BADPAVILJOEN DOMBURG 6 KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk zondag 3 augustus: 9.00 uur: Duitse dienst 10.00 uur: ds. Altena 19.00 uur: ds. Van de Wind Gereformeerde Kerk zondag 3 augustus: 10.00 uur: dr. M. J. v. Reenen, Harderwijk 19.00 uur: dr. M. J. v. Reenen, Harderwijk RK Kerk zaterdag 2 augustus: 19.00 uur: Bijkerk Badhuisweg zondag 3 augustus: 10.00 uur: Recreatieterrein Für die deutsche Gaste wird jeden Sonntag um 9.00 Uhr ein Evangelische Gottesdienst gehalten in der Gerefor meerde Kerk (Noordstraat) in Juli und in die Nederlandse Hervormde Kerk (Markt) in August. Ausser am 13. Juli und am 1 7. August. Dann findet ein zweisprachiger Gottesdienst statt um 19 Uhr. Urlauberseelsorge: Juli: Pfarrer Friedrich Malkemus, Kanonwei 31 CONCERT in de Hervormde kerk te Domburg op woensdag 6 augustus 1975. Uitvoerenden: Het Middelburgs Kamer koor onder leiding van Bart Leijnse. Bram Beekman orgel. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 3,50. Bram Beekman werd in 1949 te Vlissingen geboren. Hij behaalde in 1972 het solistendiploma - cum lauda - orgel aan het Brabantse conserva torium. Tevens behaalde hij de akte school muziek. Verder studeerde hij in Wenen bij Prof. Anton Heiier. Beekman, die reeds concerten gaf in Duitsland, Bel gië, Zwitserland en Italië, heeft dit jaar de Prix d'exellence behaald. Het Middelburgs Kamerkoor da teert van 1954, toen een groep ge selecteerde zangers werd gevormd onder leiding van Bart Leijnse. Het koor trad vele malen op voor radio en televisie. In 1972 werd gedurende een concertweek in de Finse hoofdstad Helsinki de 50e radio-opname ge maakt. Het koor heeft zich voornamelijk gespecialiseerd in de polyphone muziek. Kroniek Het is verwonderlijk, zoals een mens kan dromen. In de schimmige gedach- tenwereld, waarin wij gedurende het nachtelijk uur plegen te vertoeven, is onlangs Zijne Excellentie Generaal Idi Amin Dada Dumee, u mogelijkerwijze bekend als voormalig kok en thans goedmoedig heerser over Oeganda, verschenen; zijn machtig gespierd torso, slechts ten dele verhuld door een nietig slipje van onbestemd roze kleur, was dienstbaar gemaakt aan de fortenwedstrijd op het Westerstrand. En moeiteloos de golven trotserende, die volgens zijn zeggen vanuit het per fide Albion op hem werden afgezon den, wierp hij zich figuurlijk, maarzeker niet minder letterlijk op als een zeld zame schutspatroon van het achter hem opgetrokken zandkasteeltje, waarvan de bouwers zich reeds bij de wedstrijdleiding hadden vervoegd voor de in ontvangstname van de traditione le cadeaubon. Enigszins verder op het strand en wel ter hoogte van het Badpaviljoen zagen wij een rijzige heer, die vermoeid, maar met de onmiskenbare deskundigheid, die een opleiding aan een landbouw hogeschool verraadt, participeerde in een schatgraafwedstrijd, uitgeschre ven door een firma, die zich speciali seert in frisdranken. Vliegtuigjes van allerlei nationaliteit en makelij zoefden boven zijn hoofd, doch vermochten er niet in te slagen de aandacht voor de bepaald niet defensieve arbeid af te leiden van hem, in wie wij uiteindelijk een vooraanstaand lid van de huidige regeringséquipe ontdekten. Op het uur van het apéritief troffen wij in een kring, waaraan het jaar van de vrouw volledig voorbij schijnt te gaan, de heer Yasser Arafat in hoogst eigen persoon aan, gezeten op een vuurrode bank, die de indruk gaf daar speciaal voor hem te zijn neergezet. Goedgemutst liet de heer Arafat zich een jonge angst serveren op rekening van een cavalerist-in-retraite, de laatste overigens met een hoofds „Van de frisse. Piet" toedrinkende net alsof dit gebaar ook in de Arabische wereld gemeengoed is geworden. Ter andere zijde van de hoge gast ontwaarden wij een oud-generaal van het voormalige KNIL, wien noch zijn indrukwekkende staat van dienst noch de last van zijn jaren zijn aan te zien. Men zou van een ongekend vredig tafereeltje kunnen spreken, ware het niet, dat een deftige heer, kennelijk afkomstig van de au tochtone bevolking, Yasserdriftig, doch tevergeefs gebaarde, dat het mos is in dit gezelschap zijn hoofddeksel - hoe dit er ook moge uitzien - af te zetten. Als deelnemer in de lampionoptocht mochten wij bij het vallen van de avond zo waar de President van de Franse Republiek begroeten. Waardig en rustig, zoals wij van hem gewend zijn, schreed hij voort, zich niet ontziende op milde wijze de hand te reiken aan verbaasde Zeeuwse schonen, zodra de befaamde Domburgse gorilla's hem een ogenblik uit het oog verloren. Het telkens weer opflikkerende kaarsje van de presidentiële lampion liet een zon nebeeld uitschijnen en al wie daar Monsieur Valéry Giscard d'Estaing als fakkeldrager temidden van een duide lijk internationale menigte mocht gade slaan, kon zich niet aan de indruk ont trekken, dat de eenheid van Europa thans niet ver meer verwijderd was. Tenslotte was het