Domburg 150 jaar badplaats fp|p BADPLAATS 101e JAARGANG NR. 14 SPECIALE UITGAVE DECEMBER 1984 Domburgse dagen Evenementenlijst WALCHEREN U heeft het eerste nummer van het Domburgs Bad- nieuws 1 984 in handen. Een speciale editie en in zoverre afwijkend van de twaalf nog te verschijnen nummers, dat het in de eerste plaats dienst doet als gids voor het ko mend zomerseizoen. Het wordt een heel bijzondere zo mer voor Domburg en, als het weer meezit, ongetwijfeld een onvergetelijke. Zo begonnen we het jubileumjaar, dat inmiddels alweer ten einde loopt en waarin zoveel is gebeurd. In dit 14e nummer van het Dom burgs badnieuws laten wij onze gedachten nog eens gaan over dit jaar. Wij zullen bij een aantal gebeurtenissen stil staan, maar voor we daartoe overgaan, vestigen we graag de aandacht op het laatste evenement van de Stichting 150 jaar Badplaats Domburg: op zaterdag 29 december 1984 zal om 14.00 uur in het Schutters hof te Domburg ten eerste de uitslag van de fotowedstrijd be kend worden gemaakt en ten tweede het Jubileumjaar op feestelijke wijze worden gesloten. Toegang is uiteraard gratis en iedereen is welkom! Het Badnieuws waarmee we het jaar afsluiten Een jaar, waarin we niet alleen aan vele evenementen aandacht hebben besteed, maar ook ruimschoots aan aspecten van ge schiedenis, cultuur en curiositeit. Het Domburgs Badnieuws moet immers een weerslag zijn van al hetgeen er onder de Domburgse bevolking en in mindere mate haar gasten leeft! Zo stonden we stil bij schilders en bij schrijvers, bij de geschiede nis van onder meer kasteel Westhove en het zeehospitium Zonne veld en presenteerden we curieuze feiten ('wist U datjes') over Domburg. Regelmatig legden wij het accent op een Domburgse traditie als ringrijden, gaaischieten en klederdrachtenshows, in el ke aflevering tekenden we de locale sfeer (en soms het weer), plaatsen we een gedicht dat met Domburg, de zee, het strand of het Zeeuwse land te maken heeft en doken we in het verleden met een citaat uit de allereerste jaargangen van het DB. Het gaat te ver om hier alles te noemenwél willen we nog kwijt dat de geschiedenis van Domburg zó rijk is (en nog steeds 'wordt') dat er nog heel veel te vertellen blijft. Misschien dat deze jaargang van het Domburgs Badnieuws ertoe bij kan dragen de juiste weg hier voor te vinden Zo'n 8 maanden liggen er tussen de officiële opening en sluiting van dit bijzondere jaar, d.m.v. een fotoreportage zullen wij daar nog eens langs wandelen. Naast de 'gewone' rubrieken zult U in dit Badnieuws een uitgebreid jaarverslag aantreffen, toekomstvi sies op Domburg van enkele inwoners van onze gemeente en lie velingsrecepten van vele Domburgers. Een puzzle over Domburg door de jaren heen met mooie prijzen voor vrije uurtjes rond de feestdagen en tot slot de wens dat het Domburg en de Dombur gers in de toekomst goed moge gaan: een gelukkig nieuwjaar! 29 december Uitslag fototentoonstelling en sluiting Jubileumjaar in het Schut tershof, 14.00 uur. ledereen welkom! jan Warners STICHTING tSU JAAR BADPLAATS DOMBURG 1984 1834-1984 29 december 1984 SLUITING JUBILEUMJAAR 14 uur Schuttershof Uitslag fotowedstrijd en aanbieding foto-album "Domburg 1984 in foto- vlucht". U kunt daarvan foto's nabestellen! Openingstijden ten toonstelling: 2, 4, 8 en 9 januari 1985 van 13-17 en van 19-23 uur. 3 jan. van 19-23 uur en 5 jan. van 13-17 uur. Op 8 en 9 jan. 's mor gens voor scholen in overleg met de beheerder Noordzee Domburg' Een mooi kerstcadeau Het schitterende Gedenkboek over Domburg van de hand van journalist en ex-Domburger (maar eens Domburger, al tijd Domburger!) Jan Warners, uitgegeven onder auspiciën van de Stichting 150 jaar Badplaats Domburg. Het wel en wee van deze vermaarde badplaats gedurende 150 jaar in een keur van verhalen en foto's. Onmisbaar voor wie Domburg in het hart heeft gesloten! f 59,50 Verkrijgbaar te Domburg bij warenhuis Karna, parfumerie van der Wekken, de Domburgse Golfclub en de VVV's Domburg en Oostkapelle. Te Middelburg bij Loeks boek handel, boekhandel Fanoy en boekhandel van Benthem Jutting. Te Vlissingen bij boekhandel Bikker. COLOFON Speciale uitgave ter afsluiting van het jubileumjaar 1984 Redactieadres: Ewout van Dishoeckstraat 1, 4357 BS Domburg Tel. 01188-1217 Een uitgave van de Stichting 150 jaar Badplaats Domburg. Oplage: 3.000 'a34 19 8*

Domburgsch Badnieuws | 1984 | | pagina 1