ham- Zeeuws Profetenbrood LAUkecdaas Echte Zeeuwse Boterbabbelaars en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" PROFETENBROOD ió onze oude ópeeiciliteit M. H. DE VOS, Domburgs Bodnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1.50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 LEESTAFEL SOCIËTEIT LECTOR ET EMEÏiGO" Op bovenbedoelde leestafel zullen onze leden voortaan „De Haagse Post" missen en waarom? zo zal men allicht vragen. Als antwoord op die vraag volgt hieronder een bericht uit de Pro vinciale Zeeuwse Courant van 11 dezer waarin kritiek uitgeoefend woidt op een artikel in de „Haagse Pest" van 11 Juli waarin onder de de titel „Hier aan Zee, Hollands kust staat weer op eigen benen", alle badplaatsen vanaf de Wadden eilanden tot Oost-Voorne, genoemd en besproken worden, maar de bad plaatsen ten zuiden van laatstge noemde plaats: Renesse, Burgh, Haamstede, Vrouwenpolder, Dom burg, Oostkapelle, Zoutelande, Vlis- singen, Groede, Nieuwvliet en Cad- zand worden genegeerd, eenvoudig weg niet genoemd Hieronder volgt 't, ons zeer sym pathieke, commentaar van „De Pro vinciale Zeeuwse Courant" waar voor wij, en met ons zeker talrijke Zeeuwen, ons Provinciale blad dank baar zijn. Bij Heek van Holland houdt Nederland op. Geen badplaatsen in Zeeland. Het weekblad De Haagse Post heeft nuttig werk gedaan! Het heeft een uitgebreide reportage gemaakt over de Nederlandse badplaatsen. Het heeft die reportage deze week geplaatst in een waarlijk snoezig randje van „geniale" tekeningetjes. U kunt er precies op zien, dat men het op de Waddeneilanden moet hebben van pastorale strandgenoe- gens, dat Bergen en Egmond para dijzen voor kinderen zijn. Dat men in IJmuiden de zomervreugde paren kan aan de verheffende aanblik van binnenkomende en uitvarende schepen, dat Noordwijk mondain is, bijna zo mondain als Scheveningen, en dat Terheide en Hoek van Hol land ietwat burgerlijker uitgevallen zijn. Wie aan het lezen gaat, vindt prach tige verhalen over Ameland, Ter schelling en Vlieland en de rest en bemerkt, dat Rockanje en Oostvoor- ne zowaar ook nog tot de Neder landse badplaatsen worden gere kend door de redactie van „De Haagse Post". Maar van Renesse, van Burgh, van Haamstede, van Vrouwenpolder, van Domburg en Oostkapelle, van Zoutelande en van Vlissingen, van Groede, Nieuwvliet of Cadzand, ach daar heeft de redactie van De Haag se Post neg nooit van gehoord. Zij weet natuurlijk niet, dat dit bad plaatsen zijn, die jaar in jaar uit zeer behoorlijke bedragen aan de viezen in onze schatkist brengen, dat er duizenden Belgen, Zweden, Fransen, Engelsen, ja zelfs weer Duitsers komen. Zij weet niet, dat ChocolaterieFirma J. B. Dieseh Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het ENiG ECHTE Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG g Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht t o. