DE PATRIJS 2 duinen bij Domburg uitgedund. In het midden van de achttiende eeuw w'erd zelfs een teruggang van drie en een halve meter in één jaar tijds geconstateerd. Een storm zorgde in 1775 zelfs voor een piek, toen een verlies van ruim zeven meter werd geboekt. Het plaatsen van paalhoof den bracht toen de normale terug gang terug tot ongeveer een meter. Na 1800 zijn voor Domburg bermen met rijshout aangelegd, later kwam er staketwerk en werd een aantal paalrijen aangebracht. Contributie VVV Het bestuur van de WV zal het bijzonder op prijs stellen indien de leden, die hun contributie over 1968 nog niet hebben voldaan, dit spoe dig doen. Betaling kan geschieden op de reke ning van de WV bij de Coöp. Raif- feisenbank of op postgirorekening 38 08 75 ten name van de penning meester VW-Domburg. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN tot en met 23 augustus In het dorp en verschillende villa's: Fam. L. Bitzer, Burladingen (D) Weverij straat 4 Fam. mevr. G. Fabritius Schutter- van der Hardt Aberson, Delden De Casembrootplein 14 Fam. mevr. S. Gast-van Hengel, Kapellenbos (B) Badhuisweg 10 Fam. Gödde, Mönchengladbach (D) Weverij straat 11 Fam. Hamburg, Düsseldorf Zuidstraat 6 Fam. KL Hannemann, Witten (D) Weststraat 30m Fam. S. Larka, Dortmund Noordstraat 8 Fam. J. J. L. Loomans, Eindhoven Dr. B. Vaandragerstraat 6 Fam. R. J. W. Patterson, Rheindahlen (D) Wijngaardstraat 8 Fam. drs. J. C. W. van der Pijl, Delft Beatrixstraat 31 Fam. dr. Regelmann, Rottweil (D) Weverij straat 4b Fam. R. Straub, Brussel Badhuisweg 6 Fam. Voswinkel, Rheydt (D) Weverijstraat 2a Badhotel Fam. J. J. de Klerk, Rotterdam Hotel-garni Princenhage Fam. H. Schadler, Eilendorf-Aken Hotel The Wigwam Fam. L. H. A. C. Bergmans, Arnhem Fam. Pfinder, Stuttgart-Sillenbuch Hotel-pension Centrum Dhr. en mevr. L. Kerschgens, Gulpen Pension Golfzicht Fam. mevr. Chr. Florack, Keulen-Sülz Dhr. en mevr. W. Heusel, Anderaach-Rh. (D) Motel 't Groentje Fam. K. Dönges, Gimmersdorf Bad Godesberg (D) Fam. W. Hartmann, Leonberg (D) Fam. K. Heuser, Keulen-Sülz Fam. Baron Landsberg, Drensteinfurt-Münster (D) OVERDEKTE CARAVANSTALLING IN DOMBURG Nog enkele plaatsen vrij Inlichtingen: C. Vreeke, Hoge Hilweg 7, Domburg, tel. 01188-318 Alle comfort Direct aan zulderstrand Eigen tennisbanen en parkeerplaats naast het hotel Exquise wijnen Prima keuken Rustige vrije omgeving aan de voet van het duin BEZOEKT DE VISSERSHAVEN TE COLIJNSPLAAT Wanneer gij deze weer verlaat, gebruik dan drank en spijs in cJ£ote\ „o&e (P Voorstraat 66 - Colijnsplaat - tel. (01199) 3 03 Onze speciale schotel is: De K.G.-schotel te Colijnsplaat (gepocheerde tongfilets met schaaldierensaus van: Kreeft - Garnalen - Crab) Kreeftenbassin Mooi uitzicht op de Oosterschelde en Zeelandbrug TEVENS WEEKEND-HUIS TE HUUR Uniek gelegen Bouwterreinen voor bungalows te koop 1. Direct aan het Veerse Meer met onbelemmerd uitzicht op Vee re. 2. In Wolphaartsdijk dicht bij het Veerse Meer. Prijzen vanaf f 10.000, Inlichtingen bij voorkeur schriftelijk: J: LIEVENSE, Koestraat 74, Westkapelle, telefoon (01187) 344 Situation unique A vendre: terrains a batir pour bungalows 1. Juste en face du „Veerse Meer" avec vue libre sur la ville de Veere. 2. A Wolphaartsdijk, prés du „Veerse Meer". Prix a partir de FI.P.B. 10.000, Renseignements, exclusivement par correspondance: J. LIEVENSE, 74 Koestraat, Westkapelle, Pays-Bas. Einzigartig gelegene Baugelanae für Bungalows zu verkaufen 1. Unmittelbar am „Veerse Meer" mit unbehinderter Aussicht auf Veere. 2. In Wolphaartsdijk am „Veerse Meer". Preise ab Hfl. 10.000, Auskünfte schriftlich bei: J. LIEVENSE, Koestraat 74, Westkapelle (Niederlande). Unique location For sale: building sites for bungalows 1. Right on Veerse Meer, unobstructed view of Veere. 2. In Wolphaartsdijk near the Veerse Meer. Prices: Dfl. 10.000,and up. For details write to: J. LIEVENSE, Koestraat 74, Westkapelle, the Netherlands Ondergetekende D B Naam Adres Plaats Telefoon Na opzending bon aan bovenstaand adres wordt mapje met inlichtingen toegezonden. Uitstapjes te voet Naar Aagtekerke en over Oostka- pelle terug (2 uren). Langs de weg welke naar West kapelle voert of, beter nog, het wandelpad door de westerse dui nen tot de eerste of tweede ver harde weg links; die weg volgen tot verharde weg Westkapelle- Aagtekerke en links afslaande over Aagtekerke terug (1ste rou te 1 Yi uur, 2e route 2 uur). Naar Westkapelle en over Aagte kerke terug; de zeedijk en licht toren te bezien (3J/j uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs de straatweg (M uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed Westhove en terug langs de straatweg (1J4 uur). Langs de straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens linksaf, en door de bossen van de landgoederen Duinbeek en Berkenbosch terug (1M uur). Naar Oranjezon, door de manteling achter Westhove en langs het rijwielpad door het vroon en te rug langs het landgoed Zeeduin (3 uren; zie ook hieronder). Aan te Domburg verbluf houdende vreemdelingen is het wandelen over deze landgoederen door de eigena ren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage tegen betaling bij het bureau WV, Kerkstraat te Domburg, verkrijgbaar zijn. De bossen en duinen van „Hoog duin" (voormalig „Overbosch van Duinvliet") zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg ver toevende, zijn echter op persoon lijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijgbaar bij het bureau WV, Kerkstraat, Dom burg en op het Badpaviljoen, tegen betaling van 1,50 per stuk. Voor het uitstapje naar Oranjezon, kan men heen en/of terug ook pro fiteren van de nieuwe autobusdienst Domburg - Oostkapelle - Oranjezon - Vrouwenpolder - Veere v.v. Bovengenoemde nieuwe autobus dienst biedt, na overstappen te Vrouwenpolder, bovendien een mooie gelegenheid voor een bezoek aan het Kamperlandse strand op Noord-Beveland. (De bus rijdt via de nieuwe afsluitdijk). De buitenplaatsen „Duinbeek" en „Berkenbosch" zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, verblijfhoudend op Domburg, zijn wandelkaarten verkrijgbaar bij bet burean WV, Kerkstraat te Dom burg tegen betaling van 2,per stuk.

Domburgsch Badnieuws | 1968 | | pagina 2