DOMBURGS MDNIEUWS Laat mij de volle weelde van het dwalen Tusschen duinen en de beschuimdc ree Wanneer de zon in zijn droef-peinzend dalen Het laatste licht laat bleeken in de zee. 'WK*» Dan komen de heilige sterren blinken Aan de blauwe lucht, wit en goud en rood, Zij stijgen, dalen, tot zij wondergroot Achter den stillen horizon verzinken. Iedre dag zóó klaar, elke avond zóó stil. Nachten schatrijk van droomen, mijne wil Tevreden met mijn maat van heerlijkheid. En eerder wakker dan de dageraad Kom ik aan zee weer zien hoe 't leven gaat Op de vloot, die verheugd zijn zeilen spreidt. Jacob IsraëldeHaan Henk de Looff WELKOM IN DOMBURG! VIELSPASS! SOYEZ LE BIENVENU! HAVE A NICE TIME! Zoals de wereld ten einde nagi m lJointwig uoa u.n nergens, schreef ik ooit. Ik stond toen ik dat dacht halverwege de Hoge Hil en staarde over een in roodgoud gehuld landschap, een azuren zee. Heel wat einden van dagen in heel wat wereldstreken zweefden mij voor ogen, maar geen enkele daarvan had de bekoring van dit moment. De Hoge Hil heeft ongetwijfeld veel ontboezemingen op zijn geweten! Eén daarvan vond ik onlangs terug in Wandelingen door Neder land' van J. Craandijk (1886): wij bestijgen den hoogsten duin - de hooge Hilt'. 't Is daar een heerlijk gezigt. Aan onzen voet ligt degrootezee. Beneden ons zien wij nog een weinig strand, maar iets verder loopt het duin bij na onmiddellijk in het water af. Hoofden zijn uitgebragt, die de golven breken en het witte schuim krult er over heen, maar daar ginds spat het tegen rijswerk en steenen, die het losse zand beveili gen Langs de kust rijst en daalt de duinreeks, Z.W. waarts spoedig vervangen door den kolossalen Westkappelschen dijk, wiens regte lijn wij kunnen volgen tot bij den zwaren toren van Westkappel. N.O. waarts zijn het wilde, blinkende toppen en valleijen, in woeste mengeling dooreen geworpen. Binnen die zeeweringen, door natuur of kunst opgeworpen, vertoont zich het schoone ei land in al zijn' rijkdom en afwisselingAchter den donkeren boschrand is 't, zoover ons oog rijkt, weide en akker en hout in al lerlei schakeringen van groen en geel en bruin en blaauw, naar den aard van grond of gewas, naarmate de zon 't verlicht of de wolken er haar groote schaduwen op werpen, naarmate 't naderbij of op grooter afstand gelegen is. Overal torens Wie eens de hooge Hilt heeft beklommen, die zal niet haastig scheiden. Daar is zooveel wat hem boeit aan een plek als deze, waar land en zee zich vereenigen tot een zoo treffend geheel Ja, al is er dan landschappelijk zoveel veranderd op Walcheren de laatste eeuw, keer je je op de Hoge Hil van de zee af, dan ligt nog steeds de wereld aan je voeten, wend je je naar haar toe, dan kom je fezelf tegen de zee is als de sluier van een geheim, dat we al lemaal in ons dragen en toch slechts ten dele kunnen bevroeden. Ook een concert van Brassband Apollo (22 juli) werd afgelast. Beter weer was het bij het optreden van de Dutch Swing College Band (23 juli). Expositie Henk de Looff. Schilder Henk de Looff brengt zijn vacanties meestal in Domburg door. Onze badplaats speelt dan ook een grote rol in zijn werk. Voorbeelden daarvan kan men zien van 4 tot 14 augustus in het Badpaviljoen te Domburg, waar dan onder meer aquarellen en olieverfschilderijen van zijn hand zullen zijn tentoongesteld. Zomer activiteiten Een knallend vuurwerk op 29 juli om 23.00 uur Hoge Hil Domburg. Lampionoptocht Op 1 augustus heeft de VVV Domburg weer een lampionoptocht gepland. Nog enthousiaster gemaakt door het grote succes van de optocht van vorig jaar, hoopt de VVV dat ook dit jaar veel kinde ren en volwassenen zullen meedoen. Iedereen is welkom, inwoner of niet, badgast of niet, scholen, verenigingen, enkelingen en ga zo maar door! Machen Sie mit! Der Lampionaufzug ist für Alle da! Auskunft: VVV Domburg, Schuitvlotstraat 32. Lampionoptochten in de20er en 30er jaren. Deelnemers: opstellen op het terrein van het Badhotel tussen 19.30 en 20.00 uur. Daar krijgt U een deelnemerskaart. Teilnehmer: aufstellen zwischen 19.30 und 20.00 Uhr, Grundstück Badhotel. Dort erhalten Sie eine Teilnehmerkarte. Eindpunt: Markt Domburg. De 10 origineelste of mooiste groe pen of individuen krijgen een prijs. Endpunkt: Markt Domburg. Die 10 originellsten oder schönsten Gruppen oder Individuen bekommen einen Preis. MEEDOEN DUS! ALSO. MACHFN SIF MIT! 'Lampionoptocht 1984. Lampionoptocht 1984 Een oude traditie in ere hersteld. In de jaren twintig en dertig was de lampionoptocht een jaarlijks terugkerend feest! Dat wij ook nu nog niets aan fantasie hebben ingeboet, zal ongetwijfeld blij ken op de le augustus! Lampions (geheel compleet) zijn vanaf maandag 29 juli te ver krijgen bij het VV V-kantoor a 1,-. Lampions (ganz komplett) ab Montag 29. Juli zu bekommen beim VVV-Amt a 1,— De Film van Ome Willem. Het wordt weer een joepiedepoepiedag Ome Willem komt op 2 augustus met Teuntje, Jan Klaasen, Ka trijn en de boef naar Domburg. Het drumstel komt ook mee en een echte film met de avonturen van Ome Willem. 'Om met zo'n uitstraling en overgave ruim anderhalf uur een zaal met 700 kinderen te boeien, dat heb je of dat heb je niet' schreven de kranten. En Ome Willem, Edwin Rutten, heeft het zeker! Vorig jaar was hij al in Domburg en kreeg hij - ondanks een niet te stoppen plensbui - een zaal vol kinderen en ouders mee. Op tijd de kaarten halen! Ze zijn te krijgen bij VVV Domburg, Camping Domburg, VVV Oostkapelle en Sjiep hifi Middelburg, ook aan de avondkassa. Vrijdag 2 augustus, 19.00 uur, Openluchttheater Domburg. Voor een uitverkochte en zeer enthousiaste zaal speelden de DSC- leden weer de sterren van de hemel! Van het legendarische "Oh, when the Saints tot het melancholieke "Domburg Blues". Jazz van wereld-niveau in Domburg! Het traditionele Badgastentournooi. Zoals steeds is de eerste week van augustus gereserveerd voor het Badgasten jeugdtennistournooi. Iedereen die wel eens een tennisracket vasthoudt en tussen de 8 en 17 jaar oud is, is van harte welkom bij dit tournooi! 100 deelnemers worden toegelaten. De wedstrijden beginnen op dinsdag 30 juli en de finales zullen worden gespeeld op vrijdag 2 augustus. Als je snel bent, kun je er misschien nog bij! Opgeven bij de VVV Domburg.

Domburgsch Badnieuws | 1985 | | pagina 3