Sinke Komejan Makelaars o.g. moderne paraplu's LEDERHUIS BIJOU TE KOOP: te: DOMBURG, BUNGALOWS, WONINGEN, BOUWGROND, LANDHUIZEN. 3 stand waargenomen, die uiterlijk slechts geslipt door het leven ging. Onze bedoeling is echter de bikini's aan een nadere beschouwing te onder werpen. Vooraleerst stellen wij vast, dat het product zowel als de gebruik- ster een tamelijk grote verscheidenheid vertonen. Hals- en rugsluitingen geven de aandachtige beschouwer al gauw het gevoel, dat het streven naar uni formiteit op een lijn te stellen is met het ontwarren van een Gordiaanse knoop. Voegt men daaraan toe, dat wat de stof betreft zowel van vriendelijke doorkijkmogelijkheid tot een nauw af gesloten ondoorgrondelijkheid kan worden gesproken, dan wordt het dui delijk, dat het ontwerpen van een ideale kini gelijkstaat met het dragen van water naar de zee. En over de kleur zwijgen we dan maar, al worden onze vaderlandse sentimenten gestreeld door een blauwe kini, die wonderwel past bij het rood van de niet bedekte lichaamsdelen en het wit van datgene, wat voor het oog verborgen blijft. Met alle waardering van de speelse ingevingen, waaraan menig kini-maker zich heeft overgegeven, moeten wij niettemin de opmerking maken, dat niet in alle gevallen de vlag de lading dekt. Wij haasten ons hieraan toe te voegen, dat wij niet de bedoeling hebben hiermede te zeggen, dat het nu de vlag is, die op de klassiske modder schuit is aangebracht. Het is immers verre van ons om een oergezond en door patates en croquetten gestaald mensenlichaam te vergelijken met een corpus, drijvende in de modderbaden, die heden ten dage in het vaderland van prmier Joop nog onbekend zijn. Wij denken slechts, dat het verstandig zou zijn, wanneer de kini-constructors zich het voorbeeld van de van de overheidswege afgedwongen sigaret- tencontrole voor ogen zouden stellen; de kini's zouden dus kunnen worden verkocht met een puntenstelsel, waar bij lichaamsgewicht, leeftijd en alge mene strandbewegelijkheid een zekere invloed zoudsn kunnen uitoefenen. Dus luidt onvoorwaardelijk ons advies (louter in het belang van de commer cie): kinibouwers aller landen, verenigt Ui Sprekende over de artikelen, die het mogelijk maken ons lichaam heden ten dage langs 's Heren wegen voort te bewegen, zouden wij naar onze mening tekortschieten, wanneer wij niet spra ken over de loop, die volgens een veel gelezen ochtendblad zit in de pantof fels. Aan dit bericht ontlenen wij de harde werkelijkheid, dat in de eerste vier maanden van dit jaar de productie van pantoffels met ongeveer 20 is geste gen. Aan de goegemeente in ons goede vaderland zijn dus 6,17 millioen paar pantoffels tegen de kostende prijs uitgereikt. Wij achten dit verschijnsel bedenkelijk; te lang reeds zijn wij, die ons een zekere Belgische ervaring heb ben eigen gemaakt, verplicht op de jaarlijkse verjaardag van onze voortref felijke secretaresse genoegen te nemen met haar geschoeide pantoffelvoet, wanneer zij thuis de traditionele naald hakken heeft afgelegd. Het is dan ook niet dat met de grootste verbijstering, dat wij bij voortduring constateren, dat het schoeisel van de Nederlandse vrouw, voorzover dit zich onder de wreef bevindt, tot hooglagige en luid- klepperende elevaties wordt opge voerd. Wij zijn tegenstander van dit verschijnsel, hetgeen ons evenwel niet mag beletten onze bijzondere waar dering uit te spreken over de nieuwe, witkleurige stappers, die wij signa leerden aan de voet van een hoog geplaatste diplomaat, die er naar onze mening nog niet in geslaagd is on opgemerkt in de menigte te verdwij nen. In het Badpaviljoen troffen wij de aan wijzing aan „Sie Sie doch nett" en wij denken, dat onze geliefde vriendin Zizi uit het Casino de Paris tevreden zou zijn met de reclame, die op deze ongehonoreerde wijze voor haar ge maakt wordt. Later wandelden wij langs een poisonnerie op het Groentje, in de étalage waarvan bekend werd ge maakt, dat ten aanzien van de vissen, die vanwege de warmte niet in de étalage kunnen worden vertoond, het onvoorwaardelijke consigne geldt „vraagt u binnen". Daarmede zullen dan de veelvraden gediend zijn, die zich met name op een rustige Zondagmid dag op ons Groentje vertonen als kronkelende stervelingen rond de graat van een zeebanket, dat zich - nog in leven zijnde - zou vermaken met de na-apende gedragingen van hen, die het lot van deze wereld bepalen. In ons badhokje, door de Verenigde Tent exploitanten thans toebedeeld met het nummer 198, terwijl wij eens en voor altijd wensen terug te keren naar het nummer 178, dat door Marleentje wordt bezet, hebben wij dit jaar slechts sporadisch de gelegenheid gehad na te denken over de problemen, die deze wereld beheersen. Van bevriende wijze is op ons pressie uitgeoefend om ons candidaat te stellen voor de vacature van burgemeester, doch onze echt genote vindt, dat wij ook zonder amb telijke functies al voldoende actief zijn in het Domburgse leven. En hoewel haar wil voor ons slechts een halve wet