Taxi- PETERSE AUUevda&s Zeeuws Profetenbrood Echte Zeeuwse Boterbabbelaars ENIG ECHTE en Garagebedrijf De Wigwam" „DOLFIJN" profetenbrood ió onze ouele pee ia lite it aÉ Domburqs Badnieuws 63ste Jaargang No. 9 - Zaterdag 22 Aug. 1953 Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50: voor het buitenland f 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3236 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen JUBILEUM, LIEF EN LEED. Het is de dag volgende op het jubileum van mijn man, en ik zit vreemd-ernstig aan de thee in de tuin. 't Is middag. Die rust is mij lief en zéér bekend, maar wat geeft mij dan dat onwezenlijke ge voel, alsof ik niet helemaal weet hoe ik 't heb? Ik kijk eens naar de bloemen, de paarse gladiolen, de rode begonia's en de hoog groeien de gouden roede. En ineens weet ik, dat dit komt doordat ik giste ren een groot deel van de dag in een sprookjeswereld verwijld heb. Ik, die zeker wel een slordige duizend malen de zaal van 't Pa viljoen ben binnengekomen (altijd weer verrast door die drommen dansende vlindertjes met de vaders en moeders die orde schepten in de fladderende chaos) ik werd nu in de hal opgevangen door een meis je dat mij een groot bouquet gaf. Wat een vreugde was dat voor mij! Ik klemde de bloemen, die heer lijke kleurenweelde, in mijn armen, en volgde mijn man die de zaal binnen ging. De zaal! Wat een zaal! Volkomen bezet door kinderen.... 't Was al kinderen wat wij zagen. En midden er door heen was een pad vrij ge houden, waarlangs wij wandelden naar onze versierde stoelen voor 't podium. De kinderen hadden ons verwelkomd, waarmee ben ik ver geten (oude dag!). Was 't handen geklap? of zongen ze? In ieder ge val was 't zo, dat er een warm vreugdegevoel in mijn hart kwam, en ik weet zeker, ook in dat van mijn man. Toen begon de vertoning, die van 't begin tot 't einde onze volle aan dacht had. Alles verliep even vlot, en 't feit dat dit ons gebracht werd door de jeugd, ontroerde speciaal mijn man heel erg. Het argeloze het eenvoudige van de hele verto ning zal hem lang heugen. Geestige vertoningen van voor heen en nu wisselden af met een allerliefste groep van kinderen die een versje zongen aan mijn adres, daarna heel langzaam en voorzich tig de paar treden van 't podium af daalden, naar mij toekwamen en mij een palet met grote touffes la thyrus reikten. De bloemen hadden een zacht gamma van roze, wit, lila, paars en purper, en 't palet was van zilverpapier. De steeltjes van de verschillende bouquetten waren ge wikkeld in zilverpapier. Door ga ten in 't palet gestoken, stelden zij de verschillende kleuren voor. Dit alles was zo innig charmant, zo fijn gevoeld en uitgevoerd, dat ik die lieve wezentjes die zo voorzichtig 't trapje af naar mij toe gekomen waren, wel allemaal had willen omhelzen of ten minste over hun kopjes aaien! En nu is 't de volgende dag, en Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG zit ik met dit onverklaarbare ge voel van ja van leegte? Waar is al dat lieve en stralende gebleven? Waar de blinkende illusie van die hele avond? Is nu 't doodgewone, 't alledaag se weer mijn deel? Ja zo zal 't zijn. Wij hebben even vertoefd in de binnenkant van een illusie maar nu vraagt het gewone leven weer onze aandacht en komen de dagelijkse plichten weer op ons af. Maar in onze her innering is deze avond veilig opge borgen, èn in onze harten. Mag ik nu nog tot besluit onze MARKT, DOMBURG Aanbevelend, hulde en dank brengen aan de moe ders en aan de grootmoeders, en alle anderen die met zeker veel moeite dit jubelende feest hebben tot stand gebracht? M. ELOUT—DRABBE. Gaarne wil ik nog een en ander toevoegen aan hetgeen mijn vrouw schreef naar aanleiding van het ge beurde op Zaterdag j.l. Ja, dat er ook in mijn hart een warm vreugdegevoel kwam bij de hartelijke en lieflijke ontvangst van al die kinderen is zeker een feit, en een feit dat me nog lang zal bijblij ven en zal blijven heugen. En de daarop volgende voor stelling waaraan niets ontbrak, die alleen maar blijk gaf van een uit stekend willen en daardoor als re sultaat een uitstekend doen; wat zullen de ouders van die jeugd een moeite gehad hebben om de kinde ren alles in te prenten zó dat alles altijd even vlot verliep. Hulde! en dank aan allen die me dewerkten om alles zó te doen sla gen. Ik kan niet allen afzonderlijk dank betuigen, om de eenvoudige reden dat ik te weinig weet (ik mocht zelfs enkele dagen, waarop naar ik meen, repetities gehouden werden, zelfs de grote zaal niet bin nenkomen) doch een figuur wil ik toch afzonderlijk noemen en dat is mevrouw HeyseTak en hare mede werksters en medewerkers, omdat ik meen te hebben mogen constateren dat zij wel zeer veel bijgedragen heeft tot het slagen van dit kinder feest. Overigens, allen zowel kinderen als ouderen, hartelijk dank voor de heerlijke avond die gij mij en mijn vrouw bezorgd hebt. En dan nog een woord van dank aan allen die mij huldigden door het zenden van bloemen of andere geschenken van welke ik mij her inner mevr. A. LantsheerHoeufft, mevr. R. Fock Cochius, mevr. Sand- berg tot Essenburg, mej. De Sitter, mevr. Corporaal, Paula en Joop Westenburger, de heer en mevr. Hinlopen, de heer en mevr. Bignell, de heer en mevr. Bonnerman, Com missarissen en Directie van de N.V. Bad- en Strandhotel, de heer C. P. Lugt en Personeel van het Badpa viljoen, Fa. G. W. den Boer, een pracht mand met vruchten van de heer en mevr. Ir. Dr. J. W. Hup- kes en een dito van de Fa. A. v. d. Hage, voorts een mooie zilveren si garettendoos met inscriptie welke door de Voorzitter van Commissa rissen werd overhandigd, een aan tal doosjes import sigaretten, wel ke met een bloemenhulde overhan digd werden, om dan nog maar niet te spreken over alle sigaretten wel ke door de kinderen tijdens hun uitvoering gegeven werden, en de mooie gravure van 't Oude Schut tershof (waarvan ik niet meer weet wie haar gegeven heeft, wat ik toch gaarne zou weten). U allen ook voorlopig op deze wijze hartelijk dank. Ook aan Henri Eschauzier voor zijn alleraardigst tekeningetje. E. GEBRUIKTE BADEN. C'.-strandW.-strand Vrijdag 14 Aug. 604 233 Zaterdag 15 683 280 Zondag 16 721 207 Maandag 17 331 178 Dinsdag 18 353 170 Woensdag 19 278 189 Donderdag 20 62 58 3032 1315 Hotel Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht t o. de kerk Klasse D Café-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg DEZELFDE DIRECTIE Tel. Herenstraat 275 - Domburg (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, N. Burg 12, Middelburg, Tel. 2791

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1