ons vergund in het nachtelijke duister een steelse blik te werpen door de wat stoffige ruiten van het Badpaviljoen en waar te nemen, dat een kortgekuifde vrouwelijke Minis ter zich aan Terpsichore had overgege ven, daarbij begeleid door de forse oud burgemeester van een Zeeuwse dub- belgemeente, die helaas niet meer op de landkaart te vinden is. En toen heb ben wij dan een ogenblikje gedroomd, dat Domburg te lange leste het toe vluchtsoord van de prominenten was geworden of liever de traditionele oase van rust voor allen, die zich in de frontlijn met de grote problemen van dit aardse tranendal occuperen. Maar helaas dromen zijn bedrog, al kan men zich verwonderen over de inspi ratie, die een klassieke zandstrooier als Klaas Vaak weet op te wekken. Neen, wij durven echt niet te beweren, dat wij juist Domburg hebben uitgeko zen om prominenten te aanschouwen; en om nog een stapje verder te gaan: het hedendaagse Domburg kent geen prominenten meer. Natuurlijk moeten wij toegeven, dat de elite van BZ (of tenminste driekwart deel daarvan) tot de vlottende bevolking van onze goede badplaats behoort. Wordt een diplo maat voor het aanbieden van zijn geloofsbrieven afgehaald door kuras siers, die een zestiende-eeuwse karos omzwermen, dan willen wij nog aan nemen, dat dit wel de kroniek van een zekere Stan Huygens haalt. Maar waar is de verfijnde aandacht voor het be trekken van een nieuwe post gebleven, nu de aankondiging daarvan zelfs in oeroude dagbladen wordt wegge moffeld tussen de verheffing van een refendaris op ambtelijk niveau en de toekenning van de bronzen medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau? Vanuit onze waarnemingspost op het tweede en - zo lang het nog is toe gestaan - élite- en Oosterstrand zijn wij regelmatig getuige van het te water gaan van een uiterlijk onaanzienlijk heer, die volgens overlevering evenwel over een aanzienlijk aantal commissa riaten moet beschikken. Maar wie zou hem nog bijzondere aandacht schen ken, nu de vermaarde lijst van 200 eerzame Nederlanders in een vergeten hoek is weggelegd, omdat de samen steller daarvan wel andere sociale zorgen aan zijn hoofd heeft? Het is niet minder waar, dat wij in ons goede vakantie-oord een aantal Heren plegen te ontmoeten, die, omhangen met een ambtsketen, leiding plegen te geven aan langdurige en emotionele raadszittingen. Maar dragen wij hen nog wel het vereiste respect toe, nu het democratische rumoer rond de eerste burger van Rotterdam verstomd is, voorts zijn collega van de 700- jarige hoofdstad verklaard heeft nog slechts voor de duur van de feestelijk heden in het harnas te blijven en zelfs Domburg opnieuw een burgemeester loos tijdperk lijkt tegemoet te gaan? In vroeger dagen is het nog wel ge beurd, dat wij een palingmaaltijd in een toren te Veere benutten om tegen de afgifte van hoogwaardig zeebanket inside-information te krijgen van een geëngageerde effectenhandelaar; eventuele fusiemogelijkheden werden door ons vervolgens in volle zee bij de middagspoeling aan vriend en maagd doorgegeven en de merkbare invloed, die daarvan op de beurs uitging, heeft een financieel croniqueur verleid tot de uitspraak, dat voorwetenschap niet lan ger op het Damrak, maar in de bar van een vermaard, doch beslist Dom- burgs hotel kon worden verkregen. Maar wie spreekt nog over fondsvor ming in een tijd waarin degenen, die het kunnen weten, zich op kastelen terugtrekken, het aan anderen over latende de inkomensverdeling en de vermogensopdeling als de waarachtige zegeningen van deze verlichte tijd aan te bevelen? Neen, om prominenten te zien, daar voor moet men zijn tampatje naar St.-Tropez verleggen; het moet daar goed toeven zijn, zo heeft een schone en jeugdige dame, wier vader nog over een flinke vuist met zilverlingen moet beschikken, ons gezeid. Want in Domburg zijn de prominenten zelfs niet meer met het spreekwoorde lijke lantaarntje te vinden. Maar prominenten of niet, wij hebben er nu eenmaal een principe van ge maakt om onze koers op Domburg uit te zetten en daarvan zullen wij ook in 1975 niet afwijken. Wij bevinden ons trouwens in het goede gezelschap van een zekere Heer Michelin, die op bladzijde 239 van zijn in dit jaar ver schenen als zijn bevinding aantekent, dat Domburg staat voor een „agréable station balnéaire familiale, installée au bord d'une plage, abritée par les dunes". En wij zullen het dat Franse bandenmakertje dan maar vergeven, dat hij de twee door hem genoemde restaurants slechts een éénbestekkige kwaliteitsnorm toekent. Want tenslotte kunnen wij met gebruikmaking van een eigentijdse zegswijze verklaren: „Pro minent, dat hoeft van ons niet". Nehalennius OPEN EN OVERDEKTE TERRASSEN AAN ZEE Tel. 01188-1312 TH. WIDMAN Unieke ligging direkt aan zee Plate-service Vele specialiteiten Pannekoekenhuis sterk uitgebreide rest a uran tcapaciteit

Domburgsch Badnieuws | 1975 | | pagina 6