Voordeelmarkt Centra-slagerij v. d. Wekken DOMBURGS MDNIEUWS parfumerieën, tabaksartikelen en tijdschriften Ruime sortering levensmid delen. Complete groente-afdeling, ook voor panklare groenten en tevens in ons bedrijf aan wezig een uitgelezen sorte ring wijnen. Brood en gebak van de WARME BAKKER. Kapsalon - Parfumerie 'DOMBURG 1994' In het jaar 1994 zal de badplaats Domburg weer herkenbaar zijn zoals het 160 jaar geleden Is gestart als kuuroord. Gedurende 365 dagen per jaar zal Domburg worden bezocht door toeristen die willen genieten van de rust, karakteristieke omgeving en de verfrissende invloeden die er zullen uitgaan van al datgene wat Domburg te bieden heeft, de jaargetijden zullen nauwelijks meer van invloed zijn op de belangstelling die er naar het kuuroord Domburg uitgaat. De verblijfsrecreatie zal zich hebben ontwikkeld tot een niveau dat gekenmerkt wordt door zijn diversiteit van mogelijkheden. Het Badhotel zal weer in zijn oude luister zijn hersteld, de uitstra ling ervan zal zich over het gehele kuuroord Domburg doen gelden. Het voormalige hotel De I' Europe trekt weer het toerisme aan van weleer en zal zijn stempel op het geheel als kuuroord blijvend drukken. Zal in de zomermaanden het accent worden gelegd op het bezoek aan de stranden en de zee, de overige maanden zal het dagre- creatiegebeuren op het terrein van 't Hof Domburg grote aantrek kingskracht uitoefenen op de verblijfsrecreatie, het zoutwaterbad, met daarnaast een verwarmd jodiumbad en een recreatiebad met z'n vele randvoorzieningen als whirlpools, sauna's en fitnesscen trum zal het gezicht van het kuuroord Domburg mede bepalen. Het plaatselijke VVV-kantoorzal zijn uitgegroeid tot een Domburgs Toeristisch Bureau (DTB) dat zijn weerga niet vindt. Dit DTB zal zich verzekerd weten van de steun van geheel onder nemend Domburg en zal het promoten van Domburg in binnen- en buitenland in z'n geheel voor haar rekening nemen. De plaatselijke overheid komt hierin financiële zin niet meer aan te pas. Het promoten van het kuuroord Domburg zal geheel door het plaatselijk bedrijfsleven plaats vinden d.mv, het DTB, er zal per jaar ongeveer f 150.000,- worden besteed aan reclame. De onderlinge concurrentiestrijd (lees haat en nijd) zal geheel zijn verdwenen omdat een ieder overtuigd is van het feit dat wanneer het Domburg goed gaat het iedereen goed gaat. Alle neringdoen den hebben van hun zaak een jaarexploitatie gemaakt- De oude kern Domburg is weer herkenbaar aan zijn karakteristie ke elementen, is weer voor 90% permanent bewoond, de auto is in de kern een schaars waarneembaar artikel geworden en het cen trum heeft een zodanige aantrekkingskracht op het publiek dat het geheel een uitermate gezellige, sfeervolle promenade heeft doen ontstaan. Dit alles kan in 1994 werkelijkheid zijn mitshet gemeente bestuur van Domburg echt stuurt!! L. Wattel. Het geven van een 'helderziende' blik op het jaar 1994 is niet een voudig. Ik heb wel enkele opmerkingen die wellicht niet altijd even prettig zullen klinken. De recreatie In de komende jaren zal een duidelijke mentaliteitsverandering bij zowel inwoners als de toeristen dringend noodzakelijk zijn. Bij de eerste categorie bespeur ik wel eens een negatieve opstel ling wanneer het vernieuwingen betreft. Ik wil hier als voorbeeld noemen de kwestie-Badhotel, de Mezgerweg en meer gevallen. Er zal een duidelijke verbetering moeten komen in de logies- verstrekkende sector. Het is te betreuren dat objecten als Zuider duin en Westduin niet in Domburg hebben kunnen (of willen) ko men. Uitbreiding van kampeertoerisme moet worden voorkomen. Het ongewenste kamperen bij de boer moet zoveel mogelijk wor den vermeden. Landschappelijke schade die hierdoor ontstaat is niet aanvaardbaar. Het wonen Over het algemeen lijkt mij het woonklimaat voor vaste inwoners goed. De vraag is of het aantal winkels voldoende is, waardoor het concurrentie-element verloren gaat. Wat meer belangstelling van de horeca-sector zou goed zijn. De meeste bedrijven zijn 's winters gesloten. Het verkeer