De arend en Garagebedrijf Ruime Stalling AUUe-cdoas Seven-Up J. DE VLIEGER Co. VLISSINGEN. Telefoon 2443 Verschijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers f 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje 6, telefoon 01188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon 011803843 Redactie: Jhr. Ir. H. L. Boogaert, Herenstraat 10, Domburg, telefoon 01188277 68ste Jaargang No. 6 - zaterdag 26 juli 1958 Domburgs Badnieuws „DIIESCIH" ECHTE ZEEUWSE BOTERBABBELAARS De van ouds bekende Zeeuwse Specialiteit. Verkrijgbaar in luxe trommeltjes met stadsgezichten. Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland. Fa. J. B. DIESCH, Markt 23, Middelburg. Te Domburg bij Banketbakkerij van Zetten, Ooststraat A 113, verkrijgbaar. De omvang van dH nummer is 8 pagina's Domburg en de bomen. Wie van de landkant Domburg nadert kan zich nog enigszins een voorstelling maken, hoe het totaal van het dorp er in het begin dezer eeuw uitzag. Hoewel zeker niet vrij van oorlogsschade, lijkt het hout profiel aan de Oostzijde nog vrij gaaf. Tot omtrent het Groentje ligt het dorp nog gedoken in het groen. Verder Westelijk takelt dat dan snel af. Alleen „het bosje van me neer Elout" houdt daar nog iets van de oude eer op; de rest is fragment. Het is maar goed dat mensen snel vergeten. In 1946, toen het eerste weerzien van Domburg alleen nog maar pijn deed, kon een Utrechts tandarts, die hier vóórdien nooit ge weest was, je in koelen bloede ver klaren, dat de bossen hier zo mooi waren. Gelukkig de onwetenden, ze missen niets. Intussen bedoelt dit stukje géén jammerklacht over wat verloren ging, integendeel, wij wil len trachten een klein beetje te juichen. Er zijn motieven voor. Wel ging er veel verloren maar, met wat goeden wil, zou men thans toch een soort kentering ten goede kunnen zien. Natuurlijk komt de tijd nooit weerom, dat Walcheren één tuin was en dat de bosrand langs de kust zich uitstrekte van de West- kappelsen weg tot voorbij Vrouwen polder. Dat was in onze jongenstijd al voorbij. Evenmin zullen we ooit de zware belommering van West straat, Markt en Noordweg-tot- Westhove-aan-toe uit de jaren vóór de eerste wereldoorlog terugzien. Zomin als het sneuvelen van het aardige „Francke's Bos" - rondom 't Hof Domburg - en het vooral er ge vernielen van het Schutterhof- bos ooit weer gerepareerd zullen worden. Oude badkrantjes spreken van Domburg als van „de schone slaapster in het bos", sentimenteel maar terecht. Wil dit ooit weer mo gelijk zijn, dan moet er nog veel gebeuren. Toch zijn er winsten te boeken. De grootste winst beseffen we maar nauwelijks meer: de be bossing rond Loverendaele. Begin Banketbakkerij-Chocolaterie jJL. Fa. PETERSE ^angedelft 35-37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier Uw adres voor het echte Zeeuwse Profetenbrood verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Te Domburg verkrijgbaar bij Fa. Bimmel Noordstraat A 6 Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariette" 7<wd~ Shell Service Gazelle Rijwielen en Berini Bromfietsen Huishoudelijke artikelen Souvenirs en Strandartikelen MARKT, DOMBURG 90i Depot Butagas Aanbevelend, dezer eeuw was dat alles nog een kale wei en plachten de kinderen aan de bekende klimboom te spelen met de echo, die daar van de Broodkist terugkwam. De entree van het bos is, dank zij het dóór- groeien van de boompjes achter het Badhotel, heel wat aardiger dan vroeger; achter het muurtje aan de Badstraat is blijkbaar nog een uit breiding hiervan in wording. De Noordstraat heeft méér boom pjes dan ze ooit gehad heeft, op het Kerkterrein zijn deze winter diverse goede daden verricht, Weststraat en Markt zijn over hun dieptepunt héén; het moet allemaal nog groei en, zeker, maar er is goede hoop! Het Groentje, hoe ook verschil lend met vroeger, is een plezante plek. Het „Bosje van Hackenberg" is wel grotendeels gesneuveld, maar het recreatieterrein, dat ervoor in de plaats kwam, begint te floreren. Het bosje hoek Wijngaardstraat-Noord straat (Bosje-Tak zeiden we, later -Keg, later -Evers, nu -?), waar voor we een tijdlang zéér ons hart vasthielden, lijkt - dank zij de hulp van een paar bungalows - nu wel gered. Had dit nu met het oude Schuttershofbos óók niet zo ge kund? Gelukkig is er iets van een regeneratie van het hout te bespeu ren, rond Steijns Hof en de bunga lows daar. Diverse oude tuinen handhaven zich. Het mooie hout van Villa „de Wael", van Badhotel, Duinenburg en de vroegere villa Irma, het is alles nog een rijk bezit. Waar nu het Villapark, les Merlettes en het Haentje in het groen verscholen liggen, was vroeger simpele wei. Al-met-al mogen we nu dan mis schien wel iets van een opgaande lijn bespeuren. Aan het Gemeente bestuur zal het niet liggen; hier is men diligent genoeg. De kwekerij Bloemhove is prettig bij de hand. Het is met de bomen als met alles op welstandsgebied: men moet de talrijke kleine fouten, die zo licht gemaakt worden en die elk op zich zelf misschien niet zoveel beteke nen, maar die uiteindelijk op de to tale débacle uitlopen, voorkómen. Als de ruïne er eenmaal is, is ze niet meer te repareren. Alleen een Modescbenen SCHOENMAGAZIJN FA. L. B. VAN HOU TE 8. ZN NIEUWE BURG 18 - MIDDELBURG Drinkt HEINEKEN'S BIEREN HERO VRIJCHTENLIMONADES en Jt ïn*1 'iif o ^-1 MIDDELBURG, Telefoon 2870 Hoofdagentschappen voor Walcheren Bodega-Restaurant Vwiiiag SpecialiteitEspresso jfcjPI D-klasse ,Dolphijn' DOMBURG t.o. de kerk Telefoon 01188-215 Hotel „The Wigwam" Sn",88.275 Directie J. F. Seydel D-klasse

Domburgsch Badnieuws | 1958 | | pagina 1