7,aai- Zeeuws Profetenbrood PETERSE Echte Zeeuwse Boterbabbelaars ENIG ECHTE en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 L. AUUwdaas „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" PROFETENBROOD ió onze oude specialiteit Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188—302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 KINDERCOTILLON. 't Is Zaterdagavond half 9. In de stampvolle zaal van het Paviljoen heerst een zekere spanning, want zo meteen zal het sein gegeven worden, dat de Cotillon beginnen gaat. Even later gaan de grote drie honderd kinderen de gang in, naar de plaats waar de directeur met een paar vriendelijke helpsters en een helper het zware werk gaat beginnen van de uitdeling der mut sen, vlaggetjes, toeters etc. En na een tijdje komen ze de zaal weer in, zielsgelukkig met een mutsje op hun hoofd. Dat stuift en dringt de zaal in, die al gauw één deinende massa zingende kinderen is. Weer de gang in, weer wat moois be machtigen, weer triomfantelijk te rug naar de zaal, een deinende drom joelend volkje, (alles bege leid door het dreunende rhythme van de onvolprezen band van Baby den Toonder) totdat de voorraad heerlijkheden is uitgeput en de di recteur-met-staf eveneens uitgeput, neerploffen in hun stoelen aan de gereserveerde tafel. Een mannelijke helper mompelt mij in 't oor, ter wijl hij zijn voorhoofd afveegt: „dit is gewoon vreselijk geweest al lerlei instincten komen los ik heb nog nooit zo iets beleefd". En een andere helpster, die het meer van de komische kant beke ken heeft, zegt lachend: „er is daar een veldslag gelverd!" Dit schijnt merendeels aan de moeders gelegen te hebben, die opdrongen en recht eisten voor hun kroost. Maar moeders dan toch!! bedenkt toch dat het een spel is, maakt er geen bittere ernst van, en bovenal leert de kinderen niet nog hebzuch- tiger te worden, dan ze van nature al zijn! Er valt mij daar juist iets in, dat een paar jaar geleden gebeurde, toen de stoelendans nog in zwang was. Een jongetje dat verloren had, ging snikkend naar zijn vader toe, in de hoop vreselijk beklaagd te zullen worden. Maar alles wat de vader zei was: „helemaal niet erg, dan heeft een ander jongetje ge wonnen". Nu weet ik wel, dat dit een le vensinzicht is, waar een doorsnee kind weinig of niets van begrijpt, maar wij moeders en grootmoeders kunnen toch in die richting" wer ken? Een en ander resumerend zou ik van de cotillon willen zeggen: Voor de kinderen is 't een heerlijk spel, Voor alle anderen een kleine hel. M. ELOUT—DRABBE. ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, B o d e g a-R estaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht t o. de kerk Klasse D Café-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg DEZELFDE DIRECTIE Herenstraat Tel. 275 - Domburg (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom H. DE VOS, N. Burg 12, Middelburg, Tel. 2791 AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 20 tot en met 26 Augustus 1953. In het dorp en verschillende villa's: Jonkvr. B. van Adrichem Boogaert, Steijnshof, Den Haag 1 Jonkvr. J. H. van Asch van Wyck, Steijnshof, Hilversum 1 Mej. C. Bergsma, Duinhelm, Hilversum 1 Jongeh. C. van Beuningen, Duinenburg, Rotterdam 1 