BIJBLAD DOMBURGS BADNIEUWS N Badhotel: Fam. P. Berkhout, Ede Dhr. A. J. van Es, Wassenaar Fam. P. Etzel, Büdingen/Saar (D) Fam. mevr. G. v. d. Garden-Molenaar, Den Haag Fam. M. Jamin, Montreux (CH) Mevr. Kamp-Kan, Rotterdam Fam. Jhr. van Nispen tot Sevenaer, Den Haag Fam. dr. R. W. de Korte, Reeuwijk Fam. mr. M. van Notten, St. Genius-Rode (B) Fam. J. B. C. Sauter, Clarens (Zwits.) Fam Schwenzer, Neu-Isenburg (D) Fam. J. C C. Baron van Till, Den Haag Fam. H. Wienhenkel, Fellbach (D) Fam. H. Zölner, Coburg (D) The Wigwam Fam. mevr. M. Huibers, Veenendaal (Utr.) Fam. mevr. G. A. Kamerlingh Onnes, Elspeet Fam. dr. K. H. Kuntze, Krefeld (D) Fam. W. Leuchten. Keulen-Riehl (D) Fam. W. Lückerath, Neuss (D) Fam. B. de Meyere, Amsterdam Fam. dr. H. G. Preuschoff, Bonn (D) Fam. Jhr. Th. C. Van Rijckevorsel, Lendelange Lux Fam. mevr. I. Sachse, Düsseldorf (D) Fam. X. Schneider, Neumarkt (D) Fam. prof. dr. ing. E. Schultze, Aken (D) Fam. mevr. M. de With, Nunspeet GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Inlichtingen over gevonden en ver loren voorwerpen, zomede het aan melden daarvan, ter gemeente secretarie tussen 9.00 en 12.00 uur. Gevonden en terug te verkrijgen bij: Tennisracket en dameshorloge: W. Hoo- gendoorn, Park Reijgersberg 5, Oostka- pelle Bromfiets: J. van Gameren, Beatrixstraat, Domburg. Kinderportemonnee (met inhoud): Fa. Kodde Zwemer, Steijnshofstraat, Dom burg. Damesportemonnee (met inhoud): VW- kantoor. Domburg. Transistorradio: Dhr. Kranen, Chath. van Klevenlaan 46, Amstelveen. Verloren en terug te bezorgen bij: Donderrood heren vest: M. Waugmeeske, Campmg Domburg. Herenportemonnee (met inhoud): P. C. M. van Seters, Burg. van Meesstraat 149, Tilburg. Herenhorloge (merk Dugena): Herzog Gerd. G 749 Northweilerplatz, Hauptstr. 19 of Camping Moens, Westkapelle. Houten sandaal (met zwarte band): He renstraat 5, Domburg. Kinderportemonnee (met inhoud): Essen, Singel 57, Domburg. Donker gestreept badlaken: Stroo, Julia- nastraat 8, Oost-Souburg. Wit kinderjack: E. Lenbrecht, Van Nij- enrodestraat 111, Breukelen. Sleutelbos: A. de Jonge, Zuiderpark 7, Domburg. Damespolshorloge: G. W. A. Breien, Cam ping Domburg of Allerheiligenweg 100, Breda, Tel 01600-54540. Herenleesbril (bruin montuur voor zon nebril): J. Kalle, Burg. van Bergenstraat 3, Tholen. Zonnebril: Wolfg. Camphausen, 5073 Kür- ten am Halfenberg 19, Duitsland. Zonnebril en herenbril (bruin montuur): Evergard van Bismaver, 51. Aken. Ber- troldstraat 7, Duitsland. Dameshorloge: Joh. Vreeke, Weverij - straat 5, Domburg. GEMEENSCHAPPELIJKE KERKDIENST Zondag 1 augustus a.s. zal in de Kerk aan de Markt weer een Ge meenschappelijke Kerkdienst ge houden worden door de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk te Domburg. Voorganger in deze dienst is ds. M. J. van Reenen, gereformeerd legerprdikant in Har derwijk. De aanvangstijd is 19 uur. Alle zitplaatsen zijn vrij. Aan de ingang wordt een gestencilde litur gie aangeboden. Alle Domburgers, badgasten en verdere belangstellen den worden hartelijk uitgenodigd deze zomeravomddiensit mee te ma ken. Zaterdag 31 juli V oetbal wedstrij d Domburg I Breskens I. Opbrengst actie „Dorpshuis". Dit is de eerste thuiswedstrijd van Domburg I na het behalen van het kampioenschap van de K.N.V.B. Afd. Zeeland. In deze wedstrijd zul len voor het eerst de nieuwe shirts worden gedragen, die door de dona teurs werden geschonken. