J. J. OVAA HOTEL DE PATRIJS Fa. Sinke-Komejan 2 lokkelijk vinden. De Middelburgse Courant vroeg daarop aan dir. Mez- ger opheldering over deze zaak. Daarop stelde deze voorop, dat Domburg als gezondheidsoord in Europa zijns gelijke niet vindt. „Geen plaats aan de kusten van de Noordzee, noch aan de Atlantische Oceaan is ermee te vergelijken. Al leen enkele plaatsen aan de Wal- cherse kust kunnen in de schaduw staan van de Walcherse badplaats." En ook wilde hij wel kwijt dat Dom burg eigenlijk diende te worden ge zien als een sanatorium in het groot dat geen behoefte heeft aan vreem delingen, die uitspanning zoeken maar eerder dienen moet om aan zieken levenslust, levensmoed en levenskracht te geven en bij gezon de mensen de veerkracht op te wek ken die zij nodig hebben „om aan de eisen welke onze eeuw van stoom en electriciteit stelt te voldoen." Maar wat schortte er dan wel aan Domburg. Mezger maakte dit aan die Courant duidelijk met het tonen van brieven waarin teleurgestelde badgasten hun misnoegen kenbaar maakten over hun verblijf in Dom burg. De hoge verblijfkosten speel den daarbij zeker parten, getuige een mededeling dat in die dagen voor een vorstelijke familie voor zes weken een villa te huur was ge vraagd. Men vond inderdaad een onderkomen. De prijs bedroeg voor zes weken meer dan 4.000,Voor een andere woning, die men slechts enkele weken nodig had, vroeg men 2.000,l „En dat", zo werd opge merkt, „terwijl men in Schevenin- gen voor een uitstekende gelegen heid voor het gehele seizoen hoog stens 1.100,eist." Maar de klach ten hadden ook betrekking op de slechte service. Een Franse dame beklaagt er zich over dat zij ,,'s avonds in haar hotel komende en zich te bed willende begeven, het linnen onrein bevond, dat 's morgens de wastafel vuil was en dat waar het eten veel te wensen overliet het tafelgereed schap, borden, messen, servetten etc. onzindelijk waren." Een Duitse gast vergeleek het hotel waarin hij verbleef met een „Schweinestall" en een Engelsman verklaarde „More than happy to leave the hotel" te zijn. En de Middelburgse Courant stelde vast, dait aan Domburg veel kwaad doet, dat een zekere coterie stelselmatig die vooruitgang van de voor de bloei vatbare plaats tegen houdt, zich met alle macht verzet tegen verandering en verbetering en zich het air geeft of het wel en wee van Domburg van haar believen af hangt. Dat de eenvoudige dorpelin gen hoog opzien tegen hen die tot heden de toon aangeven is begrijpe lijk, maar datzelfde te ei9en van personen van vorstelijke bloede, van geldvorsten of spoorwegkoningen, van invloedrijke staatslieden of van steunpilaren der Europese beurs is eenvoudig belachelijk." En daar kon Domburg het mee doen. Het Badniieuws trok daarop fel van leer tegen de Middelburgse Courant en tegen dr. Mezger, de aanidrager van het feitenmateriaal. „Wij wisten wel", zo meldde het blad, „dat in Domburg lang niet alles volmaakt is, maar dat het er zo treurig ge steld was als het artikel in de Mid delburgse Courant overal moet ver onderstellen, dat wisten wij niet." En de redactie van de badkrant wei gerde dan ook aan te nemen dat het goed fout zat in Domburg. Daarvan getuigden immers de uitlatingen van de Badnieuws-redacteur die stelde: „Hoe is het mogelijk dat er ooit iemand op Domburg komt logeren als het hier zo vuil en onaangenaam is. Wanneer Mezger werkelijk liefde heeft voor Domburg en nog eens gegronde grieven mocht hebben, dan hopen wij dat hij een eerlijker en billijker advocaat zal vinden dan de redactie van de Middelburgse Cou rant." De rel klonk door tot in het buiten land. Zelfs de Frankfurter Zeitung ging het Domburgs Badnieuws ci teren. Nadien heeft het badkrant je nauwelijks meer voor enige op schudding gezorgd. JACQUES CATS HIAslL C&chvft, sm. ZOUTELANDE TELEFOON (01186) 2 61 Alle comfort Eigen tennisbanen en parkeerplaats naast het hotel Exquise wijnen Prima keuken Rustige vrije omgeving aan de voet van het duin BEZOEKT DE VISSERSHAVEN TE COLIJNSPLAAT Wanneer gij deze weer verlaat, gebruik dan drank en spijs in (P'sAtrijs" Voorstraat 66 - Colijnsplaat - tel. (01199) 3 03 Onze speciale schotel is: De K.G.