badhotel domburg -JL, Fa. PETERSE LEIN AKKERDAAS N'S :ter TAXIBEDRIJF Zeeuwse Profetenbrood FOTO VAN ROOY voor al Uw Films en Fotowerk Domburgs Badnieuws 83ste Jaargang No. 1 - zaterdag 9 juni 1973 schijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs 3,50. Losse nummers 0,40. /erienties per mm 0,18, bij contract voor het gehele seizoen 0,10 (voorpagina 0,20). eau te Domburg bij Fa. De Kam, 't Groentje 6, telefoon (01188) 13 02, te Middelburg bij de uitgevers, C.V. Drukkerij G. W. den Boer, Markt 51, ffoon (01180) 7651 - Giro 74988 - Redactie-adres; Mevrouw Provoost, Singel 43, Domburg, telefoon (01188) 1806. imiiimiitmiiu n nieuw seizoen; ;n vertrouwd gezicht t zat er vorig jaar bij het afsluiten i de zoveelste jaargang van het Dom- •gs Badnieuws niet in. dat dit blad dit zoen opnieuw zou verschijnen. Maar t. daar ligt toch dat oude vertrouwde d weer voor u. Met allerlei wetens- ardigheden over uw eigen Domburg. 3 -n afleveringen lang zullen wij u op hoogte houden van allerlei gebeurte- ;sen. Nu hadden we er een goede ge- )onte van gemaakt om aan het begin n het seizoen even de balans op te iken van wat er allemaal is veranderd ids het seizoen 1972 is afgesloten. Met n. hieronder afgedrukte bijdrage heeft nieuwe VVV-voorzitter, de heer C. A. ominicus de redactie al enig werk uit nden genomen, waarvoor hartelijk dank. at moeten we meer hebben, dat u stuk- m schrijft voor het Badnieuws. Heeft wat op uw hart, bent u het ergens et mee eens. heeft u suggesties, grijp in ook eens een keer naar de pen. We ïllen uw bijdrage graag plaatsen. In et rijtje veranderingen in Domburg, dat heer Dominicus dadelijk zal afmaken ast zeker ook de mededeling, dat er bij e gerestaureerde korenmolen 'Weite reden' die aanstaande vrijdag officieel 1 gebruik wordt gesteld, acht nieuwe 'oningen zijn opgetrokken, n het plan Prinsenpark is verder de Irouwerijweg verbreed. Veranderingen ijn er ook te bespeuren op het strand, daarover rept de heer Dominicus ook. Aaar wij willen er van onze kant nog •ens op attenderen dat we toch niet heie naal zijn ingenomen met de huidige itand van zaken rond te toegangen tot iet strand. Bij de Duinstraat en de Bad huisstraat is de situatie al vanouds, dus joed, maar op andere plaatsen hebben zowel de weerinvloeden (november- en iprilstormen de werken op het strand duidelijke sporen nagelaten. En nu we toch op het strand zitten: er wordt op het ogenblik hard aan gewerkt om achter de Hoge Hill en bij volksbad totaal tien toiletten te bouwen. De levering van materialen heeft wat op zich laten wach ten waardoor de werkzaamheden enige vertraging hebben opgelopen. Veranderingen zijn er ook te bespeuren op het gebied van de tarieven op het strand. De Stichting Badplaatsbelangen Domburg zat vorig jaar tegen een tekort van twintig mille aan te kijken. En daar wilde men weer snel vanaf. Om het te kort, dat voor een deel ook is ontstaan door invoering van het vrije baden, wat weg te werken zijn de tarieven voor de huur van een stoel en een windscherm een kwartje omhoog gegaan. De kam- peertarieven zijn ook enigszins opge trokken. Het is maar dat u het weet! En dan nu de bijdrage van de heer Do minicus. Door de redactie van het Domburgs Badnieuws is mij, als voorzitter van VVV Domburg, verzocht om aan het begin ik«vECHTE ZEEUWSE BOTERBABBELAARS De vanouds bekende Zeeuwse specialiteit Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland Verkrijgbaar in luxetrommeltjes met