m1DI1ESCIH®* echte zeeuwse boterbabbelaars nd Chaiissiires sélentes TER NAGEDACHTENIS Heer en Mevrouw Elouf iMXi- ere Garagebedrijf Ruime Stalling Hf W Seven-Up c.v. J. J. DE VLIEGER Co. Domburgs Badnieu Verschijnt iedere zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50. voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0.10; bij contract voor het gehele seizoen f 0.05 (voorpagina 0,101. Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje 6, telefoon 01188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon 011803843 Redactie: Jhr. Ir. H. L. Boogaert, Herenstraat 10, Domburg, telefoon 01188277 Dit nummer bestaat uit 2 bladen. aan de Vrijwel direct na het wegebben der navreugde van de dit jaar in vele opzichten zo bijzonder prettig geslaagde tweede Pinksterdag, kwam te Domburg het droevig be richt door van het nog plotselinge overlijden te Ellecom van de heer P. J. Elout van Soeterwoude, oud- Directeur van de N.V. Domburgsche Zeebadinrichting. Vele Domburgers en met name de ouderen onder ons, zullen deze tragische tijding, welke eigenlijk niet zo spoedig verwacht kon worden, met een zekere schok hebben vernomen. Bij hen zal de voldoening over het goede inzetten van het zomerseizoen 1956, over welk feit de overledene zich zeker oprecht verheugd zou hebben, aan merkelijk getemperd zijn bij het besef, dat de heer Elout nu voor goed is heen gegaan. Voor zijn begrafenis te Domburg op donderdag 24 mei jl. was een zeer grote belangstelling, zowel van de zijde der Domburgers als, na tuurlijk ook, van de kant der bad gasten. De laatsten hebben door hun overkomst tot het bijwonen van deze ter aarde bestelling zeker nog eens opnieuw hun dankbaar heid willen tonen voor alle vroeger in Domburg onder leiding van de heer Elout beleefde vakantie-ge noegens. De bij de groeve door enkelen gesproken woorden van waardering en de betoonde belangstelling door zo velen, maakten deze droeve plechtigheid toch tot een passende hulde aan de figuur van de heer Elout, die in zijn lange leven ijver de voor de vooruitgang van Dom burg als badplaats. De wetenschap, dat deze beoogde vooruitgang door het doelbewuste streven van de overledene inderdaad werd verkre gen, moge zijn nabestaanden tot troost zijn. Nog onder de indruk van dit af scheid, bereikte ons nauwelijks een dag na deze ter aarde bestelling de treurige tijding van het overlijden van Mevrouw EloutDrabbe. Zo stonden wij op zaterdag 26 mei op nieuw aan deze groeve. Geheel vol gens de wens van Mevrouw Elout zelve, heeft haar bijzetting in alle eenvoud en stilte plaats gehad. Mis schien juist daardoor was het een treffende plechtigheid; er werd niet gesproken, wel teder afscheid ge- De van ouds bekende Zeeuwse Specialiteit. Verkrijgbaar in luxe trommeltjes met stadsgezichten. Een blijvende herinnering aan Uw bezoek in Zeeland. Fa. J. B. DIESCH, Markt 23, Middelburg. Te Domburg bij Banketbakkerij van Zetten, Ooststraat A 113, verkrijgbaar. Banketbakkerij-Chocolaterie Fa. PETERSE Langedclft 35-37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier Uw adres voor het echte Zeeuwse Profetenbrood verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart Gateau Mariette" Shell