O. O Ook voor fruit 2 Praktische wenken In de provinciale bibliotheek te Middelburg bladerden we pas gele den voor de aardigheid eens in een boekje over Domburg waarin de be tekenis en het gebruik der zeeba den uit de doeken werd gedaan. Het boekje dat in 1883 werd uit gegeven bevat een hoofdstukje dat als titel „practische wenken voor de reis naar en het verblijf te Dom burg" heeft meegekregen. We heb ben heerlijk geglimlacht om denaar hedendaagse begrippen onmogelijke prijzen, die daarin werden ge noemd. Zo lazen we dat gemeubi leerde kamers 8,tot 12,per week moesten opbrengen. Kom daar nou eens om. Voor hetzelfde bedrag ben je amper één dag onder de pannen. Als we echter verder lezen zien we nog dat buiten „den drukken tijd" de prijzen matiger gesteld zijn. Wie bezuinigen moest kon ook voor 4,of 6,een kamertje vinden. In de hotels be taalde men rond die tijd 3,50 per persoon per dag. Voor een slaap kamer met een bed kwam het be drag op 1,50. Een bed meer bracht geen financiële narigheid, want dat leidde slechts tot een verhoging met 50 cent Montmartre Over praktische wenken gespro- ken: als het weer eens een keer niet in een goede bui is wat in Nederland goed mogelijk is en U dus niet met volle teugen van zon en zee kunt genieten dan kan een dag toch goed benut worden met een bezoek aan Zeelands hoofdstad. Op donderdag vindt U er de drukke markt, iedere dag kunt U in Mid delburg terecht op Miniatuur Wal cheren en verder zijn er nog andere attracties als exposities e.d. U kunt in Kunstzaal van Ben them en Jut ting bijvoorbeeld de tentoonstelling van de Verenigde Nederlanden gaan zien. De expositie bevat kaar ten van provincies en gezichten van steden. Nieuw in Middelburg is de kunstmarkt, te vinden op het knus se eeuwenoude Vischmarktpleintje. Iedere donderdag en zaterdag kunt U daar vrijblijvend onder de galerij op Uw gemak de werken van Zeeuwse beeldende kunstenaars kij ken en kopen. Ook antiek en kunstnijverheidswerken worden er te koop aangeboden. En wie van kijken en slenteren moe is gewor den, kan prettig op verhaal komen in de bistro „Chez Simon". Ga er ook eens heen. Vele badgasten gin gen U reeds voor. Zij spraken over „Montmartre" in Middelburg. Weet U een betere reclame? Lampionoptocht Dinsdag 25 aug. a.s. organiseert de plaatselijke VVV een lampion optocht voor de augustusgasten. Deelneming is geheel vrijieder kan dus meedoen. Mogen we er even op wijzen, dat de deelneming vorig jaar iets was teruggelopen? Dat was jammer, want deze optochten brengen een geheel eigen sfeer met zich mee. Er zijn veel mensen op de been, het is leuk om er naar te kijken, kortom: het is een evenement, waard om er aan mee te doen. Dinsdag 25 aug.JERRY ALS RUIMTEVAARDER met Jerry Lewis, Joan Black- man, Earl Holliman, Fred Clark. Met Jerry als ruimtevaarder beleeft U de gekste dingen. Alle leeftijden Donderdag 27 aug.: GEKKEN TREKKEN DE KAART met Danny Kaye, Cara Williams, Martha Hyer, Telly Savalas. Het siddergevaarlijke, kriebelgekke avontuur van de beminnelijke dwaas, die een gangster krediet gaf Alle leeftijden Aanvang der voorstellingen 8.30 uur n.m. Bioscoop Badpaviljoen Domburg Westkapelle, L. Brasser, Koestraat 14 Oostkapelle, A. Schipper, Dorpsstraat 46 Aagtekerke, J. Dekker, Dorpsplein 17 Internationaal assortiment Delicatessen Reformvoeding: Engelse thee, olijven, gember, paté, Franse saucen, Kempinski wijnen, Wostfalisches Landbrot enz. Vitol, gerstaal, Donathsappen Waldkraft, Duitse Reformjam Weleda-artikelen, miiesli, Assis orange- en grapefruitjuices delicatessenhuis KLEI NE PIER Rotterdamse Kade 13 Middelburg - Tel. (01180) 28 74 INSTALLATIES OP ELK GEBIED Middelburg - Markt 73 - Tel. 2587 Vlissingen - Walstraat 4 - Tel. 2814 Gelukkig zijn er altijd veel kin deren onder de deelnemers, maar de optocht wordt nóg attractiever als men groepen vormt. Het zou leuk zijn als dit jaar de optocht het suc ces van vorige jaren zou overtref fen. Maar: dan is ditmaal fikse deel neming nodig en thuis wat knutselen om met een aardige groep of individuele inzending naar een prijs te dingen. Ook nu zullen de muziekvereni ging van Oost- en West-Souburg en ons eigen „Apollo" meewerken. De opstelling vindt plaats op het voorgazon van het „Badhotel", des avonds om 8 uur. Daarna gezamen lijk optreden van de beide muziek verenigingen, staande taptoe op het Recreatieterrein. De prijsuitreiking zal plaats vin den op de Markt. Route van de optocht Noordweg, Badstraat, Badhuis weg, Noordstraat, Herenstraat, Bea- trixstraat, v. Voorthuysenstraat, Ewout v. Dishoeckstraat, Singel, Stationsstraat, Markt, Zuidstraat, Singel, Schuitvlotstraat, Ooststraat, Markt. UITSLAG LINTENWEDSTRIJD gehouden op 11 augustus De tweede lintenwedstrijd van dit seizoen werd onder stralende weers omstandigheden gehouden in het bos van het landgoed „Hoogduin". De organisatie was zoals gewoon lijk weer prima en de uitslag luidt als volgt: le prijs: Groep van P. Blomjous met 19 bin nengebrachte rode linten; 2e prijs: Groep van W. van Asbeck met 10 binnengebrachte groene linten; 3e prijs: Groep van mevr. Westpalm van Hoorn met 9 binnengebrachte gele linten; Politieprijzen: 1. Joh. Felders met 11 linten; 2. Rolf Peterson met 10 linten; 3. Peter Kunzli met 9 linten. Hoofdcommissaris Steven Molkenboer; le assistent: F. A. Kleijn 2e assistent: Pieter Schilte UITSLAG FORTENWEDSTRIJD gehouden op 12 augustus Dat de hier vertoevende gasten niet alleen komen om te luieren op het strand werd deze middag' weer bewezen. Men kon hier zien hoe jong en oud de schop hanteerde om een zo groot mogelijk en als het even kon zo stevig mogelijk fort te bouwen op het strand. Een fort te bouwen dat zo lang mogelijk stand houdt tegen de zee is nog niet zo gemakkelijk, maar de uitslag was: le prijs Fort no. 7: Commandant Valerie Deiters, 1. Pieter Schilte 2. Guus Schilte 3. Marja Schilte 4. André Schilte 5. P. H. Deiters 6. R. J. Deiters 7. K. Deiters 8. P. van Meeuwen 9. C. ter Meulen 10. Steven Molkenboer 11. Hugo Cadenbach 12. Koen Roelofsz 13. Frans van Steenbergen 14. Frits Kleijn 15. Ronald Stüker

Domburgsch Badnieuws | 1964 | | pagina 2