PETERSE STRAND PAVILJOEN Echte Zeeuwse Boterbabbelaars Zeeuws Profeten brood enig echte en Garagebedrijf Ruime Stalling 2 9 5 „DOLFIJN" „De Wigwam" ZEEUWS PROFETENBROOD Domburgs Badnieuws Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: Jhr Ir H. L. Boogaert, Herenstraat E 69, Domburg, telefoon K 1188-277 Dit nummer bestaat uit 5 pagina's DOMBURG IN 1954. II. Wij staan nog aan het begin van de weg welke sedert kort rijverkeer mogelijk maakt tussen de parkeer plaats bij het Westerstrand en de omgeving van het Badpaviljoen en stellen U voor onze wandeling langs deze nieuwe straat te vervolgen. Na ongeveer 100 m blijkt het wegdek zeer belangrijk uitgebouwd te zijn, met de kennelijke bedoeling aldus meer parkeergelegenheid te ver krijgen voor de zo sterk toege nomen aantallen autobussen en par ticuliere auto's, waarmede de vele dagbezoekers zich tegenwoordig op vacantie- en feestdagen naar Dom burg begeven. Door de Jan Toorop- straat tegelijkertijd te verlengen, is dit nieuwe parkeerterrein boven dien vanuit het centrum van het dorp bij de kerktoren, gemakkelijk bereikbaar geworden. Op hoogtij dagen zal het nieuwe plein in de duinen, dat vooralsnog de jeugd tot welhaast ideale fiets- en autoped- baan dient, gedurende de spits-uren van het vreemdelingenbezoek zeker een belangrijke functie kunnen ver vullen. Ter afwerking en vervol making van het geheel zal naar onze mening vanaf het nieuwe par keerterrein naar de zgn. boulevard, vooral ten behoeve van de in de toekomst zich ontschepende grote aantallen automobilisten, nog een directe verbinding gemaakt moeten worden in de vorm van een een voudige rustieke, niet te smalle trap. Het in goede staat verkerende aardige sluip-paadje, dat momenteel aanwezig is, kan op den duur met dit oogmerk toch niet blijven vol doen. Wij schreven reeds in ons eerste nummer van dit seizoen, dat hier sprake is van een zeer grote ver andering. Nu het vroeger aanwezige natuurschoon als gevolg van de oor log praktisch helaas verdween, werd doelbewust overgegaan tot zgn. „open" leggen van het onder havige vroon-gebied. Zulks heeft ongetwijfeld de animo tot 't bouwen van nieuwe woningen in deze om geving mede bevorderd. Zo liet ge durende de afgelopen winter dhr. J. A. Cammelot hier het royale, voor zomerverhuur bedoelde huis ten noorden van de nieuwe weg verrijzen, terwijl Mw. Surie-Kobler een aantrekkelijke bungalow liet bouwen in een aan de tuin van het Vacantie-oord der Amsterdamse- en Incassobank grenzend, nog vergeten hoekje van dit terrein. De hoofdschudders onder onze lezers, die de door het Domburgse Chocolaterie Firma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Banketbakkerij Langedelft 37 - Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Zcuti- Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen TEL. MARKT, DOMBURG Aanbevelend, AkUevdaos Bodega - Restaurant Tel. 21S - DOMBURG le huis ter plaatse, recht t.o. de kerk Klasse D HOTEL Herenstraat Telefoon 275 Domburg Café-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg Dezelfde directie. (ook verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, Teifföon '22-;9^lddelbur0' llllllllllllllll HEERLIJK ZITJE - ENIGE ZAAK OP HET STRAND Alle soorten Ijs - Koffie - Thee - Gebak Oud-Hollandse Wafels (warm geserveerd) - Hero Limonades Belegde Broodjes. Matige prijzen. Aanbevelend, S. VAN ZETTEN. Gemeentebestuur gekozen oplossing van het parkeervraagstuk wellicht wat grootscheeps en voorbarig vin den, verzoeken wij vriendelijk zich voor het nu volgend gedeelte van onze wandeling door Domburg bij ons te willen aansluiten, waarbij wij het zo uitzoeken, dat onze ge zamenlijke rondgang op een zonnige feestdagnamiddag wordt onderno men: Zo gauw wij weer op bekend (maar nu eveneens bestraat) gebied tussen Villa Carmen Sylva en Duinzicht-Huis ter Duin zijn aange land, begint het immers al: ledige auto's, in grote getale overal neer gezet, terwijl de inzittenden tijde lijk op velerlei wijzen van Domburg en zijn gelukkig nog steeds genoeg plaats biedende stranden genieten. Merkt ge rechts in de Noordstraat de lange rij geparkeerde autobussen wel op, ongetwijfeld tot groot ge noegen van „Wilhelmina"? We laten links het in lichte kleur, nu over al zijn terrassen licht opgeschilderde Badpaviljoen nog- even liggen (goede opmerkers moet het verfriste uiterlijk van het Paviljoen trouwens al vanaf het begin der tot nu toe gevolgde nieuwe westelijke toe gangsweg naar ons Domburgse Casino, zijn opgevallen) en slente ren op de Badhuisweg geïnteres seerd langs de meestal goed geva- riëerde file stilstaande auto's. Ons reeds zo bezige oog weet onze aan dacht niettemin ook nog te vragen voor het mooie huis dat voor Mw. Maas-Puype tussen de Domburgse Limonadefabriek en het Pension Marezate werd gebouwd. Hoewel noodwendig het aardige uitzicht op het dorp (met de lage huisjes) enigszins benemende, veronderstel len wij toch, dat menig toekomstig badgastengezin wegens de prettige ligging, hier 's zomers gaarne zijn intrek zal nemen. Bij „Nehalennia", even links-om, zitten we eerst goed middenin de parkeerdrukte, waarin enkele be jaarde Domburgers (waaronder met uniformpet), gesteund door leden der Rijkspolitie, naar vermogen orde trachten te krijgen. Door het verdwijnen der oude cementen (kinder)tennisbaan is ter plaatse zeker enige verlichting voor de vele plaats zoekende automobilisten ont staan. We blijven met verbazing kijken naar dit boeiend bedrijf, waarbij tenslotte elk stukje beschik bare en niet te zanderig mulle duin- grond toch door de een of andere slee van onze Zuiderburen in beslag wordt genomen. Welhaast verblind door het overal teruggekaatste felle zonlicht op glas en blinkend metaal van al deze motorvoertuigen, welke zich tussen de tennisbanen en watertoren hebben opgesteld, zoekt ons vermoeide oog nu gretig naar enig rustpunt. Westwaarts terug blikkende naar het Badpaviljoen menen we iets gevonden te Hebben. Vele onzer mede-wandelaars zullen

Domburgsch Badnieuws | 1954 | | pagina 1