||P Fa. PETERSE Zeeuwse Profeten brood Ixuci- jt. AUUudaos STRAND PAVILJOEN Echte Zeeuwse Boterbabbelaars en Garagebedrijf „DOLFIJN" „De Wigwam" ZEEUWS PROFETENBROOD Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen f 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: Jhr Ir H. L. Boogaert, Herenstraat E 69, Domburg, telefoon K 1188-277 DU nummer besiaai uii 6 pagina's DOMBURG EN ZIJN GOLFLINKS. Nu schijnt het eindelijk wel ver antwoord iets te schrijven over de zich herstellende golfbaan van onze badplaats. Eerlijk gezegd, is het daarmede wel een kwestie van ge duld-hebben geworden. Maar hoe kan het ook anders met dit genre sportveld, waar de natuur meer dan voor enig ander zo'n domine rende rol speelt bij aanleg (herstel) en onderhoud? Het is genoeg be kend, dat de reeds uit 1913 date rende Domburgse golf-links zijn vele uitstekende kwaliteiten hoofd zakelijk afleidt uit de natuurlijke gesteldheid van het terrein bewes ten de Hoge Hil. Toen de laatste oorlog juist daar enorme ver woestingen aanrichtte was het be grijpelijk, dat de Walcherse golfers hun plannen aanvankelijk richtten naar een meer oostelijk gelegen duinterrein (ten Noorden van het landgoed „Berkenbosch"), dat voor de uitleg van een geheel nieuwe baan wel mogelijkheden bood. Vele organisatorische moeilijkheden heb ben het toen gehoopte resultaat nooit opgeleverd, zodat men ten slotte eigenlijk vanzelf moest terug vallen op herstel van de oude Links. Onder goedkeuring van diverse overheids-instanties, kan het laatste in de vorm van DUW-object onder leiding van de Heide-Maatschappij in de zomer van 1953 eindelijk worden aangevat. Domburg, maar vooral de zich daar 's zomers op houdende golf-spelende badgasten, mogen zich daar terecht in ver heugen; welke vacantie-plaats of stad in Nederland heeft zijn golf- veld zo vlak bij zijn bebouwde kom gelegen? Een korte wandeling of een te verwaarlozen tochtje per fiets brengt hem er zo gemakkelijk toe, 't ook bij slechte en ongun stige weersomstandigheden maar eens op enkele holes te proberen Een hiervoor geplande autorit is voor Domburg niet noodzakelijk. Voorwaar een niet gering te schat ten voordeel en bij gebleken on mogelijkheid tot spelen is dan weinig kostbare vacantietijd ver loren gegaan en wacht hun als steeds het gastvrije Badpaviljoen. We doelden hierboven reeds op ongeduldigheid. Welnu, als deze verregende zomer 1954 voor Dom burgse begrippen ergens nuttig voor was, dan zeer zeker voor het her stel van zijn golf-links. Dit geldt dan zowel voor de verdere ontwik keling van de door de Heide-Mij verrichte werken als ook voor het natuurlijke herstel van het onder havige vroon- en duinterrein. ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar Banketbakkerij-Chocolaterie Hofleverancier Langedelft 35-37, Tel. 2402 MIDDELBURG Uw adres voor het echte verpakt in luxe doosjes een Zeeuws geschenk met cachet Grote sortering Gebak, Bonbons en Chocolade Specialiteitstaart „Gateau Mariëtte' Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen TEL. 2 9 5 MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega - Restaurant Tel. 215 - DOMBURG le huis ter plaatse, recht t.o. de kerk Klasse D Café-Restaurant HOTEL Herenstraat Telefoon 275 Domburg „VERGENOEGING", Middelburg Dezelfde directie is onze oude specialiteit (ook verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, Telefoon ddelburs' 1 HEERLIJK ZITJE ENIGE ZAAK OP HET STRAND Alle soorien Ijs - Koffie - Thee - Gebak Oud-Hollandse Wafels (warm geserveerd) - Hero Limonades Belegde Broodjes. Matige prijzen. Aanbevelend, S. VAN ZETTEN. Vanaf de Hoge Hil in westelijke richting neerziende wordt men zich van dit algehele herstel zeker op de meest overtuigende wijze bewust, maar ook reeds een niet te snel ver lopend ritje per auto langs de grote weg in de richting Westkapelle geeft de golfspeler de verheugende aanblik op vooral de opnieuw in orde gebrachte groene greens, veelal op plaatsen waar zich vanaf 1944 talloze bomtrechters bevonden. Ook werd rond het gehele terrein een zeer degelijke draadomheining (met hekken) aangebracht. Sedert het vorige badseizoen dus ook hier grote vooruitgang en nieuwe, nu gegronde hoop, speciaal voor de golfers onder onze badgasten. Enige zorg blijft nog voor de meer inge wijden bestaan, want naast de blijd schap over de groene greens grijnst hun op sommige fairways, zelfs van veraf waarneembaar, nog menige kale plek van onbegroeid duinzand tegen en dat op plaatsen waar zij kennelijk toch niet als „bunker" moet dienen. Hier zal ons inziens wel niet langer gewacht kunnen worden op een verder natuurlijk herstel door de aanwezige duinflora ter plaatse. Ter geruststelling mag hier worden gewaagd van het ver kregen technisch advies van o.a. een expert van het St. Ives Research Station (Bingley, Eng.). Ook weten wij dat de optredende voorlopige Golf-commissie voor de verdere be strijding van de hier aangeduide mankementen nog een flinke partij goede grond ergens op Walcheren heeft gereserveerd. Dus nog een winter geduld uit geoefend. Maar tegen Mei 1955 zal men ernstig rekening dienen te houden met de heropening van de Domburgse baan. Voor hen, die er eigenlijk op rekenden dat dit reeds in September 1954 zou geschieden, d.w.z. een jaar na de inzaai van de greens in September van het vorige jaar, dus een teleurstelling. Tot enige troost diene, dat dan even tueel toch slechts op hulp-greens gespeeld had mogen worden. Maar er is nog meer: voor een behoorlijke exploitatie der herstelde baan zal deze de her-op te richten Domburgse Golfclub als stevig fun dament moeten bezitten; d.w.z. dat zij zal moeten steunen op een be hoorlijk aantal spelende Zeeuwse leden uit vele in Midden-Zeeland levende gezinnen, waaronder met het oog op de toekomst bovendien de jeugd een belangrijk aandeel zal moeten uitmaken. Zullen voorlopig Walcheren en Zuid-Beveland dit kunnen opbrengen? Wij blijven zulks heel hartelijk hopen, al zijn wij op dit punt niet geheel gerust. Wanneer men dit vraagstuk meer door een zomerse VVV-bril gaat be kijken, zouden de op vreemdelin- genbezoek werkende Zeeuwse in- 1

Domburgsch Badnieuws | 1954 | | pagina 1