BADPAVILJOEN DOMBURG HET JUBILEUM-TENNISTOERNOOI Het open badgasten-tennistoernooi van dinsdag 22 tot en met zondag 27 juli is weer achter de rug. Dit jaar werd ervoor de vijfentwintigste maal voor de hoog ste plaatsen gestreden, en dit jubileum werd 's zaterdagsavonds onderstreept door een gezellige feestavond in zaal „Wilhelmina". Op deze avond werden de heren Boone als oprichter en stuwer van het toer nooi, de heer Scherphuis als bonds- gedelegeerde en de heer J. Provoost als secretaris en onderhoudsman van de banen van het toernooi in het toernooi in het bijzonder bedankt. Tevens wer den de meest trouwe Nederlandse, Ne derlander en buitenlander naar voren gehaald, respectievelijk mevrouw La- zonder-Verhage, de heer G. van Eijze- ren - de enige speler die alle 25 toer nooien speelde - en de heer H. Kloster- kemper. Allen kregen zij een passend cadeau aangeboden. Tevens werd de VVV bedankt, die altijd de tekorten van het toernooi dekt en de Stichting Bad- plaatsbelangen Domburg, die steeds de banen zes dagen lang belangeloos voor het toernooi afstaat. Ook dit jaar was de organisatie in han den van Tonny van lersel, Martin Ber nard met zijn vrouw Margo - twee jaar geleden leerden zij elkaar op het tennis toernooi kennen - de heer J. Provoost en de heer A. Boone als supervisor. Voor het tennistoernooi hadden zich negentig heren en veertig dames op gegeven, zodat er 166 partijen ge speeld moesten worden. De eerste dagen werd er met veel wind gespeeld, vooral op baan IV, die al gauw de naam „stormbaan" kreeg, was het spelen geen pretje. Maar zaterdag en zondag kregen we het beste tennisweer en daarmee sprong ook het tennisni- veau pijlsnel omhoog, zodat de tribu nes soms overbevolkt waren met zeer enthousiaste bewonderaars over het vertoonde spel. De verrassing bij de dames was wel, dat voor het eerst sinds vele jaren mevrouw Lazonder-Verhage niet tot de finale kon doordringen. Paulien van Bergen, later winnares, versperde de winnares van de afgelopen twee jaar in de halve finale de verdere doortocht. Ook in de finale versloeg Paulien haar tegenstandster en vriendin, Joke Bos, met goed ge plaatste ballen en accuraat en tactisch spel. Deze twee dames vormden samen een damesdubbel, dat na lange strijd uit eindelijk over de dames Nanne Ver schuren en Mieke Pijnenburg zege vierde. Ook de winnaar bij de heren van vorig jaar. Robbert Jan van der Feen, moest het onderspit in de halve finale delven. Hij verloor van de Amsterdamse hoofd klassespeler Henni Brakel. Deze had daarvoor met heel veel moeite van de Australische Dave Stimpson gewon nen. De andere finalist. Marcel Redelijk, kwam zonder veel moeite in de finale, door in de kwartfinale Peter Scheeres en in de halve finale de Domburger Tonny van lersel te verslaan. In de fi nale, die het publiek bijna twee uur in de ban hield, kwam tenslotte Henni Brakel als triomfator uit de strijd. Ook in het gemengd dubbel kwam Henni Brakel als overwinnaar uit de bus. Samen met de Australische Glen- da Maxwel versloegen ze mevrouw La- zonder en Paul Hermsen. Hst sluitstuk van het 25e toernooi was de herendubbel-finale, inderdaad de mooiste afsluiting die het toernooi te zien heeft gegeven. Als kanonskogels geslagen ballen werden op de meest miraculeuze en acrobatische wijze ge retourneerd en brachten het publiek in en rond de tennisput in extase Een mi nutenlang applaus na het laatste punt gold zowel de verliezers Roel Jansen I en Peter Scheeres als de overwinnaars Ferry en Marcel Redelijk. Na afloop reikte de heer A. Boone de bekers uit en dankte Henni Brakel de wedstrijdleiding voor de organisatie. De verdere uitslagen zijn: Halve finale heren enkel: Hennie Brakel-R. J. van der Feen 6-1; 7-5 Marcel Redelijk-Tonny van lersel 6-2; 6-0 Halve finale dames enkel: Paulien van Bergen-R. Lazonder 6-7; 6-3; 7-5 Joke Bos-Glenda Maxwell 6-1opgave door G. Maxwell Halve finale heren dubbel: Marcel Redelijk-Paul Hermsen 7-5; 6-1 Ferry Redelijk-Jos Pijnenburg Roel Jansen-Ko Korteweg 6-4; 6-1 Peter Scheeres-Hans Vergoed