Zeeuws Profetenbrood gAg PETERSE JMXL- AUUudaas Echte Zeeuwse loterhahheloars ChocolaterieFirma J. B. Diesch ENIG ECHTE en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" PROFETENBROOD ló onze oude ópe.cialite.it Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers f 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Markt 51, telefoon K 1180-3843 Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188 233 DOMBURG IN 1953 I Vingen wij nu ongeveer een jaar geleden in no. 1 van het „Dom- burgs Badnieuws" aan met de woorden; „wederom ligt de winter, ditmaal gevolgd door een schitte rend voorjaar, achter ons", deze kunnen wij nu wel achterwege la ten, want niet alleen heeft de win ter ons schijnbaar nog maar nauwe lijks verlaten, doch hebben de „schitterende" dagen (zoals de 2e Pinksterdag) ons dermate kort be zocht, dat de herinnering er aan al weer lang vervlogen is. Je hebt nu eenmaal van die zo mers, die niets verdragen kunnen in de vorm van warmte; bij de minste warmte, juist als men zich eens wat behaaglijker gaat voelen onweer, gepaard aan regen en wind. Wij hebben het nogal getroffen, ten eerste omdat de eerste warme dag op een Pinksterdag viel, en ten tweede omdat de openingsdag van het nieuwe recréatieterrein van V. V.V. door waarlijk schitterend weer begunstigd werd. Wij willen U weer verzoeken ons te vergezellen op een wandeling door onze gemeente, en daar op nieuwbouw hoofdzakelijk in het westen te wijzen valt, willen wij in het oosten zijnde met het re créatieterrein beginnen. Men zal het met ons eens zijn, dat dit ter rein een aanwinst voor onze ge meente en voor onze bezoekers betekent. Moest men zich vroeger tevreden stellen met terreinen als achter de kerk en op het Bad hotel, plaatsen die niet behoor lijk konden worden afgesloten of niet voldoende tegen weer en wind konden worden beschut, nu is V.V. V., dank zij de welwillende mede werking van de eigenaar, de heer A. Passenier, in de gelegenheid ge steld te beschikken over een ter rein zó goed voor dit doel, dat men geen beter zou kunnen wensen. Hoewel de beschermende bos rand aangebracht met medewer king van „Nieuw Walcheren" nog lang niet tot volle wasdom is gekomen, en zeker over één of twee jaar heel wat meer beschutting zal geven, is de gekozen plek reeds nu zodanig gelegen, dat men zich ze ker niet in het midden van de kom der gemeente zou wanen. De heer W. Brand, de ijverige voorzitter van de plaatselijke V.V. V., heeft dan ook alle eer van zijn werk. Dat het hem is mogen geluk ken een goed onderlegd deskundige als de heer A. Boone voor zijn plan te interesseren, mag een gelukkige greep genoemd worden, en ook het beroep op de bevolking, dat ten ge volge had, dat menige vrije Zater dagmiddag en vele vrije avonden opgeofferd werden om door vrij- Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar het typisch Zeeuws gebak, hetwelk door onze firma reeds meer dan 90 jaren wordt ge leverd en in ruime kring dan ook bekend is als het Banketbakkerij" |||fii||[ Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht to. