PETERSE Echte Zeeiws© Zeeuws Profeten brood era Garagebedrijf Ruame Stafiling to Akkmdam „DOLFIJN" hotel S6De Wigwam" ZEEUWS PROFETENBROOD STRAND PAVILJOEN Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis'bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers f 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: Jhr Ir H. L. Boogaert, Herenstraat E 69, Domburg, telefoon K 1188-277 Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DOMBURG IN 1954. I. Wij beginnen de gebruikelijke jaarlijkse rondgang door de bad plaats ditmaal in het Domburgse Westeinde, en wel op de stoep van Weststraat E 36, het woonhuis van de heer P. J. Elout. De gemakke lijk aantrekkende huisbel klingelt nog vele malen na en in spannende verwachting vragen we ons af of de voordeur nu ook zal worden ge opend. Gelukkig hebben we ditmaal geen pech want ziet: de heer Elout komt zelf naar voren. Wij wippen even binnen en maken van de goe de gelegenheid gebruik om de heer Elout hartelijk dank te zeggen voor zijn ons zo vertrouwd geraakte goe de verzorging van het „Domburgs Badnieuws" gedurende de nu afge sloten lange reeks van jaren. Moge het de scheidende Redacteur van ons blad gegeven zijn, nog menig jaar kennis te nemen van hetgeen het badkrantje in de toekomst aan Domburgs zomei'seizoen-nieuws hoopt te brengen! Weer buiten gekomen, is het maar enkele passen naar de „Leu- henèr", bij welke hoek we rechtsom de Weverij straat inslaan. Even ver derop links constateren wij met voldoening, dat aan de westelijke straatwand van de ontworpen ver breding in de Duinstraat nu twee flinke woningen, resp. voor de heer K. Minderhoud en de heer C. Laa- nen, in aanbouw zijn. Doorlopende in de richting van het Wester strand tot aan de groene houten noodwoning rechts, wacht ons een ware verrassing: de reeds kort na de bevrijding ontworpen verbindingsweg, onderlangs de dui nen tot aan de Badhuisweg, kwam onlangs ook in bestrate vorm ge reed! Een ware uitkomst voor de bewoners der nieuw gebouwde pan den in dit zo centraal gelegen vroonterrein. Dit neerschrijvende, voelen wij toch ook de gedachten aan van vele ouderen, die zich de vooroorlogse, min of meer afgeslo ten toestand van dit vroeger zo mooie stukje Domburg (en ook van de „bosjes van Scheele"), met een zekere weemoed herinneren. De al gehele verandering hier is ook wel zeer groot! Hoewel wij, half Juni schrijven de, uiteraard nog niet kunnen ge wagen van bepaalde Domburgse Amusementen in de nu voor ons liggende week, menen wij er goed ChocolaterieFirma J. 1. Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het EMS© ECHTE Banketbakkerij Langedelft 37 - Tel. 2402 MIDDELBURG 6 «£*0 Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen T E Ld MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega - Restaurant Tel. 215 - DOMBURG le huis ter plaatse, recht t.o. de kerk Klasse D Herenstraat Telefoon 275 Domburg Café-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg Dezelfde directie (ook verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, ¥e.eBfZ £9f,ddelburfl' HEERLIJK ZITJE ENIGE ZAAK OP HET STRAND Alle soorten Ijs - Koffie - Thee - Gebak Oud-Hollandse Wafels (warm geserveerd) - Hero Limonades Belegde Broodjes - Matige prijzen. Aanbevelend, S. VAN ZETTEN. 1 aan te doen de aandacht van onze gasten te vragen voor de feestelijke herdenking van Walcherens weder opbouw en herstel, van Donderdag 24 tot en met Zaterdag 26 Juni a.s. De hier bedoelde feestelijkheden hebben hoofdzakelijk plaats op Vrijdag 25 Juni te Middelburg (o.a. parade van Garde-regimenten in ceremonieel tenue, opening van Mi niatuur Walcheren, Zeeuws-folklo ristische Manifestatie) en op Zater dag 26 Juni te Vlissingen (o.a. Con cours d'Élégance voor personen auto's en vuurwerk). Het bezoek dat H. M. Konigin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard op Vrijdag aan het eiland Walcheren zullen bren gen, verleent deze herdenking on getwijfeld een bijzonder accent. De organisatie is in handen der Stich ting „Nieuw Walcheren'Voor ver dere bijzonderheden moeten wij volstaan met verwijzing naai' de betreffende feestprogramma's. Zij, die te Domburg toevallig getuige waren van de costuumrepetitie der groep-Walcheren voor de folkloris tische optocht (waarbij, ook zeer oude costuums te bewonderen wa ren), en ook zij, die gelegenheid hadden vanaf de Zuidsingel door een gat in de daar aanwezige hees terbeplanting glurende, reeds glim pen hebben opgevangen van het op het Middelburgse Molenwater ver rijzende Miniatuur Walcheren, wil len zeker graag met enthousiasme getuigen van hetgeen, speciaal op Vrijdag a.s., in de Zeeuwse hoofd stad te genieten zal zijn. Voor badgasten, die Domburg ge durende hun vacantie slechts node willen verlaten en toch wel iets van deze herdenkingsdagen mede wil len beleven, kan erop worden ge wezen, dat het Koninklijk paar op Vrijdagmiddag een kort bezoek brengt aan ons zuidelijk buurdorp Aagtekerke en dat in de morgen uren van Zaterdag 26 Juni de Royal Marines bij het landingsmonument te Westkapelle een herdenking van de gevallenen bij de bevrijding van Walcheren zullen houden. De redactie verzocht mij met een enkel woord de herdenkingsten toonstelling van Jan Heyse in Uw belangstelling aan te bevelen. Ik voldoe hieraan heel graag, want de opening dezer tentoonstelling (met de warme rede va.n de burgemeester Jhr den Beer Poortugael) heeft mij opnieuw, en sterker dan ooit, doen beseffen welk een groot kunstenaar Jan Heyse was. Groot, niet in de zin van wereldbestormend, of schcolmakend, maar groot, omdat zijn werk getuigt van zijn waar achtigheid en zijn volmaakt vak manschap. Men moet zijn werk heel rustig en vol aandacht bezien, dan deelt

Domburgsch Badnieuws | 1954 | | pagina 1