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten goede aan het aktiecomité, dat zich ten doel stelt om gelden bij een te brengen voor het bouwen van een dorpshuis in de badplaats Domburg, waar dringend behoefte is aan een behoorlijke accommodatie voor het plaatselijk verenigingsle ven. 7 - ZATERDAG 31 JULI 1971 Geslaagde badrit 'De Zeeuwen' De motor- en autoclub 'De Zeeuwen' te Middelburg hield in samenwer king met de VW Domburg een badrit, waaraan 122 personen deel namen. Met tussenpozen van 1 mi nuut startten vanaf half acht de deelnemers vanaf het Jan Toorop- plein, waar eveneens de finish was van deze rit. De door de organisato ren uitgezette rit leverde weer di verse moeilijkheden op, zodat vele deelnemers hun route zagen bekort of een aantal strafpunten toebe deeld kregen. De uitslag was als volgt: Deelnemende badgasten: 1. P. Tjeerdsma, Utrecht, 110 straf punten; 2. A. Monshouwer, Dor drecht, 142; 3. R. Fastenau, Delft, 147; 4. A. J. Drost, Breda, 151; 5. H. van de Most, Apeldoorn, 154. Deelnemers uit de provincie Zee land: 1. J. P. Minderhoud, Westkapelle, 57; 2. A. J. Minderhoud, Domburg, 102; 3. J. Minderhoud, Domburg, 118; 4. A. Minderhoud, Domburg, 144; 5. Jongman, Vlissingen, 151. Leden motor- en autoclub ,De Zeeu wen': 1. J. Ridderhof, Yerseke, 40; 2. J. Geschiere, Middelburg, 46; 3. M. Hermsen, Vlissingen, 48; 4. C. Boo gaard, Vlissingen, 68; P. Poelman, Middelburg, 76. Bromfietsers: 1. mejuffrouw Pieterse, Middelburg, 114; 2. E. van Amerongen, Zeist, 114; 3. A. J. de But, Vlissingen (fiets), 172; 4. A. de Visser, Heer- jansdam, 230. De voorzitter van de VVV Domburg de heer W. Brand, reikte na afloop in de zaal 'Wilhelmina' de prijzen uit nadat hij deelnemers en organi satoren dank had gebracht voor het vele werk. Peter Vaarties moest evenals vorig jaar de eer aan zijn finaletegenstan der laten John Martens verrassend winnaar van het Domburgs tennistournooi Niet de als nummer één geplaatste Rotterdammer Peter Vaarties heeft het 21e badgastentennistoumooi ge wonnen, evenmin de in blakende vorm verkerende Frans de Kort uit Breda, vorig jaar verrassend over winnaar in de finale tegen Vaarties. Ook ditmaal kreeg Domburg een verrassende winnaar in de persoon van John Martens uit Rotterdam, een lange pezige knaap, die in de finale clubgenoot Peter Vaarties kansloos liet. Voor de tweede maal in successie moest Vaarties dus in de eindstrijd de eer aan zijn tegen stander laten. Bij de dames geen verrassing: voor de charmante Amsterdamse Heidi Nielsen gold in feite opnieuw, dat ze kwam, zag en overwon. En dat deed ze dan voor de derde maal in successie. De twee voorgaande jaren ovenwon ze de nu in Apelidioorn wo nende Oud-Zeeuwse kampioene Ri- na Lazonder-van der Hage, thans had ze geen enikele moeite met een andere Zeeuwse topspeelster, Heieen Prins uit Geersdijk. Het is weer al enige tijd geleden, dat een Zeeuwse tennisser in het Domburgse toernooi de halve finale haalde. Deze daad werd thans ge steld door de