ié? PETERSE Zeeuws Profetenbrood IXHClr- L. AUkezdaas Echte Zeeuwse Boterbabbelaars ENIG ECHTE en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" profetenbrood is onze oude specialiteit Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1.50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0.10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 DOMBURG IN 1953. IV. We vervolgen onze weg langs het pad lopende door het voormalige „Schuttershofbosje" langs de villa „Duinzicht" welk pad door het leggen van buizen niet weinig ge leden heeft en zien dan, gelegen tussen ,,'t Huis ter Duin" en villa „Carmen Silva", een houten ge bouwtje, dat elders b.v. op 't strand of in de omgeving van het Wester- strand geen storende invloed zou hebben, doch ons op deze plaats met zijn schreeuwende reclames, vlag gen en altijd in beweging zijnde windwijzer allerminst kan bekoren. Een bijdrage tot het „stadsschoon" vinden wij het allerminst, evenmin als de talrijke tafels en stoelen op 't voorplein van het Badpaviljoen, welke over 't algemeen niet bezet dus nutteloos zijn en waarvan men ook niet kan verwachten dat ze bezet zullen worden, want met slecht weer zijn ze blootgesteld aan regen en wind en met mooi weer door gebrek aan parasols staan ze in de brandende zon. Onze geregelde bezoekers zal het opgevallen zijn, dat de zee een aar dige hap uit het duin genomen heeft, zowel voor het Badpaviljoen als voor de villa „Carmen Silva" en voor de plaats waar in vroeger ja ren de villa „Marie" stond. Door de goede zorgen van V.V.V. of liever van haar Voorzitter, de heer W. Brand, werd mede dank zij de financiële hulp van vele bad gasten en oud-badgasten de geleden schade in zeer korte tijd zoveel mo gelijk hersteld, zó dat men langs het duinpad weer wandelen en voor het Badpaviljoen weer rustig zit ten kan. Ook ,de totaal verwoeste badin richting met toko heeft van het bo venbedoelde geprofiteerd en de aannemer, de heer J. Verhage, heeft kans gezien het gehele complex, be staande uit 26 wisselcabines (met een capaciteit van eventueel 300 baders tegelijkertijd) een keurig strandpaviljoen met een ruim ter ras met 24 tafels en tussen de 90 en 100 stoelen, W.C. voor het pu bliek, bereikbaar vanaf de strand- toegang en afzonderlijke W.C. voor de gasten van de heer S. van Zetten, pachter van het Strandpaviljoen, in zo'n vlug tempo klaar te krijgen, dat het op 4 Juli, geheel gereed, ge opend kon worden. En niet alleen geopend doch dank zij de goede zorgen van Bur gemeester Crommelin, kon het toen reeds betaald worden ook! Zoals bekend is het gehele com plex op dezelfde plaats gebouwd waar de op 1 Februari 1953 ver woeste inrichting stond, doch, hoe wel die plaats een gevaarlijke blijft, is het nu „als Amsterdam die grote ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier IVI I D D E L B LI R G ^2" Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht t o. de kerk Klasse D Banketbakkerij-Tearoom M.H. DE VOS, stad" gebouwd op palen. Een vijf tigtal betonnen palen namelijk, diep in het zand geheid, vormen een ste vig fundament waarop badcabines en Strandpaviljoen gebouwd zijn. Een bijzonderheid mag nog ver meld worden n.l. dat voor zover ons bekend is, dit het eerste geval is, dat een op 1 Februari j.l. tota?.l vernield bouwwerk geheel gerestau reerd afgeleverd werd. Na een