Zeeuws Profetenbrood PETERSE Echte Zeeuwse Boterbabbelaars ENIG ECHTE Iscuci- en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 LAkkmdaas „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" profetenbrood ié onze oude épecialiteit Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0.10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 Domburgs Bodnieuws 63ste Jaargang No. 12 - Zaterdag 12 Sept. 1953 HET SEIZOEN 1953. (I) Het seizoen 1953 behoort feitelijk al weer tot het verleden; het schijnt wel dat, nu Augustus afscheid ge nomen heeft, we een periode van goed weer ingegaan zijn en ge lokt door fraai Septemberweer kunnen we nog wel enkele gasten verwachten, doch de scholen zijn begonnen en een groot aantal kan dat gastental dus niet bedragen. We kunnen na afloop van het sei zoen gerust zeggen dat het slecht geweest is; Juli, over het algemeen een maand waarin we droog en zonnig weer mogen verwachten, was koud en nat, terwijl ook de „ramp" haar invloed deed voelen door de moeilijkheden die zich voordeden om Walcheren per auto te bereiken, de bezwaarlijke trein reis met de daaraan verbonden pendeldienst en „last not least" het zeggen van het publiek dat Zeeland eigenlijk niet te bereiken en te bereizen was 't was nog één modder- en watermassa volgens de concurrentie althans! Daar, voor wat een sejour op Domburg betreft, reeds vroeg in 't jaar voor onderkomen gezorgd dient te worden, zagen velen van een verblijf op onze badplaats af en trachtten elders onderkomen te vin den. In Augustus was alles weer vol en vooral gedurende de eerste helft van die maand mochten we spre ken van uitstekend weer, dat ons in de tweede helft weer in de steek liet, maarde Augustus-men - sen waren er nu eenmaal, en ble ven tot de maand voorbij was. En over September tot nu toe slechts lof maar helaas! is het te laat in 't jaar om nog badgasten te trekken. De gebruikelijke feestelijkheden vonden voornamelijk in de maand Augustus plaats in Juli enkele malen dansmuziek, een fortenwed strijd en een kindercotillon; in Augustus drie maal 's weeks dans muziek, een kindercotillon waarbij de aangeschafte voorraad uit te de len cotillon-artikelen (300 stuks van ieder soort) alweer te klein bleek, een verregende doch toch door de deelnemers geapprecieerde linten wedstrijd, een vossenjacht, een fortenwedstrijd waarbij ten slotte het lot de winnaars moest aanwijzen, voorts ping-pong wed strijden en juniores-tennismatches, waarvoor veel belangstelling be stond en waarbij uitstekend spel te zien werd gegeven. Verder werden op het nieuwe re- ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht to. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg Café-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg DEZELFDE DIRECTIE (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, N. Burg 12, Middelburg, Tel. 2791 creatieterrein door V.V.V. enige zeer geslaagde feestelijkheden ge organiseerd, o.a. opvoering van „de Strandjutters", een concert gegeven door „Vlijt en Volharding" uit O. en West-Souburg op de tent achter de Ned. Herv. Kerk, een uitvoering door de Zangvereniging „Volhar ding leidt tot het doel" te Dom burg, een uitvoering door het Mid- delburg's Mannenkoor op de mu ziektent bovengenoemd. Voorts op het recreatieterrein optreden van Helma en Selma, sterren van Kadio Brussel met het orkest „The Flying Dutchman" van Radio Luxemburg, de Gymnastiek Vereniging „Dom burg", een concert gegeven door The Markham Main Collery Band uit Engeland, een rondgang met lampions door het dorp en een uit voering door het „Bundesbahn-or- kest" uit Tirol. Deze feestelijkheden werden bij na allen door zeer gunstig weer be gunstigd, en vielen zeer in de smaak zowel van de inwoners van Domburg als van de badgasten. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 3 tot en met 9 September 1953. In het dorp en verschillende villa's: Mej. E. Beels, E 92, Tilburg 1 Mej. L. Janssens, E 92, Vught 1 Fam. Kuiper, E 195, Rotterdam 6 Fam. Kretschmar, E 78, Tervueren (B.) 4 Mej. C. van der Lugt, E 92, Tilburg 1 Mej.. T. M. Mengelberg, E 92, Amsterdam 1 Mej. T. van Voorst tot Voorst, E 92, Tilburg 1 Mej. C. van Wessem, E 92, Sittard 1 In het Badhotel: Dhr. en Mevr. J. M. Boursse, Bussum 2 Dhr. Jhr. en Mevr. van But- tinghaWichers, Den Haag 2 Mevr. M. de Chazal en fam., London 2 Dhr. en Mevr. Dewachter en fam., Ruurs (B.) 3 Dhr. en Mevr. J. H. Dauchot, Berchem (B.) 2 Mevr. J. M. FarceurPicard en fam., Luik 2 Dhr. en Mevr. Aug. d'Hooge, Holsken (B.) 2 Dhr. Jan v. d. Hoek, fam. en bed., 4 Dhr. en Mevr. J. H. Jongelie, Naarden 2 Dhr. en Mevr. E. Joggi, Meinesberg (Zwitserl.) 2 Mej. H. F. Kuiper, Enschedé 1 Dhr. M. Leis, Rotterdam 1 Dhr. en Mevr. Baron en Bar.esse W. J. van Lynden, Den Haag 2 Dhr. en Mevr. P. Lague en fam., St. Denis sur Gand 3 Dhr. en Mevr. Ferd. Loicq, Gent 2 Dhr. en Mevr. Werner Mulchi, Büren a/A (Zwitserl.) 2 Dhr. Mr. Joh. Th. van Munster van Heuven, Rotterdam 1 Dhr. A. F. Monchen, Berkel 1 Dhr. A. Ruys, Rotterdam 1 Mej. E. Reuner, Enschedé 1 Mej. Yvonne, Ringoet, Elsene-Brussel 1 Dhr. en Mevr. Scohy en fam., Antwerpen 4 Dhr. Ed. de SaintHubert, fam. en bed., Orp (B.) 7 Dhr. en Mevr. R. Strooband en fam.T Brussel 3 Dhr. Jhr. Mr. van Suchtelen van den Haare, Voorburg 1 Dhr. Ir. en Mevr. v. d. Sompel, Gent 2 Mevr. Ursula Schacht, Wiesbaden 1 Dhr. en Mevr. E. de SaintHu- bert, fam. en bed, Orp (B.) 6 Dhr. en Mevr. G. Wauters, Brussel 2

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1