Goesenaar Robers Jan van der Feen, die na een al eer der gemelde zege op Hagenaar Frans Koch (6-4 en 6-2) bij de laat ste vier terecht kwam. De in Leiden studerende Goesenaar zag zich ech ter in de halve finale voor een te moeilijke opgaaf gesteld: hij moest het opnemen tegen Peter Vaarties en verloor met tweemaal 6-3. Voor al de keiharde eerste service en de slagen variaties van Vaarties waren iets te veel van het goede voor de dappere Zeeuw. Heidi Nielsen won opnieuw In de kwartfinale sneuvelde een andere Zeeuw, namelijk Hans Schuur, Frans de Kort stelde hem voor te grote problemen: 6-3 en 6-2. John Martens versloeg in de kwart finales de Hagenaar Loek Klippels, terwijl Peter Vaarties, zoals reeds eerder vermeld, via de Duitser Ul- rich Hernnkind de halve finale bin nenwandelde (6-0 en 6-1). Voor Frans de Kort leek er na de eerste set in de halve finale tegen John Martens geen vuiltje aan de lucht. Want met een 6-2 winst had hij alle uitzicht op een finaleplaats. John Martens dacht er echter an ders over, vocht fel en schitterende lobs en volleys plaatsend keihard terug en won de volgende sets en de partij met 6-4 en 6-3. In de finale leverde Martens op nieuw een opmerkelijke prestatie. Ook nu moest hij vanuit achter stand, zoals de wielrenners plegen te zeggen, de weg naar de zege ba nen. Vaarties won namelijk de eer ste set met 7-5, liet de tweede lo pen (6-1 winst voor Martens) maar kreeg in de derde en beslissende kous op de kop. Want Martens, die de smaak nu te pakken had, bleef meester over zijn service en won de set en de Domburgse titel, zijn eer ste, met 6-4. Ook dubbel Overigens drukten John Martens en Peter Vaarties zeer sterk hun stempel op dit 21e Domburgse toer nooi. Tezamen wonnen ze namelijk ook het herendubbel. Ze grepen de winst in een bijzonder spannende finale, intens meegeleefd door een bijzonder grote toeschouwersschare, met 9-7, 5-7 en 6-1 van Roel Jansen en Henk Vergoed. Overigens leek de strijd in de twee de set al beslist te worden, toen Vaarties en Martens een 5-2 voor sprong namen. Jansen en Vergoed vochten echter keihard terug en scoorden vijf punten achter elkaar. Dat kostte hen echter te veel ener gie, waarna de Rotterdamse equipe gemakkelijk de derde set won, met name dankzij de keiharde service van Peter Vaarties, die in de laatste set drie aces sloeg. Martens en Vaarties hadden de fi nale bereikt door een zege op Ul- rich Hernnkind en Meijer (6-1 en 6-0), Jansen en Vergoed kwamen zover door winst op Frans Koch en Peter Scheeres 7-3 en 6-2). De Prins-zusjes hebben het in Dom burg ver gebracht, maar moesten in de beslissende fase het hoofd buigen. Anneke was, zoals verwacht, kans loos tegen Heidi Nielsen (6-1 en 6-0) maar in de andere halve finale won Heieen Prins van Paulien van Ber gen uit Middelburg met 6-2 en 6-3. Heieen Prins kwam dus in de finale tegen de geroutineerde Heidi Niel sen en in dit hoofdzakelijk als baselineduel te typeren gevecht be wees de Amsterdamse dat de toer- nooileiding haar zeer terecht als eerste geplaatst had: ze won met 6-3 en 6-1. Opnieuw mis In het gemengd dubbel grepen Rina Lazonder en haar Zutphense partner Macrander opnieuw mis in de finale. Vorig jaar moesten