Halve finales dames dubbel: Paulien van Bergen-Josien Huysman 6-0; 6-2 Joke Bos-Marion Huysman Mieke Pijnenburg-L. Fricke 6-2; 6-1 Nanne Verschuren-A. König Halve finales gemengd dubbel: Glenda Maxwell-Joke Thiele 6-3; 4-6; 6-4 Hennie Brakel-Tonny van lersel Rina Lazonder-Sabine Istel 6-4; 6-2 Paul Hermsen-Wilhelm Graulich ZONDAG Finale heren enkel: Hennie Brakel-Marcel Redelijk 6-1; 4-6; 6-2 Finale dames enkel: Paulien van Bergen-Joke Bos 6-2; 6-2 Finale heren dubbel: Marcel Redelijk-Roei Jansen 6-7; 6-1; 6-4 Ferry Redelijk-Peter Scheeres Finale dames dubbel: Paulien van Bergen-Nanne Verschuren 7-6; 6-3 Joke Bos-Mieke Pijnenburg Finale gemengd dubbel: Glenda Maxwell-Rina Lazonder 6-3; 6-3 Hennie Brakel-Paul Hermsen GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen over gevonden en verloren voorwerpen zomede het aanmelden daarvan, ter gemeentesecretarie tus sen 9.00en 1 2.00 uur. Gevonden voorwerpen: Zeiljack, geel van kleur, Asa 312 op sleutel, plm. f 1,-, maat 44. Gevonden tussen Oostkapelle en Domburg. S.B.D., Badhuisweg 1a. Mapje Simcasleutels. Ruimzicht. Zwart damesjasje, ribfluweel. J. Passenier, Duinstraat 19, Domburg. Gouden ballpoint, merk Cross. Gevon den op strand. Ledeboer, Duinstraat 1 Mapje Simcasleutels. Ruimzicht. Zwart damesjasje, ribfluweel. J. Passenier, Duinstraat 19. Gouden ballpoint, merk Cross. Gevonden op strand. Ledebaer, Duinstraat 1 Gele boodschappentas. Hefendehl, Prinsepark 25. Zwarte tas met twee thermosflessen. Schooneboom, Herenstraat 1. Sleutels, 3 bankbiljetten. Gemeentehuis. S. Provoost, Schuitvlotstraat 13. Verloren voorwerpen: Lipssleutel, rood lepeltje. Evers, Beatrixstraat 3. Kruis met 11 briljanten, in de duinen op de promenade. Navarro, 5354 Metternich, Wasser- burgstr. 10. Bei De Visser, Oostkapelle, Achter het Kerkhof 1 5, tel. 1307. Rijbewijs. Achim Hense, 415 Kreveld 29 huis FETTE HENN 21, Camping Domburg. Blauw kinderfietsje, opklapbaar. Rotenacker, Zuiderpark 1 Gele portemonnee, van voren wapen, plm. f 50,- rabatt. Kleine marken. H. Ganser, 5163 Langerwehe, Neustr. 10. L. Boogaard, Domburgseweg 42. Langharige teckel, roodbruin met lokken. Köber, Hueckstr. 24, 46 Dortmund. Domburgseweg 22, tel. 2080. J. Hensen. Paspoort, Ausweisz. Aken, K. Munster, Breinzgerstr. 1 Bruine portemonnee, f 250,- duitse mark en checkkaart. Irene Baudihs, Fam. Brassen, Lijster hofstraat 16. Rood kinderjackje, nylon, v. d. Woude, Prinsenpark 22. Witte sandalen en witte sokken met blauwe rand. Hengstenberg, Hotel Centrum. Gouden armbandje, Caroliene, plaatje met kettinkje. Reinders, C. B. S. Folmer, Aardenhout, Bentfeltsweg 113. Oorbel met parel en goud. M. Thyssen, Domburgseweg 22. Sjaal, zijden vierkante sjaal, geel, wit en blauw. Winkster, Voorschotenstraat 1 3. Groene of rode portefeuille. Wiering, Kamperstraat 17, Zwolle. Crème leren tas, inhoud f 700,-, pas poorten, rijbewijs, ziekenhuis- en auto papieren. Mevrouw Jansen-van Gottel, Badhotel. Groen windjack met muts en kraag, made in Korea. S. Briët, Domburgseweg 53, tel. 01188-1544. Klein diatoestel, bij goudviskom ver loren, in hardleren zwart étui met kort handvat. De Lange, Ketenstraat 7, Middelburg. Fototoestel, porst 1265, soort plastic. Sloot, Doormanstraat 22, Koudekerke. Blauw Kinderschoentje, maat 26. Van Daale, Nehalenniaweg 14, tel. 1598. Donkerblauw trainingspak. Kalthof. Provoost, Postkantoor. 2 Sleutels, strandtent. J. Minderhout, Babelweg. Horloge met zwart bandje en rood. J. v. d. Wouden, Mecklinburglaan 27, Rotterdam. Donkere bril, donkere glazen. Polderman, Badhotel. Bril (klein model). Dhr. Surie, Jan Tooropstraat. HOOGWATER DOMBURG za te rd ag zondag maandag dinsdag woensdag 9 aug. 15.00 uur 10 aug. 15.38 uur 11 aug. 16.16 uur 12 aug. 17.00 uur 13 aug. 17.47 uur donderdag 14 aug. 18.50 uur vrijdag 15 aug. 20.03 uur OPEN EN OVERDEKTE TERRASSEN AAN ZEE Tel. 01188-1312 TH. WIDMAN Unieke ligging direkt aan zee Plate-service Vele specialiteiten Pannekoekenhuis sterk uitgebreide restaurantcapaciteit

Domburgsch Badnieuws | 1975 | | pagina 6