stadsgezichten FIRMA J. B. DIESCH - MARKT 23 - MIDDELBURG Te Domburg in de bekende zaken verkrijgbaar BANKETBAKKERIJ CHOCOLATERIE Langedelft 35-37 Telefoon 24 02 Hofleverancier MIDDELBURG Grote sortering gebak, bonbons en chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariette" Uw adres voor het echte MARKT, TEL. (01188) 12 95 SHELL SERVICE Rijwielhandel, verhuur en reparatie verpakt in luxe doosjes Huish. souvemrs een Zeeuws geschenk met cachet Luxe hengelsport- en s'frandantikelen. te Domburg verkrijgbaar bij: In seizoen vers zee-aas. FA. H. BIMMEL, NOORDSTRAAT 6 OOSTSTRAAT 8A DOMBURG Telefoon (01188) 12 41, 15 62 Klassieke oase van rust Eigen bos en park met ruime terrassen Kiniierspeethuis en kinderdiner Expositie en verkoop van werken van Roy - Davilor van het seizoen 1973, een inleidend stukje te schrijven in dit blad. De gasten die hier al meerdere jaren komen zullen zeker opmerken dat er in ons dorp weer 't een en ander veranderd is. Op vrijdag 1 juni j.l. is het nieuwe dorps huis officieel in gebruik genomen, een prachtig gebouw, waar we U als gast ook graag bij tijd en wijle zullen treffen. Het is tot stand gebracht door de Stich ting Gemeentebelangen Domburg-Oost- kapelle. Door diverse gasten is hier een finan ciële bijdrage aangeleverd via het Actie commité. Het is een duur gebouw wat in exploi tatie door het Domburgs verenigingsleven niet op te brengen is, maar dank zij uw bijdragen via de toeristenbelasting kon het Gemeentebestuur 10 van de stich- tingskosten voor zijn rekening nemen alsmede een flink bedrag in het exploi tatie-tekort. Zo zult 11 als gast in de toekomst steeds aanwijsbare dingen tegenkomen die direct of indirect revenuen zijn van die belas ting. Op vrijdag 15 juni werd door de heer A. L. van Geesbergen, lid van Ged. Sta ten van Zeeland, de geheel gerestaureer de korenmolen ..Weltevreden" officieel geopend. Een aanwinst voor het profiel van Domburg en een pracht object voor de fotografie- en filmliefhebbers. De mo len zal vanaf die datum één uur per week draaien. Op zaterdag 2 juni is de weekmarkt of toeristenmarkt van start gegaan, op het parkeerterrein aan de Jan Toorop- straat. Het is de bedoeling deze het ge hele seizoen te houden vanaf 's morgens 9 uur tot 's avonds 6 uur. Zeker een waardevolle attractie voor inwoners en gasten. De middenstand heeft zich afge lopen winter op een nieuwe manier ver enigd en gaat U deze zomer een zeer aantrekkelijk evenementenprogramma aanbieden, om het verblijf van onze gasten nog aangenamer te maken dan het al was. 11 wordt over die evenemen ten via raambiljetten nader geïnformeerd. Het strand heeft ook een ander aan zicht gekregen, door de nieuwe paal hoofden. het zal voor U net als voor de eigen inwoners even wennen wezen, ook al doordat er een andere indeling der stranden is ontstaan. Met de laatste voorjaarsstorm is er veel zand weggeslagen, vandaar dat U nu verschillende badhokjes op palen ziet staan. Ook door de zandafname is het mogelijk dat er resten van oude paalhoof den bloot gekomen zijn, misschien zelfs nog andere obstakels. Door de verzorgers van het strand wordt al het mogelijke ge daan om die obstakels te verwijderen, waar niet mogelij,k zullen borden ge plaatst worden. Wilt U hier op letten en ook de aanwijzingen van het badper- soneel goed opvolgen, het is in belang van Uw veiligheid. Gelukkig is er nog genoeg zand blijven liggen om met mede and)

Domburgsch Badnieuws | 1973 | | pagina 1