. De Kaarttelefooncellen zijn herkenbaar aan boven staande sticker. De Telefoonkaarten kunt U kopen bij de plaatselijke postkantoren, VVV kantoren en sommige winkels. Kaarten zijn er te koop met 20 5,40 10,of 100 25,tikken. Het aantal verbruikte tikken wordt automatisch van Uw kaart afgeschreven. Een aanwinst voor onze gemeente! Aan de Westerschelde De berijpte dijk loopt uit eindeloos in mist. Onzichtbaar, dreunend glijden de schepen voorbij. Een niemandsland, gevukP9i$tep besef van tijd en met een gestaltedfei 1 donker en kwiek van ver mij tegemoetkomt door het witte gras en het wier langs het water- Hij gaat glimlachend door me heen en neemt me mee naar het verleden. [iet dat er veel veranderd is, echo nu van geluid, en een schaduw, geur van een mens die door mij heen is gegaan. tPastfit vroeger niet eender? Toen ik,nog niemand kende itte ik metditzelfde gevoel, gestal tejdat gelaat geur, zoet en dierlijk, 1 in de hevt%en mist van niemandsland, det- Hans Warren.

Domburgsch Badnieuws | 1986 | | pagina 7