WALCHEREN t b ,e\&° -o^VS-ï ,«,,v Domburg^'Av ''''V" 4 NED. RODE KRUIS DOMBURG Bij afwezigheid van de arts kan men zich wenden tot de volgende adressen: J. Kleinepier, Schuurmanstraat A. Komejan, Beatrixstraat 2 - tel. 1412 Uitstapjes te voet Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Langs de weg welke naar Westkapelle voert of, beter nog, het wandelpad door de westerse duinen tot de eerste of tweede verharde weg links; die weg volgen tot verharde weg West- kapelle-Aagtekerke en links afslaande over Aagtekerke terug (eerste route \Yz uur; tweede route 2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien {V/z uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs de straatweg [}/z uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed Westhove en terug langs de straatweg (1% uur). Langs de straatweg tot aan het land goed Schoonoord, vervolgens linksaf, en door de bossen van de landgoe deren Duinbeek en Berkenbosch te rug (1 Yz uur). Naar Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en langs het rijwiel pad door het vroon en terug langs het landgoed Zeeduin (3 uren; zie ook hieronder) Men kan het waterwingebied Oranjezon gaan bekijken. Kaarten verkrijgbaar aan het pomp station, dagelijks van 9-10 uur. Maandag tot en met zaterdag. Voor het uitstapje naar Oranjezon kan men heen en/of terug ook profiteren van de nieuwe autobusdienst Oostkapelle- Oranjezon - Vrouwenpolder - Veere v.v. Bovengenoemde nieuwe autobusdienst biedt, na overstappen te Vrouwenpolder, bovendien een mooie gelegenheid voor een bezoek aan het Kamperlandse strand op Noord-Beveland. (De bus rijdt via de nieuwe afsluitdijk). FILM Filmvoorstellingen op vrijdag 29 juni in het ontmoetingscentrum „Schuttershof" 16.00 uur KINDERVOORSTELLING Pipi Langkous, entree 2,50 19.15 uur Dracula's lustige vampiervrouwen Leeftijd 18 jaar, entree 4,— 21.45 uur Turks fruit entree ƒ5,— UW STEUN Er is een spreekwoord dat zegt; „Vele kleintjes maken één grote", dit spreek woord zou ik van toepassing willen brengen op het pas voltooide ontmoe tingscentrum „Schuttershof" te Domburg. Een nieuw gebouw met een „oude" naam, wie in de analen van Domburg duikt of diegenen die tot het geslacht der zeer sterken mogen worden gerekend, mis schien uit hun geheugen kunnen putten weten dat met deze naamaanduiding een stukje oude luister in ere is hersteld. Toch is het niet de bedoeling in de eerste plaats geweest om met de bouw van deze ac commodatie oude luister in ere te her stellen. De Domburgse gemeenschap had grote behoefte aan een accommodatie waar het sport- en cultuurgebeuren zich naar hartelust zou kunnen ontplooien. Wanneer men dan plannen opmaakt om aan dat doel te kunnen beantwoorden krijgt men al gauw te maken met het bekende schaap met de vijf poten. Het geheel moet immers dienst kunnen doen voor de lessen lich. oefening van de scholen, de sportverenigingen zoals, gym nastiek, badminton, voetbal en de hand bal. Terwijl de muzikanten er naar harte lust kunnen musiceren en de zangers en zangeressen er uit volle borst hun lied in ten gehore moeten kunnen brengen. Ook de bejaardensociëteit wil haar bijeen komsten, waarbij ongetwijfeld de verhalen uit de goeie (of kwaaie?) oude tijd uit gewisseld worden, in hetzelfde gebouw onderbrengen. De beide vrouwenbonden uit de kern Domburg willen eveneens voor hun activiteiten, van welke aard die ook mogen zijn zich in dit centrum nestelen. Zelfs de schietver. uit Domburg kiest zijn domicilie in „Schuttershof", hoe kan het ook anders. Misschien is het dan wenselijk dat de stichting Gemeen schapsbelangen Domburg/Oostkapelle hetzelfde doet als Maurits, prins van Oranje heeft gedaan in 1596, toen deze nl het handboog-schuttershof „vrij" ver klaarde, dat wilde zeggen dat een schutter niet vervolgd kon worden, indien bij het schieten in het hof iemand bij ongeluk werd gekwetst, 't Is maar dat U het weet Als laatste doel, maar daarom niet minder belangrijk, waaraan dit centrum ook nog moet voldoen is dat het in de zomer dienst moet kunnen doen als slecht weer accommodatie t.b.v. de recreatie, zie daar een schets van het zopas gesinjaleerde schaap, het is dacht ik niet overdreven geschetst als ik aan dit schaap vijf poten toebedeel. En toch hebt U het al ge zien hebt U zich al gerealiseerd dat er vele mogelijkheden in zijn wegge legd Indien U de vrijmoedigheid nog niet hebt kunnen opbrengen om een kijkje te gaan nemen, doe het dan zeker aanstonds U kunt dan zien dat vele kleintjes één grote kunnen vormen. Ook li als badgast van Domburg hebt inder tijd een verzoek gekregen om een bijdrage beschikbaar te stellen, velen hebben daar aan gelukkig gevolg gegeven, waarmee ik natuurlijk de eigen inwoners niets te kort wil doen omdat zij echt wel het leeuwenaandeel hebben geleverd. Het ont moetingscentrum „Schuttershof" is ver rezen, het ondeent deze naam aan de herberg die „Het Schuttershof" werd ge noemd en die eveneens in Domburg stond, waarvan de verhalen zeggen dat het een ouderwetse, rustige schaduwrijke dorpsherberg is geweest waar net gekle de boerenmeisjes bedienden en de maal tijden meer uitmuntten door zindelijkheid en keurigheid dan door veelheid van ge rechten, dit ontmoetingscentrum „Schut tershof" heeft een bredere taak, hetgeen Els Hollebrandse in haar wandschilderij in de kleine zaal tot uitdrukking heeft gebracht. Dit is voltooid kunnen worden mede dank zij Uw steentje om U te dienen in de ontmoeting met de an der L. WATTEL Secretaris Stichting Badplaatsbelangen

Domburgsch Badnieuws | 1973 | | pagina 3