Tm- Zeeuws Profetenbrood PETERSE ji. Akkecdaas Echte Zeeuwse Boterbabbelaars ENIG ECHTE en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" PROFETENBROOD ió onze oude specialiteit 63ste Jaargang No. 5 - Zaterdag 25 Juli 1953 Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0.05 (voorpagina 0.10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht t o. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg Calé-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg DEZELFDE DIRECTIE (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M. H. DE VOS, N. Burg 12, Middelburg, Tel. 2791 DOMBURG IN 1953. III. Wij vervolgen thans onze wande ling en verzoeken U ons te verge zellen naar het Westen van Dom burg waar, zoals wij reeds in no. 1 van deze jaargang aanstipten, op nieuwbouw hoofdzakelijk te wijzen valt. Gaande langs de weg naar West- kapelle valt ons in de eerste plaats op, dat het zgn. versterkingsstation een aanzienlijke uitbreiding heeft ondergaan; daar deze aanbouw nog' niet geheel voltooid is, stellen wij ons voor daarop later terug te ko men en gaan nu verder door het oude kerkhof dat thans als wandel plaats voor het publiek is openge steld en waar een paar banken ge plaatst zijn, die op mooie zomer avonden zeker in trek zullen zijn bij de bewoners van westelijk Dom burg. Onze weg vervolgende zien we op de hoek van de Westkapelse weg en de Kerkhofweg de keurig ge bouwde woning van de rustend- landbouwer Johs. Janse, die echter niet voor verhuur bestemd is. Daar naast bevindt zich de woning van C. Geldof met beneden een flinke zitkamer met afzonderlijk gedeelte, ingericht om de maaltijden te ge bruiken, voorts keuken, W.C. en douche-cel; boven bevat deze wo ning drie slaapkamers (twee 2-pers. en één 1-pers.). Naar wij vernemen zal ook deze woning althans voorlopig niet voor verhuur in aanmerking komen, doch de kans daarop bestaat in 't vervolg wel. We gaan thans weer in oostelijke richting en zien verscholen ach ter de dricht de „bungalow" van de heer Holsboer liggen; architect van dit aardige en aardig gelegen ge bouwtje is de heer L. Beye te Vee- re, terwijl het gebouwd werd door de aannemer C. Vreeke te Dom burg. Het is geheel gelijkvloers ge bouwd en bevat een flinke gezellige woonkamer en vier slaapkamers, voorts bergruimte, was- en badcel. De heer Holsboer wenste vooral niet aan de nieuw te leggen weg, doch achter de bestaande dricht te bouwen, zodat hij en zijn gezin, ook in de toekomst vrij van de, langs die weg razende auto's zou wonen. We komen nu aan de woning van de heer De Jonge welke wel aan de toekomstige weg is gebouwd en die voor het seizoen 1953 reeds aan badgasten verhuurd is. Deze woning bevat gelijkvloers een grote zitkamer met afzonder lijke eetgelegenheid, keuken (daar aan grenzend), daarboven drie 2- pers. en één 1-pers. slaapkamer met vaste wastafels met warm en koud stromend water. Aangebouwd bevindt zich een af zonderlijke woongelegenheid voor de eigenaar. E. