De Wi fliidesctoeiieii M Fa. PETERSE Het Domburgse tennistoernooi ECHTE ZEEUWSE BOTERBABBELAARS en Garagebedrijf LAUlcwdaas Si-Si en Seven-Up c.v. J. J. DE VLIEGER Co. Ie!e!°°n 2870 Bodega-Restaurant Domburgs Badnieuws 69ste Jaargang No. 10 - zaterdag 15 augustus 1959 Verschijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers f 0,15. Advertenties per mm 0,12; bij contract voor het gehele seizoen 0,06 (voorpagina 0,12). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje 6, telefoon 01188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon 011803843 Redactie: Jhr. Ir. H. L. Boogaert, Herenstraat 10, Domburg, telefoon 01188277 De omvang van dit nummer is 8 pagina's Op de tennisbanen van de Stich ting Badplaatsbelangen, in de luwte van het Domburgse duin, werd van woensdag 5 tot zondag 9 augustus het negende tennistoernooi voor badgasten en niet-badgasten gehou den. Dit jaarlijks terugkerende sportgebeuren wordt, zoals bekend, georganiseerd door de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen verkeer in nauwe samenwerking met de Domburgse tennisclub. Voor beide verenigingen vormen de door haar georganiseerde tenniswedstrij den zeker een goede reclame want vele tennissers, die hier enkel kwa men om „een balletje te slaan" maar Domburg tevoren nimmer hadden gezien, zijn juist grote vrienden van onze badplaats ge worden. Aan de andere kant zijn er veel badgasten, die vanaf de uit zand en hout rond de baan opgebouwde tri bunes, de dikwijls zeer goed ge speelde partijen tennis met grote belangstelling volgen. Men wordt daarbij ook getroffen door de bui tengewoon prettige sfeer, welke deze ontmoetingen op de Domburg se tennisbanen altijd kenmerkt en dit leidt er vanzelf toe, dat op de tribunes steeds opgewekte gesprek ken worden gevoerd. Zo kon het op de tweede dag van het dit jaar ge houden toernooi bijvoorbeeld ge beuren, dat een meneer, die hele maal uit Brabant gekomen was, tot zijn grote ontsteltenis bemerkte, dat hij een dag te laat was en dat de eerste selectie-wedstrijden reeds waren gespeeld. Aan zijn gezicht was duidelijk te zien, dat dit hem wel zeer aan het hart ging. Hij droeg zijn teleurstelling echter als een goed sportman en zijn humeur kwam weer vlug op het oude peil, toen hij kennissen van het vorig jaar ontdekte, die hem met een paar grappen wisten op te beuren. Het succes van dit jaarlijks ten nistoernooi blijkt verder uit het steeds stijgend aantal deelnemers (er moesten dit jaar ongeveer 170 partijen worden gespeeld) en wed strijdleider A. Boone heeft weer dagenlang en dan tot 's avonds laat de handen vol gehad alles zo vlot mogelijk te doen verlopen; maar hartstochtelijk tennisspeler als hij zelf is, deed hij dat opnieuw met het grootste plezier. De ontmoeting van dit jaar is toch uitermate spannend, omdat de tweede wedstrijddag al voor grote verrassingen heeft gezorgd. De win naar van het heren enkelspel van vorig jaar, E. van Boecholtz, heeft De van ouds bekende Zeeuwse Specialiteit. Verkrijgbaar in luxe trommeltjes met stadsgezichten. Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland. FIRMA J. B. DIESCH - MARKT 23 - MIDDELBURG Te Domburg bij Banketbakkerij van Zetten, Ooststraat A 113, verkrijgbaar. Banketbakkerij Chocolaterie Langedelft 35-37, Tel. 2402 ÖÏ- MIDDELBURG Hofleverancier Uw adres voor het echte Zeeuwse Profetenbrood verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Te Domburg verkrijgbaar bij Firma Bimmel Noordstraat A 6 Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariette" Ruime Stalling SHELL SERVICE Gazelle Rijwielen en Berini Bromfietsen Huishoudelijke artikelen Souvenirs en Strandartikelen MARKT - DOMBURG Tel* Depot Butagas 295 Aanbevelend, SCHOENMAGAZIJN FA. L. B. VAN HOUTE ZN NIEUWE BURG 18 MIDDELBURG Drinkt HEHVEKEN'S BIEREN HERO VRUCHTENLIMONADES VUSSINGEN, Telefoon 2443 Hoofdagentschappen voor Walcheren Specialiteit: Espresso Kip aan 't spit f 5,50 Ook om mee te nemen klasse D „Dolphijn' Hotel „The W/igu/am' Directie: J. F. Seydel en Zn. DOMBURG t.o. de kerk Telefoon 01188-275 Herenstraat Telefoon 01188-275 D-klasse namelijk in de derde ronde reeds het onderspit moeten delven tegen P. de Haas uit Goes. Wat wèl aan de algemene ver wachting beantwoordde, was de uit slag van de partij tussen de Zeeuw se kampioen C. van de Peyl uit Amsterdam (hij woonde vroeger in Terneuzen) en de Zeeuwse jeugd kampioen Paul Hermsen uit Vlis- singen. Van de Peyl won het duel, dat vooral door de insiders met spanning werd gevolgd, met 7-5 en 6-3. Mejuffrouw R. van de Hage (Domburg), die verleden jaar de wisselbeker bij de dames won, bleek gedurende het begin van het toernooi in uitstekende vorm te zijn. Zij zette de partij, die zij met mevrouw Lake in het dames dubbel tegen de dames Defour en Van Ginneken speelde, in winst om, (6-1, 6-0). Mejuffrouw E. de Bie Leuveling Tjeenk uit Amsterdam, die op 20 juli in Domburg zo'n goede dag had tijdens de onderlinge wedstrijden gemengd dubbel tussen badgasten en leden van de Domburgse tennis club had donderdag pech. Zij ver loor haar eerste partij in het dames enkelspel van mevrouw De Ruiter uit Breda, waardoor haar de kans ontging tegen kampioene mejuf frouw R. van de Hage uit te ko men. Zij vond dat erg jammer. Mejuffrouw Tjeenk was de 20ste juli voor de eerste maal in haar le ven in Domburg. Het tennissen had haar gelokt, maar zij ontdekte dat Domburg nog veel meer te bieden heeft, onder andere de zee. Zoals zovelen doen heeft ook zij na haar partij een duik in het zilte nat ge nomen. In Amsterdam gaat dat na een partij tennis minder gemakke lijk. Trouwens het tennissen op zichzelf vindt zij in Domburg ook prettiger dan in de hoofdstad, waar bij toernooien altijd meer dan hon derd deelnemers zijn en waar je bij even te laat komen al direct wordt geschrapt. In Domburg gaat het al lemaal gemoedelijker, zo helemaal in vakantiestijl. Onder het record aantal deelne mers van dit jaar waren er verder vier die men gerust „Domburg- veteranen" mag noemen. Zij heb ben alle negen toernooien meege maakt. Het zijn de heren L. Haag uit Middelburg, A. Anneveld, een oud-Middelburger die nu in Arn hem woonten de heren J. Vreeke uit Voorburg en G. van Eijzeren uit Domburg. Hun namen waren voor dit toernooi én voor Domburg de beste propaganda. Jammer, dat tengevolge van over belasting van sommige prominen ten, enkele eindpartijen van dit overigens zo interessante toernooi niet werden uitgespeeld. Op dit punt zullen de organisatoren een volgende maal ongetwijfeld voor een bevredigend slot zorg dragen.

Domburgsch Badnieuws | 1959 | | pagina 1