-schotel te Colijnsplaat (gepocheerde tongfilets met schaaldierensaus van: Kreeft - Garnalen - Crab) Kreeftenbassin Mooi uitzicht op de Oosterschelde en Zeeiandbrug TEVENS WEEKEND-HUIS TE HUUR TE KOOP TE DOMBURG Westweg No. 19 Bevat: gang, woonkamer, royale keuken, w.c., douche, 3 slaapkamers, leuk gemeubileerd o.a. met 5 bedden. Bezichtiging na overleg met Dhr. Komejan Makelaars in onroerende goederen DAMPLEIN 34 (v/h Korte Delft) - MIDDELBURG - TEL. (01180)37 54 Privé-adres A. Komejan: BEATRIXSTRAAT 2 - DOMBURG - TELEFOON (01188) 1412 Végé zelfbediening ZUIVELHANDEL - DROGISTERIJ - SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Speciale aanbieding voor de maand augustus Jonge jenever, per liter f 9,25 Vieux, per liter 8,95 Whisky, Black and White, per fles16,95 Grand Marnier, per fles 16, Jamaica Rum, per fles, met gratis glas 9,45 20 halve liters pils 9,90 3 flessen Tarno sherry pale dry12,45 5 liter mandfles Spaanse landwijn 9,95 Uitslag- Foitenwedstrijd, gehouden op 6 juli le en 2e prijs gedeeld tussen de for ten 2 en 3. 3e prijs: fort 6. Deelnemers: Fort no. 2 Wigger Wichers, commandant Jan Hein Bartels Huib Bartels Jan Dirk Hageman Paul Bruidegom Anneke van Dyck Iniez Vermaas Karin v. d. Ven Marijke Holsbosr Niels Mekel Joris Bannenberg Pieter Losecaat Vermeer Jelna Bruidegom Morien d/e Rooy Caria Roord-a Fort no. 3 Patrick Tryselaar, commandant Hans Boelen Bibi Boelen Jacqot Boelen Onja Boelen Marinka Boelen Dirk Winkster Hanne-ke Roorda Aimée Nauta Etienne Natuta Ellie Zuiderent Stella Nauta Paula Haverman Ellen Pat Irene van Winning Alexander Hamel M. Hamel Fort no. 6 dhr. Doude van Troostwijk, commandant dhr. Quarles van Ufford mevr. Quarles van Ufford Jusitine Laintsheer Jan Kees Lamtsheer Henri Lantsheer Antoni Doude van Troostwijk Jan Doude van Troostwijk Corien Quarles van Ufford Alexander Quarles van Ufford Jacquelien Quarles van Ufford Katrien MiLius Wigger v. d. Brandeler Frank v. d. Brandei-er Frangoise Coppens Nicole Coppens Uitslag Badrit, gehouden op 7 juli Aantal deelnemers: 94, te weten 47 badgasten en 47 deelnemers uit Zee land. Badgasten: straf- punten 1. W. de Graaf, Rotterdam 111 2. dhr. Gosejaub, Liidenscheid 114 3. C. Snip, Roosendaal 120 4. A. Hooij, Gouda 126 5. W. Voet, Dieft 127 6. M. Korteweg, Den Haag 134 7. D. Hoekstra, Soest 143 8. dhr. Hollestélle Rijswijk 147 9. mevr. Peppelenbosch, Amersfoort 147 10. S. Macranidar, Zutphen 147 Zeeuwen: 1. dhr. Hooftman, Kloetinge 2. K. de Ruyter, Middelburg 3. dhr. Van Keulen, Middelburg 4. A. Minderho'ud, Domburg 5. H. J. Minnaar, Kattendijke 6. L. Jobse, Aag'tekerke 7. M. Baert, Biezelinge 8. dhr. Riddarhof, Yerseke 9. H. C. de Vries, Vlissingen 10. A. Minderhoud, Domburg Uitslag lampionoptocht, gehouden op 10 juli De eerste lampionoptocht, georgani seerd door de WV Domburg, is weer een succes geworden. Begun stigd door het mooie weer trokken een 21-tal groepen, begeleid door de muziekverenigingen „Crescendo" Deel 1. 2. 3. 4. 5. Ba dg 1. 1 2. 3. 4. 5:. 6. 7. 8. 9. 10. U. 12. 13. 14. 15. 16. De nard

Domburgsch Badnieuws | 1970 | | pagina 2