3 Verklaring H/eper? r/j>y/'z/pac/er7 Z~ frater Breskens NED. RODE KRUIS DOMBURG Bij afwezigheid van de arts kan men zich wenden tot de volgende adressen: J. Kleine pier, Schuurmanstraat A. Komejan, Beatrixstraat 2 - tel. 1412 Uitstapjes ie voei Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Langs de weg welke naar Westkapelle voert of, beter nog, het wandelpad door de westerse duinen tot de eerste of tweede verharde weg links; die weg volgen tot verharde weg West- kapelle-Aagtekerke en links afslaande over Aagtekerke terug (eerste route V/2 uur; tweede route 2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3H uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs de straatweg (J^ uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed Westhove en terug langs de straatweg (1J4 uur). Langs de straatweg tot aan het land goed Schoonoord, vervolgens linksaf, en door de bossen van de landgoe deren Duinbeek en Berkenbosch te- rug (\]/2 uur). Naar Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en langs het rijwiel pad door het vroon en terug langs het landgoed Zeeduin (3 uren; zie ook hieronder) Men kan het waterwingebied Oranjezon gaan bekijken. Kaarten verkrijgbaar aan het pomp station, dagelijks van 9-10 uur. Maandag tot en met zaterdag. Voor het uitstapje naar Oranjezon kan men heen en/of terug ook profiteren van de nieuwe autobusdienst Oostkapelle- Oranjezon - Vrouwenpolder - Veere v.v. Bovengenoemde nieuwe autobusdienst biedt, na overstappen te Vrouwenpolder, bovendien een mooie gelegenheid voor een bezoek aan het Kamperlandse strand op Noord-Beveland. (De bus rijdt via de nieuwe afsluitdijk). Een inleiding over het zomer- avondstiltewerk door Ds van Butselaar Er is een tijd geweest dat de kerken 's zomers een winterslaap hielden. De kerkdiensten gingen natuurlijk wel door en gaven het ritme van de week aan. Maar alle andere activiteiten stonden stil. Verenigingen, catechisaties, acties en campagnes konden, na een jaar adem loos gewerkt te hebben, even uitblazen. Alleen een enkele ijverige dominee bezon zich op zijn kamer (nog niet op het strand, zoals tegenwoordig, denk ik!) op een frisse aanpak in het nieuwe sei zoen. Dat was de tijd waarin de mensen nog niet bij de eerste zonnestralen folders en gidsen ter hand namen, routes uit stippelden en uiteindelijk koffers pakten om deel te nemen aan de jaarlijkse grote volksverhuizing die vakantie heet. Neen, in die tijd bleef je waar je was. Mooi weer maakte alleen je wandeling-van- altijd een kwartiertje langer of deed je beseffen dat je inderdaad je brood in het zweet des aanschijns moest verdienen. Maar die tijd is lang voorbij, lijkt het wel. Nu komen de mensen uit de stad om de wonderen van de natuur te bele ven, die ze in hun eigen omgeving hebben uitgeschakeld. Anderen gaan juist naar de stad om te genieten van wat door mensenhanden is gewrocht. En midden in die beweging staat de kerk. Onbewogen? Gelukkig niet. De kerk heeft de trek van de mensen gezien en zich haar opdracht herinnerd: het dienen van mensen, in de ruime zin van het Woord. In dit geval de mensen te dienen door hen te helpen bereiken wat ze van hun vakantie verwachten: een ander mens worden. Ook de beide Dom- burgse kerken zijn al geruime tijd bezig die dienst aan de ander, aan de vreem deling -zoals we hem hier nog steeds noemen waar te maken. De Hervorm de Gemeente al ruim 15 jaar, de Gere formeerde Kerk niet veel korter. Dat dienstbetoon is in de loop der jaren uit gegroeid tot een veelzijdig pakket. Be halve de zomeravondstilten midden in de week, bestaande uit zang, muziek, en een kort woord, zijn er thans de zomer avondconcerten en speciale zomeravond diensten. Onder die laatste zijn er ook enkele tweetalige, die Duitsers en Ne derlanders samen in staat stellen het heil te vieren. Die Evangelische Kirche in Deutschland speelt trouwens in het geheel van het zomerwerk een zeer gewaardeer de rol: in de maanden juli en augustus verblijft in Domburg een Duitse predi kant om de Duits-talige vreemdeling te dienen. Alle informatie over de kerk en haar werk is te vinden in de jaarlijkse zomer- gids. Daar zijn we een beetje trots op, vanwege de kwaliteit van de artikelen, die een bepaald aspect van Domburg be lichten, en de kwaliteit van de uitgave, mooie oude foto's en prenten worden aan de vergetelheid onttrokken om erin te contrasteren met meer recente opnamen. Dit jaar is het aan de zomergids te mer ken dat Domburg 750 jaar stad is: dank zij zorgvuldige studie herleeft een stukje historie. Onze laatste aanwinst is een lectuurkraam op de toeristenmarkt, spe ciaal daar ingericht om u op de hoogte te houden. Dat is het zomerwerk van de kerken in Domburg. Om u te dienen, „Op woensdagavond bij muziek, in 't licht der kronen, feeëriek. Op zondag bij het levend Woord, dat eeuwen hier al wordt gehoord." (Zomergids 1973).

Domburgsch Badnieuws | 1973 | | pagina 3