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg Café-Restaurant „VERGENOEGING". Middelburg DEZELFDE DIRECTIE (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied, geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom N. Burg 12, Middelburg, Tel. 2791 deze badplaatsen het na de ramp bijzender zwaar hebben, dat de ramp voor verscheidene van die badplaatsen een RAMP is gebleken. Want voor de redactie van De Haagse Post, die over de Neder landse badplaatsen schrijft, houdt Nederland bij Hoek van Holland op. Want met geen woord wordt er mel ding gemaakt van wat er ten zui den van Hoek van Holland nog ligt. Als we De Haagse Post eens een kaart van Zeeland stuurden en een foldertje van V.V.VMisschien zou het helpen. Maar veel hoop hebben we niet. Bij zoveel onkunde en zoveel non chalance. Begrijpt men nu waarom De Haagse Post voortaan van onze lees tafel gebannen wordt? HOOG WATER Zondag 19 Juli n.m. 7.02 E.K. Maandag 20 v.m. 7.38 Dinsdag 21 8.44 doodtij Woensdag 22 9.55 Donderdag 23 11.00 Vrijdag 24 11.56 Zaterdag 25 n.m. 12.46 AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 9 tot en met 15 Juli. In het dorp en verschillende villa's: Fam. Ir. Th. Asselbergsde Bruijn, en bed., E 92, Bergen op Zoom Fam. Ir. H. Asselbergs en bed., E 92, Bergen op Zoom Dhr. en Mevr. W. v. d. Bijl en lam., Huize Gerard, Coevorden Dhr. en Mevr. de Bruin en fam.. Zonnewende, Utrecht Dhr. en Mevr. R. de Bruin en fam., C 73, Eindhoven Dhr. W. Besrens,. Duinzicht Jcngeh. A. Brand. Zee en Duin II, Winschoten Dhr. en Mevr. Bosscherde Witte. Strandholm, Hengelo Mej. Annemie Besicr, Vcoglenzang, Den Haag Mej. L. Bom, C 47, Breda Dhr. en Mevr. Oscar Ceulemans en fam., D 75, Berchem (B.) Fam. Dambnnk en bed.. C 5, Utrecht Dhr. P, M. J. A. van Domburg van Camp, E 37, Amsterdam Dhr. en Mevr van Diemen Arbeiter, fam. en bed., A 38 a, Rotterdam Dhr. en Mevr. George Desmettre, fam. en bed., Brouwerij, Courcaing (Fr.) Dhr. en Mevr. G. W. Baron van der Feltz en fam.. De Dolphijn, Wassenaar Jkvr. A. v. Hardenbroek, D 55, Bennebroek Dhr. en Mevr. v. d. Heide en bed Hoge Hilweg E 108, Rotterdam Jongeh. M. Hudig, Zee en Duin II, Rotterdam Mej. N. A. Huisman, Strandholm, Goes Dhr. en Mevr. van Idsmgav. Bem- melen, Vcoglenzang, Den Haag Jhr. J. de Jonge, Steijnshof, Zuid-Rhodesia Fam P. de Jonge, C 47, Breda Mej. Dr. A. C. S. de Koe. De Zeerob, Noord wijk Mej. A. H. G. Kilsdonk. De Zeerob, Noord wijk Mej. W. Louwerss, E 193, M burg Fam. H. v. Leeuwenvan Leeuwen en bed., Huize Mieke, Veenendaal Dhr. en Mevr. F. van Meiick, lam. en bed., E 39, Geertruidenberg Mevr. Molkenboer en bed Carrnen Silva, Tilburg Dhr. en Mevr Jan Masschelin en fam., C 16. Antwerpen Dhr. en Mevr. J. Nauta en tam., C 47. Breda Dhr. en Mevr. Th. A. van Os—G.?- briëlse en fam., Westerduin E 180. Nieuwer Amstel Mevr. v. Opstal, fam. en bed., E 91 a. Zevenbergen Dhr. Jhr. A. W. C. Quar'es van Ufford Loverendale. Putten Jkvr. R. A. Queries van Ufi'ord, Loverendale, Putten Jkvr. Ada Rutgers van Rozenburg, E 109, Zeist Fam. van Riesen, Strandholm, Goes Dhr. en Mevr. E. Spitaels en fam., E 115, Antwerpen Mej. S. Trimpe Burge, D 68. Utrecht Fam. de Valk, C 5, Utrecht Dhr. en Mevr. Viergever, D 60, Kampen Dhr. en Mevr. L. Vroom, fam. en bed., D 52, Middelburg Dhr. en Mevr. P. J. Vergers en fam., E 190, Den Haag Dhr en Mevr. de Winter en fam.. Duindoorn, Teldonk B Dhr. en Mevr. Ir. B. Wilton, fam. en bed., Klein Zonneduin, Schiedam Mej. Liesbeth Wuite, Strandholm, Eindhoven Dhr. en Mevr. H. Willink—van Delden en fam., De Stee, Winterswijk In het Badhotel: Dhr. en Mevr. K. v. d. Bunt, Zeist Dhr. H. J. Boevé, Rotterdam Mej. J. Breure, Rotterdam Dhr. en Mevr. R. M. P. Berkooiks, Amsterdam

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1