DOMBURGS BADNIEUWS Even langs de glasbak» Kleine moeite. Goede gewoonte. VARIA GEMEENTE GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Dehuisvuilzfik f«w smaundugs buiten of anders in de groene containers Gemeente-Varia is een rubriek verzorgd door de gemeente Domburg ter informatie van haar gasten. De V< Een Domt Doml Verer Haag De gemeente als badplaats De gemeente Domburg richt zich voor het eerst via het Badnieuws tot haar gasten. Waarom, zult u zeggen, wat hebben wij met de gemeente te maken, wij zijn hier met vakantie! Welnu, de gemeente wil contact maken met de recrean ten, ze voorlichten over zaken die tijdens hun verblijf hier van belang zijn en de gemeente wil via deze rubriek graag reacties horen van haar gasten. Domburg leeft voor en door de toeristen. Hoe belang rijk zij zijn tonen enige feitelijke gegevens. De gemeen te (de kernen Oostkapelle en Domburg) heeft ca. 4.000 permanente inwoners, doch in de zomer groeit dit aan tal met ca. 20.000 (tijdelijke) inwoners! De gemeente is er trots op als badplaats zo'n aantrekkingskracht te hebben, en doet - naast natuurlijk de ondernemers en instellingen - erg haar best om dat zo te houden. In het voorseizoen worden alle zeilen bijgezet om de ge meente een fraai aanzien te geven en worden de stran den door de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (een gemeentelijke stichting) klaargemaakt voor de ontvangst van de badgasten. leder jaar weer sleutelt men aan de verkeersvoorzienin- gen, teneinde de grote drukte in goede banen te leiden. Kort gezegd komt het er op neer dat de gemeente de voorwaarden wil si heppen om uw verblijf in Domburg geslaagd te doen zijn. Domburg wil een familiebadplaats zijn. Dal betekent dat wij elkaar rust moeten gunnen om ongestoord van de natuur te genieten, dat betekent dat wij elkaar moe ten respecteren in onze 'zomerse gedragingen' en dat betekent tenslotte dat wij een beroep op u doen om u aan de weinige spelregels die wij als gemeente stellen, te houden. Let op de regels op het strand, houdt u aan de verkeersaanwijzingen en gun elkaar een ongestoorde vakantie. In het onderstaande worden enige 'spelregels' belicht. Indien u vragen of suggesties voor de gemeente heeft dan gelieve u zich te wenden tot het gemeentehuis (zie kader). Dat is er ook voor de badgast. Wij wensen u een goede vakantie toe! MILIEU Schoon moet ons milieu zijn. Domburg schoner dan schoon, is onze leus. Wij vragen onze gasten ook daaraan mee te werken. Voor zover u in een recreatiewoning verblijft, waarin u zelf voor de afvoer van het huisvuil dient zorg te dragen vragen wij uw aandacht voor het volgende: Ook in Domburg wordt geprobeerd om het glas te scheiden van het overige vuil. Op diverse plaatsen in de gemeente (Domburg: Singel/Tooropplein en Oostka pelle: Park Reigersberg/Anjerlaan/Eikenlaan/Oos- terpark/Dunopark) staan zgn. glasbollen. Wij vragen u hiervan gebruik te maken tijdens uw ver blijf voor uw afval-glas. Feiten Gemeentehuis: Markt 1, Domburg Geopend iedere werkdag van 9.00-12.00 uur en verder na telefonische afspraak. Telefoon: 01188-2710 Postadres: Postbus 10, 4357 ZG Domburg Politie: 01189-1910 Brandweer: 01184-14444 Ambulance: 01184-14444 Gemeentewerken: 01188-2710, toestel 30 (de heer A. Meeuwse) Het huisvuil wordt in de gemeente iedere maandag op gehaald. Vanaf 7.00 uur 's morgens mag dit aan de weg worden gezet. Indien uw vakantie niet op een maandag eindigt dan wordt u de mogelijkheid geboden om uw vuilniszak in een container te werpen. Deze staan op gesteld in de zgn. parken: in Domburg - het Prinse- park, het Casembrootplein, het van Teylingenpark; in Oostkapelle - het Oosterpark, Dunopark, Park Rei gersberg. Deze containers worden in de zomer iedere dag geleegd. Gebruik deze groene containers. Zij zijn er voor het schone Domburgse milieu! Verontreiniging op straat wordt in onze gemeente met man en macht geweerd. Zoveel mogelijk wordt er da gelijks schoongemaakt. Er zijn op talloze punten pa pierbakken opgesteld. Gebruik deze en u doet daarmee een bijdrage aan een 'schone' vakantie. VERKEER Onze gemeente is aantrekkelijk door zijn kleine schaal. Alles wat u wenst is te voet en per fiets bereikbaar. Het gemeentelijk beleid probeert voor de hier verblij vende gasten zoveel mogelijk parkeerruimte te (doen) creëren. Voor dag-toeristen zijn ruime (betaald) par keervoorzieningen gemaakt. Desondanks zijn er op zo merse dagen verkeersproblemen en moet de politie maatregelen treffen om het verkeer in goede banen te leiden. Wij roepen u allen toe: houdt u aan de verkeersge- en verboden en laat als het even kan uw auto staan. Het

Domburgsch Badnieuws | 1986 | | pagina 4