HOTEL Badrit gehouden op vrijdag 5 juli 1968 Voor de traditionele Badrit startten weer 108 deelnemers onder ideale weersomstandigheden. De door VVV Domburg en M.A.C. „De Zeeu wen" georganiseerde rit voerde langs prachtige binnenwegen, waar door naast de inspanning een vol doende ontspanning aanwezig was voor diegenen, die niet als kaart lezer meereden en zich dus volko men konden wijden aan het natuur schoon. Ook nu weer bleek dat listig opgezette valletjes door verschillen de deelnemers over de kop werden gezien, hetgeen de nodige strafpun- ten met zich meebracht. Na afloop werden door de voorzit ter van VVV Domburg, de heer C. Minderhoud en de wnd. voorzitter van M.A.C. „De Zeeuwen" in de Zaal „Wilhelmina" de prijzen uit gereikt, waarbij verschillende pun ten van het afgelegde traject nog eens werden besproken. De uitslag was als volgt: Badgasten straf- punten 1. F. Moerman, Bergschenhoek 23 2. Dingemanse, Zeist 25 3. G. Schouten, Zeist 28 4. P. Joosse, Baarn 42 5. P. Saathof, Diever 71 6. H. van Pij keren, Zwolle 75 7. W. v. d. Born, Rotterdam 76 8. Mevr. M. v. Vloten, Wenen 84 9. de heer Kuiten, Kortgene 90 10. P. Schuijing, Zeist 90 Inwoners Walcheren straf punten 1. A. de Pagter, Domburg 12 2. A. Wouters, Nieuwland 13 3. G. Sturm, Vlissingen 14 4. C. Minderhoud, Domburg 18 5. J. P. Gabriëlse, Oostkapelle 27 6. c. Vroegop, Vlissingen 30 7. J. Oreel, Sint-Laurens 49 8. J. van Hoorn, Vlissingen 53 9. L. Maranus, Domburg 60 10. J. de Visser, Domburg 73 Engels Mannenkoor in Domburg Dit weekend krijgt onze badplaats nog eens weer een extra internatio naal tintje. Bij de vele buitenlan ders die reeds hier zijn, zal zich namelijk een vrij grote groep En gelsen voegen, leden van het be faamde Engelse mannenkoor „THE NORTHAMPTON MEN'S OWN MALE VOICE CHOIR". Met een sterke bezetting komt dit koor zondag naar Domburg om me dewerking te verlenen aan een bij zondere kerkdienst in de Ned. Her vormde kerk. Zondagavond zal het koor in het kerkgebouw aan de Markt verschillende liederen zin gen, onder meer het beroemde Pel grimskoor uit „Tannhiiuser" van R. Wagner. In het kader van de dienst zullen de door Wagner bezongen sensuele en ideële liefde in het licht van de christelijke liefde worden gesteld. Het programma vermeldt verder verschillende bekende lie deren, waarvan enige in wisselzang met de gemeente zullen worden gezongen. Een paar jaar geleden heeft het koor al eens in Domburg gezongen in een overvolle kerk. In de Koor kerk te Middelburg werden toen opnamen gemaakt voor een radio- \\o\aiL Ccrv&vn ZOUTELANDE TELEFOON (01186) 2 61 ,Zomerlust" Alle comfort Direct aan zuiderstrand Eigen tennisbanen en parkeerplaats naast het hotel Exquise wijnen Prima keuken Rustige vrije omgeving aan de voet van het duin BEZOEKT DE VISSERSHAVEN TE COUJNSPLAAT Wanneer gij deze weer verlaat, gebruik dan drank en spijs in „££)e de PATRIJS Voorstraat 66 - Colijnsplaat - tel. (01199) 3 03 Onze speciale schotel is: De K.G.-schotel te Colijnsplaat (gepocheerde tongfilets met schaaldierensaus van: Kreeft - Garnalen - Crab) Kreeftenbassin Mooi uitzicht op de Oosterschelde en Zeelandbrug TEVENS WEEKEND-HUIS TE HUUR Uniek gelegen Bouwterreinen voor bungalows te koop 1. Direct aan het Veerse Meer met onbelemmerd uitzicht op Veere. 2. In Wolphaartsdijk dicht bij het Veerse Meer. Prijzen vanaf 10.000, Inlichtingen bij voorkeur schriftelijk: J: LIEVENSE, Koestraat 74, Westkapel Ie, telefoon (01187) 344 Situation unique A vendre: terrains a batir pour bungalows 1. Juste en face du „Veerse Meer" avec vue libre sur la ville de Veere. 