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 16 tot en met 22 Juli 1953. In het dorp en verschillende villa's: Dhr. en Mevr. BotMinaris, D 8 a. Amsterdam 2 Fam. Briet en bed., E 54, Deventer 7 Mej. A. Bervoets, E 57, Deurne 1 Dhr. W. Baron v. Boetselaar, D 55, Vollenhove 1 Mevr. H. Bacci, E 158, Florence 1 Mevr. Baud en fam., Dolphijn, Den Haag 3 Mevr. H. A. de BoekhorstTamson en fam., D 5, Den Haag 4 Dhr. en Mevr. Bergsma, C 64, Oldenzaal 2 Dhr. H. G. v. d. Berg. E 27, Hengelo 1 Dhr. en Mevr. BassensDomburg en fam., E 37, Oude Gode (Antw.) 5 Dhr. en Mevr. Piet van Domburg van Camp en fam., E 37, A'dam 5 Mej. Gerda van Domburg, E 37, A'dam 1 Dhr. H. Doeleman, Duinhelm, Goes 1 Dhr. J. van Delden, De Stee, Delft 1 Dhr. en Mevr. DreseStoks en fam.. Duinenburg, Reunssum (L.) 5 Mevr. C. EversenHoogenboom, Huis ter Duin, Den Haag 1 Fam. GoosensBrasschaat, Duindoorn, Zand bij Antwerpen 6 Fam. S. G. van Geuns, Huis ter Duin, Apeldoorn 5 Fam. J. J. Ghysen, Huis ter Duin, Oss 3 Fam. H. P. W. Ghysen, Huis ter Duin, Den Haag 4 Douairière M. W. H. GrevenPol vliet, Vooglenzang, Den Haag 1 Dhr. en Mevr. J. J. Holsboer en fam., De Bungalow, Hilversum 4 Mej. A. W den Hertog. 't &ikeldopje, Den Haag 1 Jongej. Annesaer Hudig, '1 Eikeldopje, Arnhem 1 Fam. Havermande Bruyn en bed Buitenlust, Breda 9 Mej. V. Kyaer, C 23, Den Haag 1 Dhr. D. ten Kate en bed., Zeebosch, Friezeveen 2 Mej. v. Kruizinga, Zeebosch. Friezeveen 1 Dhr. en Mevr. F. J. Klem Velderm Morsman, E 27 2 Mevr. Matthes en fam E 78, Schiedam 3 Dhr. A. Molkenboer, Carmen Silva, Oldenzaal 1 Dhr. en Mevr. Dr. Ir. E. Mezger en ram., Rozenhoeve, Rotterdam 3 Mevr. W. van Oppen. fam. en bed., C 31, Maastricht 9 Dhr. en Mevr. H. Offerhuis en fam., A 105. Roosendaal 5 Dhr. Ds. en Mevr. Ossewaarde, C 3, Lochem 2 Jongeh. Theo Pastoor, Duinzicht, Eindhoven Jongeh. Piet Pastoor, Duinzicht, Eindhoven Jongeh. Nico Pastoor, Duinzicht, Eindhoven Jongeh. Jacques Pastoor. Duinzicht, Eindhoven Jongeh. Huib Pastoor, Duindicht, Eindhoven Jongeh. Tonni Pastoor, Duinzicht, Eindhoven Dhr. Jhr. en Mevr. Quarles van Uf- ford. Loverendale. Putten (Geld.) Dhr. en Mevr. ReuylTraas en fam., D 60, Kampen Mej. P. Spronk, E 27, Groningen Mej. M. v. StuyvesantMeyer, De Stee, Utrecht Fam. Dr. Staverman, De Bruinvisch, Heinkenszand Mej. E. E. Sprenger, Duinenburg, Den Haag Jongej. Hans Sprenger, Duinenburg, Geervliet Jongeh. Wim Sprenger, Duinenburg, Geervliet Dhr. en Mevr. Verschueren, E 37. Borgerhout (B.) Fam V. Vancrayelynghe, Huis ter Duin, Den Haag Dhr. H. Wetselaar, C 23, Breda Dhr. R. Wetselaar, C 23, Wageningen Mej. Mietsie Wetselaar, C 23, A'dam Mej. R. Wuite, Strandholm, Eindhoven In het Badhotel: Mevr. M. A. Ankersmit, Olst 1 Dhr. en Mevr. C. J. Q. Becht, Kerkrade 2 Mej. M. von Bornstedt, Lerum 1 Dhr. Mr. E. A. Breuning ten Cate, Almelo 1 Dhr. A. M. J. de Cartlat, Brussel 1 Mevr. H. A. Boerboom. Deventer 1 Dhr. en Mevr. K. A. E. Chossegros. Lyon 2 Mej. A. G. Drossaers, Den Haag 1 Dhr. F. Diederix, Stuttgart 1 Dhr. en Mevr. H. M. Deckers, Antwerpen 2 Mevr. V. Dasin, Soignies l Dhr. en Mevr. A. E. Duuring, Brasschaet 2 Dhr. V. M. L. Deckers, Antwerpen 1 Dhr. en Mevr. M. A. J. Derksema, Voorschoten 2 Dhr. B. Florin, Marig en Baroeul 1 Dhr. en Mevr. J. Fasse, Rotterdam 2 Dhr. en Mevr. J. Geheniau en fam., C'osteroeek 9 Dhr. W. Gonteharak, Antwerpen 1 Dhr. en Mevr. J. M. P. de Groof, Goes 2 Dhr. en Mevr. G. Geers, Borgerhout 2 Dhr. en Mevr. M H. M. Gouverneur. Borgerhout 2 Dhr. en Mevr. C. van Haaren, Antwerpen 2 Dhr. P. van Haaren, Antwerpen 1 Dhr en Mevr. C. Hertzinger, Antwerpen 2

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1