De afénd Chaussures sélectes Fa. PETERSE en Garagebedrijf Y Seven-Up Badnieuws Verschijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50: voor het buitenland 2,50. Losse nummers f 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0.05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje 6, telefoon 01188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon 011803843 Redactie: Jhr. Ir. H. L. Boogaert, Herenstraat 10, Domburg, telefoon 01188277 DU nummer besiaat uit 2 bladen. DE HEER P. J. ELOUT EN DOMBURG I Onder vele slechte weersomstan digheden belandden wij alweer midden in ons hoofdseizoen en wij weten ons in deze augustusmaand wederom omringd door een groot aantal, Dbmburg jarenlang trouw gebleven, badgasten, dan wel door de nakomelingen van vele getrouwe bezoekers uit vroegere jaren. Nu, terwijl het traditionele zomerver- maak ondanks veel wind en koude ons niettemin te pakken kreeg, past het ons zeker een korte beschou wing te wijden aan al het goede werk, dat hier gedurende vele de cennia in het belang van de bad plaats Domburg werd verricht door de heer P. J. Elout van Soeterwdfc- de, die ons nog slechts zo kort ge leden, nl. op tweede Pinksterdag 1956, ontviel. In het eerste nummer van het Domburgs Badnieuws van dit sei zoen, hebben wij aan het overlijden van de heer en mevrouw Elout reeds enkele woorden gewijd. In die dagen werd dit gebeuren in een door ons ontvangen brief wel heel treffend als volgt aangeduid: En de heer en mevrouw Elout beiden heengegaan! Zij behoorden evenals de bomen bij Domburg! Ontelbaar velen, ook onder onze lezers, zullen dit ongetwijfeld direct onderschrijven. Het leven en wer ken van de heer en mevrouw Elout beide, is dan ook wel heel nauw en altijd met Domburg verbonden ge weest! Zo richtte het levenswerk van de heer Elout zich vrijwel uitsluitend op het tot blijvende bloei brengen van onze badplaats. Deze werkzaam heid was in eerste instantie van zelfsprekend vooral gedurende de lange reeks Domburgse zomersei zoenen merkbaar en is als zodanig in de loop der jaren dan ook door honderden en honderden badgasten onder grote erkentelijkheid gecon stateerd niet alleen, maar ook op de meest prettige wijze ervaren. De vooruitgang van de badplaats Domburg was voor de heer Elout een scherp gesteld doel en zijn hele optreden is daarop steeds gericht geweest. Daartoe kunnen wij zeker ook rekenen, alles wat de heer Elout op bestuurlijk terrein in de ge meente Domburg mocht verrichten. Hij was hier jarenlang raadslid en wethouder en het is zeker voor een niet gering gedeelte aan zijn stuw kracht te danken geweest, dat wij destijds in Domburg vrij spoedig over elektrisch licht en later over leidingwater konden beschikken. Beide voorzieningen waren immers zo van belang voor de hier 's zomers vertoevende badgasten! Ook bij zijn „«IDIIESCIH*® ECHTE ZEEUWSE B0TERBAB8ELAARS De van ouds bekende Zeeuwse Specialiteit, Verkrijgbaar in luxe trommeltjes met stadsgezichten. Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland. Fa. J. B. DIESCH, Markt 23, Middelburg. Te Domburg bij Banketbakkerij van Zetten, Ooststraat A 113, verkrijgbaar. Banketbakkerij-Chocolaterie Langedelft 35-37, Tel. 2402 MIDDELBURG Uw adres voor het echte Hofleverancier Zeeuwse Profetenbrood verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariette" Ruime Stalling Shell Service Gazelle Rijwielen en Berini Bromfietsen Huishoudelijke artikelen Souvenirs en Strandartikelen MARKT, DOMBURG Tel. 295 Depot Butagas Aanbevelend, L. AUUudaas schoenmagazijn FA. L. B. VAN HOUT E ZN NIEUWE BURG 18 - MIDDELBURG Wleec kzui Ut tt-iad^^ckaeimin iii;im:ki:\\s bieren Drinkt IIERO VRLCHTENLIMONADES en Hooldagentschappen voor Walcheren c.t. J. J. DE VLIEGER Co. MIDDELBURG, Telefoon 2870 VLISSINGEN, Telefoon 2443 Bodega-Restaurant SpecialiteitEspresso D-klasse ,Do)phljn" DOMBURG t.o de kerk Telefoon 01188-215 Hotel „The Wigwam Directie J. F. Seydel D-klasse 99 Herenstraat Telefoon 01 188-275 werkzaamheid op het gebied van het toerisme (consul A.N.W.B. en stemgerechtigde voor Zeeland in deze bond) en van vreemdelingen verkeer (mede in provinciaal ver band gezien), zullen de speciale mogelijkheden ten aanzien van Domburg, hem zeker steeds voor ogen hebben gestaan en die om standigheid moet mede tot de voor spoed van onze badplaats hebben bijgedragen. Al zullen allen die de heer Elout beter gekend hebben ervan over tuigd zijn, dat de stem in bovenver melde organisaties altijd sterk ten voordele van onze badplaats zal hebben geklonken, toch zou zijn bij zondere betekenis voor Domburg daardoor natuurlijk nog maar zeer ten dele verklaard kunnen worden. Het was in zijn positie als directeur der N.V. Domburgsche Zeebadin richting, dat hem echter de beste mogelijkheid werd geboden, steeds ten bate van de badplaats Domburg te werken. Op dinsdag 14 augustus zal van 16 tot 23 uur in de omgeving van de kerk een bazar worden gehouden door de muziekvereniging „Apollo" ten bate van het uniform- en instru mentenfonds, waarin momenteel nog een tekort is van ong. 800, Als attracties zullen er zijn: grab belton, draaibord, prijstrekken, ver loting van boerinnepop. Verloting van een groot aantal voorwerpen. Deze avond zal door de muziek vereniging worden opgeluisterd. Op vrijdagavond 17 augustus zal voor groteren om 19 uur op het sportterrein een voetbalwedstrijd georganiseerd worden tussen bad gasten en de voetbalver. Domburg. Aanmelding tot deelname tot en met dinsdag 14 augustus op het Badpaviljoen en bij W. Brand, Noordweg 24. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN tot en met 7 augustus 1956 In het dorp en verschillende villa's: Mevr. C. C. Ansingh en fam., Barendrecht, Duinstraat 19 5 Dhr. en Mevr. Ir. Th. Asselbergs, fam. en bed., Bergen op Zoom, Duinstraat 1 8 Mejuffr. M. van Assen, Rotterdam, Weststraat 14 1 Dhr. en Mevr. F. A. J. Balvers, Ermelo, Wijngaardstraat 13 2 Dhr. Johan van Beek, Rotterdam, Weststraat 14 1 Dhr. en Mevr. A. Beerman en fam., Duisburg (D.), Beatrixstraat 2 6 Dhr. en Mevr. G. P. van Bel en fam., Tilburg, „Buitenluist", Noordweg 26 7 Dhr. en Mevr. P. van Bel en fam., Tilburg, „Buitenlust", Noordweg 26 5 Dhr. en Mevr. van Benthem, fam. en bed., Roosendaal, Noordstraat 16 10 Baron Ph. Behr en fam., Schlosz Adelebsen (D.), Jan Tooropstraat 2 5 Dhr. en Mevr. V/. Bénard en fam., Vlaardingen, „Huize Westeinde" Weststraat 22 3 Dhr. en Mevr. E. Berger-Feldhaus van Ham, fam. en bed., Eindhoven, P. J. Eloutstraat 9 9

Domburgsch Badnieuws | 1956 | | pagina 1