2. A Wolphaartsdijk, prés du „Veerse Meer". Prix a partir de FI.P.B. 10.000, Renseignements, exclusivement par correspondence: J. LIEVENSE, 74 Koestraat, Westkapelle, Pays-Bas. Einzigartig gelegene Baugelanae für Bungalows zu verkaufen 1. Unmittelbar am „Veerse Meer" mit unbehinderter Aussicht auf Veere. 2. In Wolphaartsdijk am „Veerse Meer". Preise ab Hfl. 10.000, Auskünfte schriftlich bei: J. LIEVENSE, Koestraat 74, Westkapelle (Niederlande). Unique location For sale: building sites for bungalows 1. Right on Veerse Meer, unobstructed view of Veere. 2. In Wolphaartsdijk near the Veerse Meer. Prices: Dfl. 10.000,and up. For details write to: J. LIEVENSE, Koestraat 74, Westkapelle, the Netherlands Ondergetekende Naam Adres Plaats Telefoon Na opzending bon aan bovenstaand adres wordt mapje met inlichtingen toegezonden. uitzending, die later heeft plaats gevonden. In Engeland zijn talrijke langspeelplaten van het koor ver schenen. Voor de BBC is „The Northampton Men's Own" verschil lende malen opgetreden. Hoezeer men in Engeland zijn zang waar deert, blijkt uit het feit dat aan dit koor de hoogste onderscheidingen werden toegekend. Bij een uitvoe ring te Londen, waarbij de burge meester van Londen (Lord Mayor) tegenwoordig was, stak deze burge meester zelf over het koor „de lof trompet". Een nadere aanbeveling van onze zijde is dus wel niet nodig. In verband met het ontbreken van plaatsruimte in het topseizoen te Domburg, zullen de leden van het koor elders in Zeeland logeren. Een ontvangst vindt zondagmiddag te Domburg plaats in de Christelijke school aan de Kesteloostraat. Wan neer U daar naast de Nederlandse vlag de Engelse vlag zult zien wap peren, weet U dus wat er aan de hand is! Van harte hopen wij dat het koor op grote belangstelling mag reke nen, in het bijzonder ook van de kant van onze Duitse gasten. Moge de broederschap die de leden van het koor voorstaan, een broeder schap die aan geen kerkelijke de nominatie is gebonden en geen enkele politieke strekking heeft, zich over alle grenzen heen te Dom burg in de kerk aan het licht treden. De dienst (waarin zang en korte Schriftlezing elkaar zullen afwisse len en waarin geen preek wordt gehouden) begint om 7 uur. U wordt verzocht tijdig in het kerkge bouw aanwezig te zijn. Orgelconcert door Feike Asma Dinsdag 16 juli a.s., 's avonds 8 uur, hoopt Feike Asma een concert te geven op het nieuwe kerkorgel in de Ned. Hervormde kerk aan de Markt. Feike Asma, die behoort tot de meest bekende organisten in Neder land, werd reeds eerder voor een orgelbespeling te Domburg uitgeno digd. Wegens een overladen pro gramma kon hij eerst nu aan onze uitnodiging gehoor geven. Elders trekt Asma met zijn orgelbespelin gen steeds vele toehoorders. Ook hieruit blijkt hoezeer zijn orgelspel wordt gewaardeerd. Voor de Neder landers is hij, ook door de radio uitzendingen van zijn concerten, geen onbekende. Wij nemen aan, dat Feike Asma, die een internatio nale reputatie geniet, ook voor vele buitenlanders geen onbekende zal zijn. Feike Asma zal een uitvoering ge ven van het volgende programma: 1. Variaties - G. Böhm „Wie maar de goede God laat zorgen" 2. a. Praeludium en fuga in e- moll - Joh. Seb. Bach b. Koraalvoorspel „God in de hoge alleen zij d'eer" 3. Voluntary no. John. Stanley in d-minor - 4. Sonate in b-moll - W, Volckmar 5. Variaties op een Baehthema - Paul Chr. van Westering 6. a. Trio psalm 1 vers 4 - Feike Asma „De Heer toch slaat der men sen wegen ga" b. Finale psalm 72 vers 7 „Laat ons de grote naam be zingen" Het concert wordt gegeven in het kader van het zomerprogramma van de Hervormde Gemeente en de Ge reformeerde Kerk te Domburg. ilinsda vrij da] Speler ..Raiffi Van zondag Kaarts Badhu De 19 juli

Domburgsch Badnieuws | 1968 | | pagina 2