Mej. Adrie Blonk, Duinenburg, Rotterdam 1 Mej. C. Baan, Barendrecht 1 Jongej. Ina Bruins, Parkzicht, Kampen 1 Mej. R. W. Callenfels, Bungalow, Den Haag 1 Mej. M. Coerkamp, Vooglenzang, Rotterdam Mej. A. C. Coomans, C 28, Nieuw- en St. Joosland Dhr. M. Creyghton, D 38 A, Hulst Dhr. C. Creyghton, D 38 A. Hulst Jongej. Elsje van Dort, E 183, Bergen op Zoom Mej. G. van Dijk, Steijnshof, Hilversum Dhr. R. Francissen, E 52. St. M.Gestel Dhr. B. Francissen, E 52, St. M.Gestel Jhr. B. de Geer, E 37, Arnhem Mevr. J. C. Gevers Toel en fam., E 39, Schiedam Jongeh. J. J. Hastels, E 33, Groenlo Mej. M. Joling, A 30. Laren Dhr. en Mevr. Mr. G. H. A. Kuijper en fam., E 195, Rotterdam Mej. F. E. Kan, Steijnshof, Zutphen Mevr. Lind-Bax. Rozenhoeve, A'dam Mevr. Mezger-Lind en fam.. Rozenhoeve, Rotterdam 3 Mej. L. M. A. de Laat, D 38 A, Arnhem 1 J. Niemantsverdriet, Parkzicht, Barendrecht 1 Mevr. J. Ploeger-Hafkenscheid. D 75, Roosendaal 1 Jongeh. J. Rost Onnes, E 37, Zeist 1 Mevr. P. Stultiens-Ploeger en fam.. D 75. Zeist 4 Heren R. en G. Snow, Huize Gerard, Den Haag 2 Fam. W. L. Schorer, Dolphijn, Rotterdam 4 Mevr. A. v. d. Veldt, D 38 A, Utrecht 1 In het Badhotel: Mevr. J. M. de Beukelaar, Antwerpen 1 Dhr. en Mevr. G. P. Blom en fam., Rotterdam 3 Dhr. en Mevr. H. Cadenbach, Aachen 2 Mr. W. Drennan, Belfast 1 Dhr. en Mevr. A. Denienint, Oegstgeest 2 Dhr. en Mevr. H. J. Ewoudt Vermeu len en fam.. Utrecht 5 Dhr. en Mevr. Franko van Beek en fam., Leiden 3 Dhr. en Mevr. R. Geuverink, Enschedé 2 Dhr. en Mevr. H. Hiard, Brussel 2 Dhr en Mevr. G. Huys, Antwerpen 2 Mevr. H. M. van Lockeren Cam pagne, Bilthoven 1 Dhr. en Mevr. de Monchy en fam., Rotterdam 5 Dhr. en Mevr. L. Proos Hoogendijk, Surabaia 2 Mej. A. G. J. A. Rommel, Alkmaar 1 Dhr. W von Reitzenstein en fam., Dusseldorf 2 Mevr. S. N. Ringoet en fam., Temse 2 Mej. L. Roels, Temse 1 Mevr. A. Cl. Ringout en fam., Brussel 2 Dhr. Dr. A. C. Ringeling en fam.. Rotterdam 6 Dhr. J. Rolph en fam., Weidam bij Köln 2 Mevr. C. H. Stratenus, Leersum 1 Mevr. M. Visser-v. Epenhuyzen, Rotterdam 1 Dhr. R. J Verschoor van Nisse en fam., Amsterdam 4 Mevr. S. Vollmann, Brussel 1 Mevr. H. C. D. de Wilde en fam., Utrecht 4 Dhr. en Mevr. E. G. Willan, Den Haag 2 In Hotel „The Wigwam": Mej. v. d. Beid, Amsterdam 1 Mej. Meunier, Bruxelles 1 Fam. Peeters, Aachen 5 Fam. Rose, Aachen, 2 Fam. Schild, Keulen 2 Fam. Smekens, Aachen 2 Fam. Verbeek, Antwerpen 2 Fam. Wolff, Aachen 2 In het Hotel „Juliana": Dhr. en Mevr. Bontlever, New-York 2 Dhr. en Mevr. Bourgain, Parijs 2 Dhr. en Mevr. de Grijze, Borgerhout 2 Dhr. en Mevr. de Jonge, Rotterdam 2 Dhr. H. Kuurstra. Amsterdam 1 Dhr en Mevr. Manquse en fam., Antwerpen 4 Dhr. en Mevr. Tieland, Amsterdam 2 Dhr. en Mevr. de Vreugt en fam., Jedde (B.) 5 In het Hotel „Duinheuvel": Fam. Dr. G H. Blanken, Rotterdam 4 Mevr. J. Collet en fam., Brussel 2 In Pension „Duinlust": Dhr. en Mevr. Pestman en fam., Roosendaal 3 In Pension „De Brouwerij": Dhr. en Mevr. Echte Pauwels, Antwerpen 2 Fam. W. Wilmar, Jette (B.) 5 In Hotel „Diana": Dhr. en Mevr. R. Tischer, Aken 2 Dhr. L. Tischer, Innsbrück 1 Dhr. K Gasschuer, Griesam 1 Dhr. J. Knol, Heinsch 1 Dhr. F. Knapp, Steinbach 1

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1