en ander o.a. de verbeter de toegang tot het strand bezichtigd te hebben, begeven wij ons weer naar ons uitgangspunt, na U eerst nog gewezen te hebben op de wo- gaardstraat en grenzende aan, en verbonden met de zaak van de fir ma De Kam op het Groentje. Bene den vinden wij twee ruime ver trekken welke respectievelijk zijn ingericht als toonkamer en pak- ruimte; daarboven bevindt zich de eigenlijke woning van de eigenaar, bestaande uit keuken met balkon, ruime zitkamer, kantoor en W.C. met douche; op de 2de verdieping een grote en twee kleinere slaap kamers met vaste wastafels. Deze woning is niet voor verhuur bestemd. E. Herenstraat Tel. 275 - Domburg Calé-Itestaurant VERGENOEGING", Middelburg DEZELFDE DIRECTIE (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. N. Burg 12, Middelburg, Tel. 2791 ning van J. Maas die de aannemers firma Van der Hage een aanmerke lijke verandering en verbouwing heeft doen ondergaan en pas ge reed gekomen nu reeds voor de maanden Juli, Augustus en Septem ber aan badgasten verhuurd is. Deze woning bevat beneden een flinke woonkamer, twee 2-persoons slaapkamers met vaste wastafels, keuken en W.C., voorts boven twee 2-persoons slaapkamers met vaste wastafels. Eveneens door de Firma v. d. Ha- ge gebouwd is voorts de woning van P. de Kam, gelegen in de Wijn AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 23 tot en met 30 Juli 1953. In het dorp en verschillende villa's: Fam. Bok, 't Hof Domburg, Antwerpen Dhr. en P/ïevr. A. Bosdijk, A 104, Nijmegen Mile Quirina Bacci, E 158, Florence Dhr. en Mevr. Coopsde Jonge, Steinshof, Zutphen Dhr. en Mevr. J. v. Dijk en fam., C 31, 's-Hertogenbosch Mevr. H. Dresen. Duinenburg, Brunssum (L.) Dhr. Drs. W. Eisberg en fam., Villa Ewoud, Ede (Gld.) Jongeh. J. J. Fokma, Zee en Duin II, Rotterdam Jongej- M, Hoog, Duinhelm, Utrecht Jongeh. J. J. Holleman, Duinenburg, Baarn Mej. Anneliesje Kies, E 120, Antwerpen Mevr. T. KroesBastiaanse, C 56, Baarn Mej. A. Kwakkelstein, Termata. Vlaardingen Dhr en Mevr. F. B. Lunsmgh Scheurleer en tam., E 32, Utrecht Dhr. en Mevr. H. Lucardie, Rozenhoeve. Rotterdam Mej. Wyna Lysen, Dumenburg, Den Haag Mej. Liesbeth Lysen, Duinenburg, Den Haag Mej. F. C. van Leeuwen, Glen Fair, Amsterdam Dhr. en Mevr. J. A. L. Nyten en fam., E 31. Breda Dhr. H. v. Nie, Zonnehoek. Ellecom Dhr. en Mevr. Ir. A. Oosters Jr., fam. en bed., Noordzeehuis, Zwijndrecht Dhr. en Mevr D. J. Oggelde Feijter, Mijn Huis, Axel Dhr. E. C. Oggel, Mijn Hu's, Axel Mej. Carla Perna, E 158, Florence Dhr. H. Schönau, E 158, Rotterdam Dhr. en Mevr. TidemanHuizinga Bruins, De Stee. Hendrik Ido Amb. Mr. en Mrs. Terrill, Zeester I. Manchester Prof en Mevr. Verzijl, E 103, Utrecht Mr. en Mrs. Vernon, Zeester I, Manchester Fam. Wattez en bed., E 78, Schiedam In het Badhotel: en Mevr. A. G. de Boer, Aalst en Mevr. J. de Bly, Dordrecht en Mevr. A. Bolli, Zurich en Mevr. R. Dekkers, Antwerpen en Mevr. J. P.C. Flieringa, Den Haag en Mevr. W. R. D. Gartner. Antwerpen C. D. Homburg, A'dam J. L. H. de Haas. Amsterdam J. Th. W. van Litsenburg, A'dam en Mevr. F. J. J. van Makkelen- berg. Leiden E. J. E. Standt, Rotterdam en Mevr. F. H. van Schuppen. Veenendaal F. Sluuper, Groningen Dhr. Dhr. Dhr Dhr. Dhr. Dhr. Dhr. Dhr Dhr Dhr. Mej. Dhr. en Mevr. en Mevr.

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1