l<zook flitst J0u Domburgs Badnieuws de welbekende antiquair Bioscoop Badpaviljoen VOIIA... WA1A a.« De P.Z.C. Uw krant! 72ste Jaargang No. 7 - zaterdag 28 juli 1962 Tweede blad Lampionoptocht Enige traditionele juli-festiviteiten liggen weer achter ons. Heel Dom burg geniet nu van warm zomer weer, maar de avond van de ook dit jaar weer door de heer Brand sym pathiek geleide lampionoptocht was niet zo stralend. Maar zelfs de drui lende regen kon het enthousiasme- vuur van de kinderen en de door henzelf en ouders gefabriceerde lampionlichten niet doven. Burgemeester Crommelin zei het zeer juist in zijn vooral voor de deelnemers bedoelde toespraakje bij de prijsuitreiking. „Trekken jullie hieruit deze le ring: Laat je bij het verrichten en vieren van blijde dingen en gebeur tenissen, niet afschrikken door min der fijne omstandigheden, b.v. nu door deze regen." Een paedagogisch appèl op wat doorzettings- en aanpassingsvermo gen. Vóór deze prijsuitreiking had de jury de zeer wel aan haar toever trouwde taak, de bontgekleurde en geklede stoet gedurende hun tocht met de „balonnen van de nacht" langs het redelijk bezette parcours te beoordelen. Zeer actueel en origineel was de ten slotte tot winnaar verklaarde groep, welke het Veilig Verkeer- probleem in het nu éénrichtige Dom- burgse centrum behandelde. Qua charme en lieflijkheid deden zowel de Drie loze- als Domburgse vis sertjes, de Victoriaantjes, het fruit- meiske en de Zeeuwse boeren wei nig voor elkaar onder. Miss Bril ging helemaal verscho len onder haar kolosaal optisch en zonnewerend oogbedeksel en wat creëerden IJsheiligen en Vogelver schrikker een vreemde zomermode. Vlieger en Ruimtevaarders zoch ten het hoger op en de puur manne lijke, zwartbehaarde zeerovers en Arabieren in stoer voorkomen. De kapers hadden daarmede meer succes gehad, want in hun gevolg voerden zij enige lieftallige buitge maakte en daardoor wellicht zeer „bleke slavinnen". „Geniet van de zomer" maakte met dit jaargetijde de kachel aan. Vele niet-beprijsde maar wel prij zenswaardige uitbeeldingen maak ten deze altijd gezellige lampionop tocht tot een zeer aantrekkelijk ge heel. Tot dit welslagen werkte ook in hoge mate de muzikale omlijsting van de korpsen-fusie Souburg-Dom burg mee, waarin de rustige leiding van de dirigent, de heer van Wal lenburg en het ritmisch showele ment van Souburgs eerste tromme laar opvielen. Dit muzikaal dessert, door een carré van toehoorders beluisterd, vormde een smaakvolle eenheid met de hoofdschotel a lampion. Strand figuren wedstrijd Hoewel maandagmorgen het aan tal deelnemers aan de strandfigu- renwedstrijd niet groot beloofde te worden, is deze voor de kinderen zo typische improvisatie en uit drukkingsmogelijkheid toch een in tiem strandfestijn geworden. Een tiental zeer smaakvolle kunstuitingen werd door een even groot aantal groepen kinderen, veel al a deux, werkend, in een daartoe afgebakend strandatelier gevormd. Geen bombastische Karei Appels, slechts nijvere, ingetogen en zeer ge- inspireerde, in leeftijd van 5-12 jaar variërende natuurartiesten, die met zand, zeewier en schelpen de ook zeer toegewijde jury trachtten te be hagen. Het was dan ook gezellig en fijn de juiste volgorde te gaan be palen toen om 11.15 uur de moza- ieken in de nu stralende zon lagen te pronken. De heks van Willemien en Koosje TELEFOON (01180) 33 1 7 nodigt U ook dit jaar uit naar Middelburg te komen l U vindt daar ook weer de grote collectie gouden en zilveren Zeeuwse sieraden, alsmede een mooie collectie antiek. SEGEERSSTRAAT - WINKELCENTRUM TE MIDDELBURG Domburg Dinsdag 31 juli - O Sole Mio met Senta Berger, Jerome Courtland en Rex Gildo. Alle leeftijden. Een sprankelend vuurwerk van charme, sex en dolle vreugde. Donderdag 1 aug. - Een pyama voor «wee (Lover Come Back) met Dons Day, Rock Hudson en Tony Randall. Toegang 14 jaar Zelden hebt U geestiger, grappiger en gezelliger film gezien Aanvang der voorstellingen 8.30 uur FOUNDATIONS MIEDER BÜSTENHALTER CORSETS Alle wereldmerken Maidenform, Hollywood Vassaretle, Scandale. Peter Pan, Playtex, Triumph, Felina. Formlit, Fantasie Silhouette, Lady, Lastina etc. Zeelanti's enige' echte conset-speeiaalzaak RUITERSPORTSCHOOL „RODEO" gestationeerd Schelpweg 24, Domburg Rijpaarden en IJslandpony Gezellige rijtochten door bos en langs strand Tevens gelegenheid PAARDRIJLES te nemen Aanmelding vooraf CONTINENTAL Deze beha óók strapless te dragen. De 3/4 cups A, B, C, zijn voorgevormd en met nylon-kant overtrok ken. Elastische rugpan den verzekeren een uit zonderlijke pasvorm! Walette panty voor de moderne vrouw. Nylon tule - elastiek, rekt naar alle kanten, kruipt nooit op. 's Avonds wassen, 's morgens droog! 14.95 Als gaine II.95 FOUNDATIONS Alleenverkoop voor Middelburg en omstreken Segeersstraat 64, tel. 3560 Middelburg it Bwnedusó HOTEL - RESTAURAN' ZOUTELANDE - ZEE - TELEFOON (01186) 2 61 Tennis Exquise wijnen Prima keuken Rustige ligging

Domburgsch Badnieuws | 1962 | | pagina 3