Fa. PETERSE Ixuci- LAUUetdaos Zeeuwse Profetenbrood en Garagebedrijf Si-Si en Seven-Up cv. J. J. DE VLIEGER Co. -de.urg, teiew, jbto „The Wigwam" „Dolphijn' „Rötisserie" van liet STRANDHOTEL 30 mei -I5 september Domburgs Badnieuws 71ste Jaargang No. 9 - zaterdag 12 aug. 1961 Verschijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,12; bij contract voor het gehele seizoen 0,06 (voorpagina 0,12). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje 6, telefoon (01188) 3 02, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon (01180) 38 43 - Giro 74988 - Redactie: Jhr. Ir. H. L. Boogaert, Herenstraat 10, Domburg, telefoon (01188) 2 77. De omvang van dif nummer is 10 pagina's Wij zitten er weer midden in! Tante Toos is dus aangekomen, een karbies vol lekkernijen met zich meevoerende. En in de ons eigenlijk nog onbekende Beatrixstraat heb ben wij grootmoeder Dineke, die grote vriendin uit ons ouderlijk huis, ontdekt; zij kocht juist een DAF-je, maar de vergunning om daarmede naar Domburg te rijden werd helaas niet op tijd verstrekt. Bij één van onze overigens schaarse wandelingen op het Westerstrand hebben wij mogen constateren, dat onze voormalige se cretaresse (vermoedelijk dank zij de vermeerderde inkomsten bij haar nieuwe broodheer! zich de luxe van een ééndelig badpak van gewaagd dessin benevens een schakelarm band van puur goud heeft kunnen veroorloven. Maar op ons eigen tweede (Ooster en nog steeds elite strand hebben wij Hetty niet weten te bewegen met ons, ja natuurlijk met ons een duik in het zilte nat te doen; in een nachtelijke serenade hebben wij haar op fluiste rende toon opnieuw de urgentie van ons desideratum kenbaar gemaakt, maar op dit ogenblik is onze bede nog steeds niet verhoord. Wij hebben een goede gezellin uit vroegere jaren getroost bij haar voortijdig vertrek wegens ziekte in het gezin en wij hebben de door haar aangestelde gouvernante bij gestaan in de beteugeling van de kuren van een lastig, Haags jonge tje. De jaarlijkse wedstrijdreeks tegen Joep op een met behulp van schep netten geïmproviseerd handbal (strand)-veld is eigenlijk op een fiasco uitgelopen; wij hebben nl. met 10-2 gewonnen en nu wil Joep niet verder spelen, ook al geeft hij ons daarmede een brevet van meerwaar digheid bij het sterke verschil in leeftijd. En natuurlijk hebben wij al palingbroodjes en palingworst ge consumeerd. Maar Liane hebben wij alleen nog maar op een afstand gegroet en tot een bezoek aan Meins, die alleen met de kinderen in Veere zit, zijn wij nog helemaal niet toe gekomen, want het klinkt misschien gek, maar ons programma is weer druk bezet. En dat vinden wij één van de grote charmes van Domburg. Al wie uit het voorafgaande de gevolgtrekking zou willen maken, dat onze belangstelling zich alleen maar richt op hen, die, gelijk wij, tijdelijk hun tenten in het Dom- ECHTE ZEEUWSE BOTERBABBELAARS De van ouds bekende Zeeuwse Specialiteit. Verkrijgbaar in luxe trommeltjes met stadsgezichten. Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland. FIRMA J. B. DIESCH - MARKT 23 - MIDDELBURG Te Domburg in de bekende zaken verkrijgbaar. Banketbakkerij Chocolaterie Langedelft 35-37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier Uw adres voor het echte verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Te Domburg verkrijgbaar bij Firma Bimmel Noordstraat A 6 Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariette" Ruime Stalling SHELL SERVICE Gazelle Rijwielen en Berini Bromfietsen Huishoudelijke artikelen Souvenirs en Strandartikelen MARKT - DOMBURG Telm Depot Butagas 295 Aanbevelend, Drinkt HEINEKEN'S BIEREN HERO VRECHTENLIMONADES Hoofdagentschappen voor Walcheren HOTEL HET FAMILIEHOTEL Herenstraat 1 2 - Telefoon (011 88) 2 75 Zeer rustig gelegen tussen de kom van het dorp en het strand Directie: H. Damhoff Bodega-Restaurant Directie: J. F. Seydel en Zn. burgse opslaan, maakt een lelijke vergissing, want wij kunnen naar eerlijkheid bekennen, dat wij de autochtone bevolking wel degelijk in het vizier hebben. Zo hebben wij haar, die als Mooie Marie bekend staat, op haar wande ling op de hoge duinheuvel gevolgd: ondanks de stijgende last der jaren blijft zij een statige verschijning met een levendige geest. Een pittige figuur vinden wij ook dat vrouwtje, tot wie wij ons wend den voor het huren van een tennis baan; met zeldzame gevatheid staat zij beurtelings de talrijke bezoekers van haar winkeltje en van haar huiskamer te woord en degeen, die bij haar binnentreedt, kan veilig aannemen niet snel weer op straat gezet te worden. Waarmede wij ove rigens de rapheid van bediening al lerminst willen veroordelen; want wij zijn er ook alweer mede be kend, dat het bestellen van voor ons bestemde telegrammen door een verwant in eerste graad wordt ver richt. Verder hebben wij nu eindelijk Henk (van „De Rode Leeuw") in levende lijve aanschouwd, maar hij is ons eigenlijk nog niet zo ver trouwd als die kleine, goedgehu- meerde bureaulist, die evenwel met onverbiddelijke gestrengheid kan optreden tegen hen, die met een foulard of een kortgepijpte broek de balzaal wensen te betreden. En met dit plezierige manneke zijn wij dan tevens beland bij het voor Dom burg onsterfelijke geslacht van de Provoosten. Men zou denken, dat de burge meester, niet voor een kleintje ver vaard, daarmede toch wel weg zou weten en zich de genealogie van de familie Provoost eigen zou hebben gemaakt. Niets is minder waar, want bij de prijsuitreiking na de ringrijderij klonk uit zijn mond de ons ver bijsterende vraag: „Welke J. Pro voost heeft de prijs van de gemeente gewonnen?" „Jzoon" werd uit de kring van de ringrijders geantwoord, maar, naar wij moesten constateren, was de zaak daarmede nog niet direct op gelost. De gelukkige winnaar, die ook al aan de ingang van de balzaal een functie vervult, heeft des avonds voor ons de zaak uit de doeken ge daan. „Ik ben J. Provoost Jzn. Sr.", zo verklaarde hij vol trots. En nu is voor ons het wachten op de ont moeting met J. Provoost Jzn. Jr., want die telg van het roemrijke ge slacht hebben wij bij ons weten nog niet ontmoet. Provoosten bevinden zich ook on der de leveranciers, die onze huis vrouw dit jaar tijdens ons verblijf in Domburg bedienen, want wij heb- Tafel reservering Telef. (01184) 2297 Elke avond diner Boulevard Evertsen 4 - VLISSINGEN 's maandags gesloten kip van het spit heeft u a/ eens in "de put" PUL 9 kaas en vleesfondues gegeten «PgjjPJI^ DOMBURG t.o. de kerk Telefoon (01188)215 Klasse D Specialiteit: Espresso Restaurant a la Carte Op de terrassen speciale prijzen Plate Service f 3,50

Domburgsch Badnieuws | 1961 | | pagina 1