Fa. PEÏERSE Tmjo- L. AUke&daos ers Garagebedrijf Ruime SftaBIsifïf Uw schoenenadviseurs Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50 voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10) Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje 6, telefoon 01188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon 011803843 Redactie; Jhr. Ir. H. L. Boogaert, Herenstraat 10, Domburg, telefoon 01188277 De omvang van dii nummer is 8 pagina's AANTREKKELIJK DOMBURG. Het aantrekkelijke van Domburg te ontleden, is geen eenvoudige be zigheid. Daar Domburg Noordzee badplaats is, spreekt het vanzelf, dat de vele goede eigenschappen onzer stranden en alles wat daarbij behoort, hierin een belangrijke fac tor vormen. Maar daarnaast bezit onze plaats ook nog steeds andere kwaliteiten, welke een verblijf in Domburg voor velen onzer badgas ten zo aantrekkelijk maken. Wij hebben daarbij het uiterlijk van Domburg op het oog, dus het beeld dat gevormd wordt door zijn hui zen en zijn straten; het geheel dan verlevendigd door het doen en laten van zijn permanente inwoners. Nu mogen wij deze a.h.w. dorpse fac tor in de aantrekkelijkheid van on ze badplaats verder zeker niet te laag aanslaan en het valt dan ook niet te verwonderen, dat er, vrij spoedig nadat gesproken kon wor den van de badplaats Domburg, on der de toenmalige badgasten reeds een zeker streven merkbaar was tot behoud van dit dorpse in de bad plaats. In de oudste jaargangen van het Domburgs Badnieuws, dus zo wat 60 jaren geleden, verschenen met regelmatige tussenpozen dan ook bijdragen van badgasten, waar in aandacht hiervoor werd gevraagd en waarin verder telkens opnieuw werd betoogd, dat men er voor diende te waken, dat Domburg niet tot een soort moderne badplaats zou uitgroeien. Gelukkig is het in latere jaren deze richting niet uit gegaan, al blijft waakzaamheid op dit punt ook in de huidige tijd ze ker nog geboden. Onder normale omstandigheden kunnen noodzakelijke uitbreidingen en vernieuwingen reeds gemakke lijk leiden tot ingrijpende wijzi gingen van het uiterlijk van elke plaats en zeker van een badplaats. Een incidentele wijziging op grote schaal moest Domburg helaas on dergaan, toen als gevolg van de oor logshandelingen in het najaar van 1944 zeer vele panden door brand werden verwoest. Bij de wederop bouw van onze dorpskern waren dan ook grote waakzaamheid en voorzichtigheid geboden teneinde Domburgs uiterlijk, ondanks de ve le nieuwe panden, toch zo goed mo gelijk te bewaren. Dat het ook aan belangstelling op dit terrein onder de huidige lezers van het Domburgs Badnieuws niet ontbreekt, moge blijken uit de nu volgende notitie van de hand van de heer H. A. Kan, welke wij reeds enige tijd geleden van hem mochten ontvangen; 99 IDIIESCIH"® ECKIE ZEEUWSE BOTERBABBELAARS De van ouds bekende Zeeuwse Specialiteit. Verkrijgbaar in luxe trommeltjes met stadsgezichten. Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland. Fa. J. B. DIESCH, Markt 23, Middelburg. Te Domburg bij Banketbakkerij van Zetten, Ooststraat A 113, verkrijgbaar. Banketbakkerij-Chocolaterie Langedelft 35-37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier Uw adres voor het echte Zeeuwse Profetenbrood verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Te Domburg verkrijgbaar bij Fa. Bimmel Noordstraat A 6 Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariette" Shell Service Gazelle Rijwielen en Berini Bromfietsen Huishoudelijke artikelen Souvenirs en Strandartikelen MARKT, DOMBURG Depot Butagas Aanbevelend, vindt U op 70 passen van de Markt in Middelburg SCHOENMAGAZIJN FA. L. B VAN HOUT E 8. ZN NIEUWE BURG 18 - MIDDELBURG Drinkt HEUXEKEN'S BIEREN HERO VRUCHTENLIMONADES en Tdagentschappen V M Walcheren Jt ~vho MIDDELBURG, Telefoon 2870 J. UI., EiEiOE.K&iAH. VLISSINGEN, Teleloon 2443 Hooi voor Bodega-Restaurant SpecialiteitEspresso D-klasse ,Dolphijn' DOMBURG t.o de kerk Telefoon 01 1 88-21 5 Hotel „The Wigwam" ïr,™,18M7S Directie J. F. Seydel D-klasse Domburg heeft velen nog leven den, jaar op jaar bekoord, al heeft men ook, zeer onverstandig, van het dorpseigene veel bedorven Ter- wille van de vreemdelingen? Zou den die naar Domburg komen op den duur, om er een modern stadje te zien? Gedurende de landbouw tentoonstelling in juni 1956 schij nen deze anders wel begrepen te hebben, dat Domburg met modern snelverkeer niet samengaat: Voor het gemeentehuis was toen midden op de weg een oude boer in de Walcherse dracht te zien, pratende met een ander, die hem wees op een naderende auto. De oude man knikte welwillend, bleef staan waar hij was en praatte rustig door, De wagen reed, natuurlijk voorzichtig en kalm - hoe kan het ook anders in Domburg - om hem heen! In zeer oude brieven vond ik dat gevoel van bekoring, uitgaande van Domburg steeds terug. En het is niet alleen het dorpsschoon, dat daar de oorzaak van is. Ook de mentaliteit der inwoners werd al tijd als aantrekkelijk geprezen. Daarbij kwam en komt, dat zovele echte Zeeuwen en hun afstamme lingen Domburg trouw bezochten en nog bezoeken, hetgeen altijd een genoeglijke stemming gaf. Moge deze ontboezeming er toe medewerken, dat de Domburgse be volking en de badgasten deze kos telijke traditie bewaren. Moge ook het gemeentebestuur waken over dat, wat Domburg nog heeft bewaard van het oude dorpsschoon, H. A. K. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN tot en met 16 juni 1958 In het dorp en verschillende villa's: Mevr. Adams en fam., Bergen op Zoom; „Huize Geerard", Beatrixstraat 7 Dhr. en mevr A. Ahlbory en fam., Düsseldorf; Zuidstraat 10 Dhr. en mevr. A. Alexander en fam., Brasschaat (B.), Badhuisweg 5 Mevr. U. Barkhausen en fam., Düsseldorf, Duinstraat 5 Mevr. M. J. Beeks en fam., Valkenswaard; Stationstraat 9 Dhr. en mevr. A. Bekkenkamp en fam., Enschede-Boekelo; Hoge Hil- weg 1 Dhr. en mevr. von Behrens-Boddaert, Bern „Steijns Hof", Herenstraat 10 Mevr. de Bock en fam., Deurne (B.); Badhuisweg 12 Dhr. en mevr. Dr. Blaas en fam., Utrecht; Noord weg 144 Dhr. en mevr. Dr. Boevé en fam., Zwolle; P. J. Eloutstraat 13 Dhr en mevr. H. Bücken en fam., Hattingen-Ruhr, Weverijstraat 6 Mevr. I. Buitenhuis-Koppenhout en fam., Amsterdam; Badstraat 15 Mevr. A. Bux en fam., Sittard; Van Voorthuijsenstraat 1 Dhr. en mevr. Ds. J. W. Coenraad en fam., Goes; Hoge Hilweg 15 Dhr. en mevr. Dr. K. Gonzen en fam., Junkersdorf-Keulen; Kerkhof weg 7

Domburgsch Badnieuws | 1958 | | pagina 1