Mits voldoende tegen de kom en het strand gelegen parkeergele genheid is een rondweg noodzakelijk. Gezien de aanwezige bebouwing en het kampeerterrein van de SBD zal een goede oplossing moeilijk zijn. Klimaat Wanneer hiermee niet het weer doch de leefbaarheid in Domburg wordt bedoeld, wordt, meen ik te weinig rekening gehouden met de rustige toerist. De lawaaiigheid heeft de overhand en dit schrikt de rustzoekenden af. De vraag is of lawaai-veroorzakende evene menten in de avonduren niet moeten worden beperkt. F.G. Sprenger. Hoe moet het gaan in 1994 met de recreatie, het wonen, het verkeer en het klimaat in Domburg. Wie het weet mag het zeggen. Er is heel veel wat Domburg heeft dat mijns inziens zo mag blijven. Domburg gelegen op het mooie eiland Walcheren 'de tuin van Zeeland' is voor heel velen een begrip geworden, wie het eenmaal bezocht komt er steeds terug. Het dorp gelegen tegen de duinen aan, met een zuiver strand en schone zee. De ingang van de ver buiten onze provincie beroemde manteling vlak bij het dorp. Dit alls werd ruim 150 jaar geleden ontdekt en werd het begin van de badplaats. Hoe het verder gegaan is kan men lezen in het boek '150 jaar bad plaats Domburg' van Jan Warners. Daarin vindt men ook de belangrijke rol die Dr. J.G. Mezger bij de ontwikkeling van de badplaats heeft gespeeld. Het zal in de eerste plaats onze taak zijn het mooie dat Domburg heeft met liefde blijvend te verzorgen, want deze waarden hebben in hoge mate meegewerkt om Domburg als Badplaats zo geliefd te maken. Zo geliefd dat vooral na de betaalde vakanties in het hoogseizoen problemen zijn ontstaan. Vooral het verkeer heeft problemen, dit is heel moeilijk op te los sen, vooral op de dagen dat de hoofdstraat is afgesloten merkt men dit als men vanuit het westen, met de auto alleen het dorp in kan door via de Singel en de Dr. Mezgerweg en terug langs de Domburgseweg te rijden Dit zal nog erger worden wanneer de plannen voor 'Amsterda', 'Badhotel' en 'Hof Domburg' doorgang kunnen vinden. Zich daar nu al op te beraden is mijns inziens ten zeerste gewenst. De leefbaarheid zal ook blijvend de aandacht vragen 'Domburg schoner dan schoon' een actie die goed he'# gewerkt maar ook nodig zal zijn in de volgende jaren. Er is echter meer dat in dit verband de aandacht vraagt. Ik ben van mening dat we mogen stellen dat de verzorging van de plantsoenen optimaal is. Het doet ook goed te zien dat op diverse plaatsen in de gemeente een verfraaiing is aangebracht door het plaatsen van bloembakken. Het zoveel mogelijk tegengaan van het parkeren op onmogelijke plaatsen op voetgangersoversteekplaatsen, voor een uitrit en op een hoek van een straat. Het maken van rumoer in de late avonduren draagt ook niet bij tot de leefbaarheid Het zou goed kunnen zijn deze wensen kenbaar te maken on u. campings, verhuurbedrijven enz. Het wonen in de gemeente zal mijns inziens in de zomermaanden lastiger worden. Nu reeds is alles in de vakantieweken overvol, bij verwezenlijking van de in voorbereiding zijnde appartementen- bouw zal de leefbaarheid er niet op vooruitgaan en veel aanpas sing vragen De recreatie vraagt ook nog de aandacht. De slechtweervoorziening is nihil, een overdekt zwembad en over dekte kinderboerderij zijn zeker gewenst al ben ik mij bewust dat o.a. een zwembad financieel niet haalbaar zal zijn. Toch hoop ik dat ik in deze ongelijk zal krijgen Tot allen die waar dan ook en in welke vorm dan ook met zomer gasten te maken hebben zou ik het volgende willen zeggen: 'Be handel hen met voorkomendheid, maak dat de verhuurverblijven van alle gemakken zijn voorzien' Verder is het mijn vurigste wens dat bestuurders, inwoners en gasten zich ten volle zullen inzetten om te bereiken dat onze bad plaats in ons aller belang in 1994 er nog beter uit zal zien dan nu, dan zal het met onze mooie badplaats wel gaan. W. Brand. Ooststraat 1 Domburg. Tel. 1213 Een zeer uitgebreid assortiment aan vindt U bij: Weststraat 8-12, Domburg Ook kunt U er terecht voor uw staatsloten.

Domburgsch Badnieuws | 1984 | | pagina 11