adverteren is verkopen koop bij onze adverteerders! DOMBURGS MDNIEUWS é*Jk HET OUDERHUIS Dit is de streek, waar ik ben opgegroeid. De zee, het strand en de verweerde duinen, De zelfgeplarite popels langs de weg En lager liggend nog de bollentuinen. Dit is liet huis ter halver hoogt gebouwd, Uitziend op duin en veld en dorp en weiden, Symbool van dichterschap, en middelpunt Van wie zich tot de dichtkunst voorbereidden. In deze kamer heeft mijn wieg gestaan Een bamboe-werkstuk van mijn moeder's handen. Die andre was ons speel- en leervertrek:' Bruinhouten vloer en bruine en witte wanden. Het huis wordt oud. De wind blaast door de ramen Zoals hij altijd in de schoorsteen zong. De mensen worden ouder, maar daarbinnen En -buiten blijven hart en landschap jong. Ook ik werd ouder. Maar de ouderzorgen Om mij in 't huis waar 'k jeugd en kindsheid sleet, Maken mij kind weer, maar nu veel vertrouwder Met hen die met mij deelden vreugde en leed. En vaak weer hoor ik blijde kinderstemmen In huis en duin:'kindskinderen van hen, Die samen bouwden aan een huwliksleven Waar ik nog steeds mijn ideaal in ken Mea Verwey. Drukkerij Verhage Zoon, Middelburg. IN DE MANTELING BIJ DOMBURG In de spanne luwe stilte In de wieg van 't glooiend mos Lig ik: boven vaart de zilte Zeewind over 't neigend bosch. Al de toppen wuiveblinken In der zonne gouden lust, Wijl de dorre bladers zinken Om mij heen tot rosse rust. LJle vogelvluchten rissen Achter weemlend twijgen web: 't Zijn de meeuwen die gaan visschen Met den wederkeer der eb... Ieder jaar wordt sneller ouder, Vroeger avondt elke dag, - Maar mijn hoofd ligt aan uw schouder En ik hoor uw harteslog. Boven drijft het leven over, En geen schijn of schaüw ontgaat: Elke siddering in 't loover Spiegelt over uw gelaat. Als een god die zoü beluistren Aards gerucht uit hemels vreé, Hoor ik uwen adem fluistren Door de stem van wind en zee. P. C. Boutens

Domburgsch Badnieuws | 1985 | | pagina 6