betekent, menen wij, dat het ver standig is om op het tot dusverre in geslagen pad door te gaan: het was weer heerlijk om als naamloos badgast in Domburg te vertoeven. Nehallenius Domburg en de chaos „Het is een grote chaos in Domburg", zei van de week de heer Alewijn Don in de gemeenteraad. En hij doelde op het gebrek aan voldoende mankracht bij de politie, waardoor het er bijna niet meer van komt om na te gaan hoe het staat met de naleving van allerlei wetten en verordeningen. Soortgelijke opmerkingen zouden er ook te registreren zijn in andere belang rijke recreatiegemeenten in Zeeland. Ook daar kampt men met het probleem van een onderbezetting van het politie korps. Wat dat betreft vormt Domburg dus heus geen uitzondering. Het gaat hier om een typisch bijverschijnsel van het zomerseizoen. Buiten die drukke periode kunnen de mannen van de rijkspolitie het redelijk bolwerken. Maar als het dan gaat zomeren en half West-Duitsland de Nederlandse kust opzokt zit men weer midden in de ellende. In die tijd is het dan ook nau welijks meer te doen om met een be zetting van vier man, waarvan er altijd wel eens eentje wegmoet of vrij is - een politieman mag toch ook wel eens een vakantiedagje opnemen om even bij te komen - zodat het er in de praktijk op neer komt, dat twee man moeten nagaan of enkele tienduizenden men sen zich wel aan de regels houden. Een bijna onbegonnen taak. „We zouden in de zomerperiode wel een man of tien kunnen gebruiken wil je je taak naar behoren kunnen verrich ten", zegt opperwachtmeester Van Belzen. „Dan zouden wij bijvoorbeeld ook het strand wat beter kunnen be- patrouilleren. Daar komen we nou met die krappe bezetting eigenlijk heel wei nig aan toe. We moeten nu roeien met de riemen die we hebben, maar die riemen zijn wel wat kort." Maar het meeste werk voor de politie wordt toch wel veroorzaakt door wat de heer Van Belzen omschrijft met „de parkeer- exessen". „Kijk", zegt hij, „wij zouden er al een heel eind zijn wanneer de mensen hun auto zouden plaatsen waar dat inderdaad ook mag. Maar de prak tijk is zo dat men zo dicht mogelijk bij het strand wil parkeren. Als ze het konden zouden ze de wagen nog mee het strand opnemen. Bij gebrek aan een plekje op een parkeerterrein zetten de mensen dan hun wagen maar weg op een verboden plaatsje, want ze hebben geen zin om een eind door het dorp te lopen. En dat betreft dan niet alleen dagjesmensen. Ook de mensen die in Domburg met vakantie zijn gaan vanuit het auis of hotel waar ze verblijven met de auto naar het strand. En dat zijn er niet zo maar een paar. Van de tien gezinnen die ergens in een hotel of appartement verblijven zijn het er misschien wel zeven, die dat zo doen." En dan krijg je natuurlijk de parkeer- exessen. Dan zet men de auto bijvoor beeld weg op de boulevard, waar dat helemaal niet is toegestaan. Men weet dat dikwijls ook wel, maar men neemt die boete van vijftien gulden gewoon op de koop toe. Als men die auto maar kwijt is. Dat het geld kost is niet zo belangrijk." „We moeten", zo zegt opper Van Belzen, die kwestie met het weren van auto's op de boulevard toch eens nader zien te regelen. Door een slagboom aan te brengen. Of een draaihek. Maar aan de andere kant zullen de hulp verlenende diensten er toch ook weer terecht moeten kunnen." Vraagje van uw Domburgs Badnieuws- redacteur: Groeit het toerisme Dom burg niet een beetje boven het hoofd? „Nou, dat dacht ik niet", zei opper Van Belzen. „Er zijn nu gewoon een aantal factoren, die gezamenlijk een rol spelen. We hebben uitzonderlijk mooi weer, dat extra mensen trekt, verder is daar de vakantiespreiding, waardoor de drukte langer duurt. Op een gegeven moment is dan die accommodatie met meer toereikend om die grote stroom toeristen op te vangen. De parkeer terreinen zijn overvol en omdat men liever niet loopt zet men de auto dan zomaar ergens weg. En dat levert ons handenvol werk op. Onze taak zou al heel wat meer zijn verlicht wanneer een parkeerwachter al die verkeerd parkeerders voor zijn rekening zou ne men. Maar ja, dat is een zaak voor de gemeenteraad." Een lange hete zomer. Ook een zomer met meer baldadigheid? „Nou het is in Domburg gelukkig niet uit de hand gelopen", zegt het hoofd van de polilie in Domburg. „Waar duizenden mensen samen komen gebeurt er natuurlijk altijd wel wat. Maar het valt reuze mee. Alle verkeersborden staan nog over eind. Dat moet ik trouwens wel direct even afkloppen." Totaal nieuw van stijl - van lijn - van techniek Herenparaplu's vanaf f 10,- Opvouwbare paraplu's vanaf f 24,- DE ZAAK OP DE HOEK Lange Delft 44/Segeersstraat 4a - Middelburg Ook 's maandags de gehele dag geopend DAMPLEIN 34 „HET GOUDEN HARNAS" - MIDDELBURG - TEL. 01180-26455 OOSTKAPELLE, WESTKAPELLE, ZOUTELANDE en op vele andere plaatsen op het „eiland" WALCHEREN. Gaarne zenden wij u ons „NIEUWS VAN UW MAKELAAR" vrijblijvend toe. Zie ook het fotokastje aan het pand 't Groentje 4 (Viswinkel) te Domburg.

Domburgsch Badnieuws | 1975 | | pagina 3