Service Gazelle Rijwielen en Berini Bromfietsen Huishoudelijke artikelen Souvenirs en Strandartikelen MARKT, DOMBURG TGËz Depot Butagas S9S Aanbevelend, SCHOENMAGAZIJN FA. L. B. VANHOUTE ZN Wl&W IcZlA-i IM. müd.ZidlÖW,tlA. NIEUWE BURG 18 - MIDDELBURG HEINEKEN'S BIEREN Drinkt HERO RL CHTENLIMONADES en Hoofdagentschappen voor Walcheren MIDDELBURG, Telefoon 2870 VLISSINGEN, Telefoon 2443 Bodega-Restaurant SpecialiteitEspresso D-klasse .Dolphijn' DOMBURG t.o. de kerk Telefoon 01188-215 Hotel „The Wigwam Directie J. F. Seydel 99 Herenstraat Telefoon 01188-275 D-klasse nomen van deze kunstzinnige en fijn aanvoelende vrouw. Op beide begrafenissen was het Gemeentebestuur van Domburg aanwezig, waardoor de grote bete kenis welke het optreden van het echtpaar Elout voor Domburg heeft gehad, wel duidelijk werd onder streept. Al leidt de jarenlange werkzaamheid van de heer Elout in velerlei functies te Domburg eigen lijk vanzelf tot deze erkenning, ook het jarenlange optreden van Me vrouw Elout op de haar zo eigen wat stille en elegante manier, en zulks naast haar rustige leven als kunstenares te Domburg, geeft re den tot bijzondere erkentelijkheid. Onnodig nog vast te stellen, dat beider leven volledig met Domburg was vergroeid. Treffend is het ze ker, dat beiden zo spoedig na elkaar zijn heen gegaan. Weergekeerd in Domburg vonden zij er nu hun laatste rustplaats. Mogen zij er in volle vrede rusten. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN tot en met 20 juni 1956: In het dorp en verschillende villa's: Jkvr. J. H. van Asch van Wijck, Hilversum. „Steijnshof", Dhr. en Mevr. J J van den Berg. Utrecht, Wijngaardstraat 13. Dhr. en Mevr. J. J. van Berkom en fam., Breda, Badhuisweg 6 Mevr. C!71 M. Bierens de Haan Hoetink en fam.. Eindhoven, Jan Tooropstraat 8, Dhr. en Mevr. F. de Boek en fam St. Mariaberg IB.), Wijngaardstr. 8, Dhr. en Mevr. J. Boevé, fam. en bed., Rotterdam, P. J. Eloutstraat 13, Dhr. en Mevr. F. den Boer en fam., Voorburg, Weststraat 6. Dhr. en Mevr Ir. W. Bokhoven en fam., Rotterdam, Hoge Hilweg 3, Dhr. en Mevr. J. van den Booron en fam., Kerkrade, Weststraat 22, Dhr. A Boysen, Driebergen, Heren straat 5, Dhr. en Mevr. Brabers, fam. en bed., Roosendaal, P. J. Eloutstraat 15, 1 Mevr. S. BriëtBierens de Haan en fam.. Rotterdam, Jan Tooropstr. 8, Dhr en Mevr. H Bruggeman en fam Breda. ..Fermata", Van Voorthuy- senstraat 7, Mejuffr. E. Bueloh, Duisburg <D.>, Weverij straat 6, Dhr. en Mevr. A. Buitenhuis en fam Amsterdam, Badstraat 17, Dhr. en Mevr. A. Bux en fam Sit- tard, „Matahari", Van Voorthuy- senstraat 1, Dhr. en Mevr. Fl. Caers en fam., Antwerpen, Weverijstraat 5, Dhr. en Mevr Dr. K. Cunzen en fam., Keulen-Nippes, P J. Eloutstr. 2, Dhr en Mevr. Prof. F. J. P van Doo- ren, fam. en bed., Breda, Jan Too ropstraat 2, Dhr. en Mevr. J. P van Doorn, Goes, Klein Zonneduin", Badstraat 6 Dhr. F. O. van der Dussen, Leiden, Villapark ,,de Stee", Mevr. I. von Elten en fam., Krefeld D.Duinstraat 5, Dhr. en Mevr. H. A. Elzendoorn en fam., Antwerpen, Weverijstr. 5, Mejuffr. A. D. T. Ferwerda, Voor burg, 't Groentje 3, Dhr. en Mevr. Th. C. Ferwerda, Middelburg, 't Groentje 3,

Domburgsch Badnieuws | 1956 | | pagina 1