ze de eer laten aan het echtpaar Nielsen, ditmaal aan het echtpaar Pijnenburg, dat met 6-4 en 6-3 won. Het echtpaar Pijnenburg had de finale bereikt via een 6-4 en 6-1 zege op het echtpaar Nielsen, terwijl Rina Lazonder en Macrander Anneke Prins en Wim Woittez uitschakelden (6-2 2-6 en 6-3). Evenals vorig jaar toch een Zeeuws succes in een finale. Vorig jaar wonnen de zusjes Prins de dames- dubbeleindstrijd, dit jaar was de titel voor Pauline van Bergen en Marian Krediet, die de IJzendijkse zusjes Loes en Marian van Oers met 6-2 en 6-3 versloegen. Voor het eerst ontbrak dit jaar ach ter de tafel van de wedstrijdleiding een bekende figuur: de heer Bram Boone, die vele jaren het toernooi geleid heeft. Zijn taak werd echter op voortreffelijke wijze overgeno men door het Oostkappelse leraars gezin W. Hoogendoom, dat er in slaagde de uitstekende sfeer van dit Domburgse toernooi te bewaren. Het echtpaar werd dan ook zeer waarderend toegesproken door VVV-voorzitter W. Brand, nadat burgemeester F. G. Sprenger van Domburg de prijzen had uitgereikt. UITSLAGEN TENNISTOERNOOI 1971 Dames enkel Halve finales: Mevr. H. Nielsen-Anneke Prins 6-1, 6-0 Heieen Prins-Pauline van Bergen 6-2, 6-3 Finale: Mevr. Nielsen-Heleen Prins 6-3, 6-1 Heren enkel Halve finales: Frans de Kort-John Martens 6-2, 4-6, 3-6 Peter Vaarties-R. J. v. d. Feen 6-3, 6-3 Finale: John Martens-Peter Vaarties 5-7, 6-1, 6-4 Heren dubbel Halve finales: J. Martens/P. Vaarties-W. Hernn kind/J. H. Meyer 6-1. 6-0 R. Jansen/H. Vergoed-F. Koek/ P. Scheeres 6-3, 6-2 Finale: J. Martens/P. Vaarties-R. Jansen/ H. Vergoed 9-7, 5-7, 6-1 Gemengd dubbel: Mevr. H. Nielsen/H. Nielsen-mevr. Pijnenburg/J. Pijnenburg 4-6, 1-6 Mevr. Lazonder/Macrander-Anneke Prins/W. Wattez 6-2, 2-6, 6-3 Finale: Mevr. Pijnenburg/J. Pijnenburg- Mevr. Lazonder/Macrander 6-4, 6-3 Dames dubbel Halve finales: P. van Bergen/M. Krediet-Mevr. v. d. Maas v. Fraayenhove/Annelies Prins 6-3, 6-3 Mevr. Körbel/Mej. Körbel-Mej. L. v. Oers/M. v. Oers 1-6, 0-6 Finale: P. v. Bergen/M. Krediet-M. v. Oers/ L. v. Oers 6-2, 6-3 BEZOEKT DE RINGRIJDERIJ TE PAARD OP ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1971 Aanvang 7.30 uur v.m. op de markt te Domburg Programma voormiddag: 9.30 uur: verrijden van een wisselbeker geschonken door dhr. W. Brand, te Domburg 10.00 uur: extra prijs Burgemeester 11.15 uur: verrijden van wisselprijzen door de alhier vertoevende zomergasten. Deze wisselbe kers zijn geschonken door de weledele heer F. de Charro, voor de heren en de weledele heer N. C. C. Raaymakers, voor de dames. 12.00-13.00 uur: PAUZE Programma Namiddag: 13.00 uur: verrijden van een prijs door de ongehuwde ringrijders 15.30 uur: verrijden van verschillende wisselbekers. 18.00 uur: uitreiking ereprijzen aan de baan. Te Domburg verblijvende zomergas ten van 15 jaar en ouder kunnen zich persoonlijk opgeven tot en met vrijdag 6 augustus, bij dhr. H. Brand, Herenstraat 22 te Domburg, om mee te mogen kampen op de wisselbe kers voor de zomergasten. Inschrijfgeldl bedraagt 3,per in- schijver. Prijzen voor deze ringrijderij wor den gaarne in ontvangst genomen door H. Brand, Herenstraat 22 te Domburg.

Domburgsch Badnieuws | 1971 | | pagina 6