lÉf PETERSE Zeeuws Profeten brood Tcuci- jt. Akkudaos STRAND PAVILJOEN Echte Zeeuwse Boterbabbelaars en Garagebedrijf Ruime Stalling „DOLFIJN" „De Wigwam" ZEEUWS PROFETENBROOD Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: Jhr Ir H. L. Boogaert, Herenstraat E 69, Domburg, telefoon K 1188-277 DU nummer besiaai uit 5 pagina's DOMBURG IN 1954. IV. Met logeren op het Badpaviljoen is 't tegenwoordig werkelijk ernst. Dat het hier geen improvisatie be treft, wordt men dadelijk gewaar, zodra men vanuit de vestibule de oude zijgang rechts (vroeger lei dende naar de telefooncel en der gelijke) betreedt. Afsluitbaar door een nieuw aangebrachte toegangs deur, werd in het oude gebouw a. h.w. een logeer-afdeling geïsoleerd, waarbij hoofdzakelijk gebruik werd gemaakt van de bestaande vertrek ken. Zo is hier 'n serie van vier keu rige, ruime slaapkamers ingericht, die, wegens haar unieke ligging met de aangrenzende, voor de toekom stige logés gereserveerde achter veranda met terras, bij onze zomer gasten ongetwijfeld gauw in trek zullen zijn. Zien wij 't goed, dan zal de nieuwe logeer-afdeling de alge hele exploitatie van het Badpavil joen mede moeten verlichten. Voor de goede gang van zaken hopen wij met de Directie, op een spoedige volledige bezetting. (Tussen haak jes: Toch nog wel een vreemd idee niet waar, dat het nu mogelijk is geworden het moede hoofd te laten uitrusten in het vroegere Bureau van de heer Elout!). Doch wij vertoefden reeds lang genoeg tussen de muren en we wil len weer in de buitenlucht. Ik sleep U dan maar meteen mee in de volle wind naar de zeezijde, waar geluk kig nog altijd de oude, weer verder opgeknapte „bankjes" opgesteld staan. Even terzijde: Wist U dat er vele onder onze oudere badgasten zijn, die hun jaarlijks verblijf op Domburg achteraf vrijwel uitslui tend beoordelen naar t aantal da gen dat zij op „de bankjes" konden zitten? Men heeft ons met bewon derenswaardige berusting toege fluisterd, dat deze waardemeter over de nu afgelopen Juni-maand nauwelijks meer heeft bedragen dan één keer. En dan zullen we over de avond-zitterij liever maar helemaal zwijgen! Jammer; een volgend jaar betere maand Juni, willen we hopen. Mag ik U thans verzoeken eens omlaag te kijken in de richting van het strand? Het moet U direct op vallen, dat hier gedurende de win termaanden een belangrijk kust- verdedigingswerk tot stand kwam in de vorm dezer betontegel-glooi- ing. De provisorische camouflage en fatsoenering van het bij de stormcatastrofe van 1 Febr. 1953 zo gehavende duingedeelte voor de ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het ENIG ECHTE Banketbakkerij Langedelft 37 - Te!. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen TEL. 2 9 5 MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega - Restaurant Tel. 215 - DOMBURG le huis ter plaatse, recht t.o. de kerk Klasse D HOTEL Herenstraat Telefoon 275 Domburg Café-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg Dezelfde directie is onze oude specialiteit (ook verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, TeiuZ '227'9f ddc,burcj HEERLIJK ZITJE ENIGE ZAAK OP HET STRAND 1 Alle soorten Ijs - Koffie - Thee - Gebak Oud-Hollandse Wafels (warm geserveerd) - Hero Limonades Belegde Broodjes Matige prijzen. Aanbevelend, S. VAN ZETTEN. 1 villa „Carmen Sylva" en het Bad paviljoen, behoort als gevolg van deze minutieuze verzorging door 't waterschap de Polder Walcheren weer tot het verleden en het onder havige stukje Walcherse kust maakt nu gelukkig weer een ver trouwde indruk op ons. De nieuwe glooiing strekt zich naar het oosten onderlangs het Badcabines-Strand- café complex tot even op het Oos- terstrand verder uit. Volgens be staand plan werd de voet van onze nieuwste badinrichting nu tegelijk onderstopt en zij staat niet meer zichtbaar op (beton-) poten, zoals gedurende het vorige badseizoen nog noodwendig het geval moest zijn. De toegangshelling van het oudste onzer in exploitatie zijnde stranden werd zelfs mede in het nieuw aangebrachte kunstwerk op genomen. Dit laatste bracht nood zakelijkerwijze het verlies aan plaatsingsruimte voor enige houten strandtenten met zich mede maar. het bestuur van de Stichting Bad- plaatsbelangen Domburg wist aan de andere kant op handige wijze de gewijzigde situatie te benutten voor het plaatsen van een drietal ban ken, waardoor alweer een aardig nieuw zitje is ontstaan vanwaar men de bij mooi weer altijd boeien de stranddrukte van bovenaf kan gadeslaan. Zullen wij nu tot het strand zelf afdalen en van de loopplanken pro fiterende langs de lange tentenrij der beide eerste stranden verder gaan? Dus doende vermijden we het moeizame stappen door het dro ge zand en aan het einde voert de nu volledig herstelde betonnen strandtrap ons op geriefelijke wijze wederom op de duinrand. Wij zijn intussen wat ver afgedwaald van het dorp, waarvan nog wel meer nieuws te vermelden is, en we moesten nu eigenlijk maar terug wandelen. Ons momenteel reeds ongeveer aan de voet van de wa tertoren bevindende, is de verlei ding echter groot U nog even ter plaatse de pas gereed gekomen ver lenging te tonen van het wandelpad door de oostelijke duinen in de richting van het bos van „Hoog duin"! Langs het langzaam dalende nieuwe pad (waaraan een eenvou dige bank) betreedt men dit terrein op verrassende wijze vanaf de duin kant ter hoogte van de vroegere zgn. rode weg. Er bevindt zich daar geen „Hoogduin"-hekje en denkt U er dus aan Uw toegangskaart voor dit bosgedeelte mee te nemen (zie hiervoor elders in ons blad)? Dit nieuwe stukje wandeling, dat door goede samenwerking tusen de Stichting Badplaatsbelangen en V. V.V. te Domburg en de eigenaar van het terrein kon worden aange legd, vormt dan tevens een aardige variatie voor het eerste gedeelte der ook in dit nummer van het „Dom-

Domburgsch Badnieuws | 1954 | | pagina 1