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg Calé-Restaurant „VERGENOEGING", Middelburg DEZELFDE DIRECTIE (Verpakt in een gezellig trommeltje) Onze voorgangers waren Hofleveranciers van wijlen H.K.H. de Prinses von Wied. geb. Prinses der Nederlanden, H.M. de Koningin van Rumenië en van H.M. de Koningin der Nederlanden. Banketbakkerij-Tearoom M.H.DEV0S,N Burg 12. Middelburg. Tel. 2791 willige arbeid op de goedkoopste wijze iets goeds tot stand te bren gen. Dat is gelukt, en een woord van hulde en dank aan dit arbeidende deel van Domburgs bevolking, is hier zeker op zijn plaats. Het terrein heeft een oppervlakte van ca. 20 are en kan 800 bezoekers een, zij het eenvoudige zitplaats verschaffen, terwijl er voorts nog ruim plaats is voor hen die zich met een staanplaats willen verge noegen. Het zeer ruime podium bevindt zich ten opzichte van het zittende publiek, op een aanmerkelijk ho ger niveau; een afzonderlijke ruim te is aangebracht ter onderbrenging van muziek- en zangverenigingen terwijl de kleedkamers zich aan de overzijde bevinden. Op de openingsavond begunstigde bijzonder mooi zomerweer de uit voeringen van de muziekvereniging .Apollo", de zangvereniging „Vol harding leidt tot het doel", de gym nastiekvereniging „Domburg" en de dansgroepen van de „Strandjut ters" welke verenigingen allen be langeloos hun medewerking ver leenden. Na afloop van de uitvoering had nog een verloting ter dekking der onkosten plaats, en maakten velen nog gebruik van de gelegenheid om op het podium te dansen Moge V.V.V. in dit en de komen de jaren met veel genoegen terug mogen zien op het genomen initia tief. (Wordt vervolgd). AANGEKOMEN VREEMDELINGEN tot en met 24 Juni 1953. In het dorn en verschillende villa's: Dhr. en Mevr. AndreaeWalland en fam., E 184, Middelburg 5 Dhr. en Mevi. Andreaev. Steverink, E 184. Zuidlaren IO 2 Mevr. BaddingsWouters, D 8, Santpoort 1 Jongeh. Henk v. d. Berk, E 32, Hengelo 1 Dhr. en Mevr Brabers van Waes- bergen en fam., E 183, Roosendaal 7 Dhr. en Mevr. H. C. Baarens, C 8, Kruiningen 2 Fam. de Boeck, C 5. St. Mariënbex-g (B.) 5 Dhr. en Mevr, W. L. Bierens de Haan en fam., ,,De Stee", Maracaibo (Ven 4 Mej. Aafje Colmjon, D 54, Mburg l Dhr. en Mevr. J Corstanje en fam.. Duinstraat E 91 a, Middelburg 4 Mej. E. Dubois, Villa „Duinenburg", Rotterdam 1 Dhr. C. Dik, De Perelaer. A'dam 1 Mej. A. Dik, De Perelaer, A'dam l Dhr. en Mevr. P Daniels en fam.. A 19, Borgerhout 4 Dhr. en Mevr. E. Elzendoorn en fam Duinstraat E 83, Geertruidenberg 5 Dhr. en Mevr Eden en fam., Huize Mieke, Eindhoven 4 Mevr. W. H. van Eeghen, Het Eikeldopje, Zeist 1 Dhr. Baron en Bar.esse van der Feltz, Middelburg 2 Jkvr. Machteld van der Feltz, Den Haag 1 Jkvr. Marianne van der Feltz, Wassenaar 1 Dhr. J. en Mej. M. Frater, „G.lenfair", Baarn 2 Dhr. en Mevr. P. J. v. d Feen-van Benthem Jutting, de Wael, A'dam 2 Mevr. FernouwBijl en fam E 103, Den Haag 4 Mevr, A. M. Firmaron en fam., E 108, Den Haag 3 Mevr. A. H v. GrocnendaelKryger, D 54, Flores 1 Dhr. en Mevr Gülcher, Amsterdam 2 Mevr. Groeninx van Zoelen en fam Het Eikeldopje, Wassenaar 2 Mej W. S. S. Geselschap, D 60. Utrecht 1 Dhr en Mevr. P. L. Horninga—van Gaelen en fam., E 61, Antwerpen 3 Dhr. Jhr. en Mevr Hooft Graafland, E 92, Zeist 2 Mevr. Hankens en fam Vroon E 185, Breda 4 Dhr. en Mevr Haven en fam., Huize Mieke, Eindhoven Dhr. en Mevr. Hage, Zuidstraat D 5, Rotterdam Mej. J. Heemskerk, A 105, Rijnsburg Dhr. L. Heemskerk, A 105, Rijnsburg Dhr. en Mevr. J. HagePieters en fam., D 85, Brugge Dhr. en Mevr. Heller, Glenfair, Brussel Dhr. en Mevr. R. H. Hoogerwerf, fam. en bed., „Vooglenzang", R'dam Dhr. en Mevr. P. Hoogslad en fam A 30, Boekhorst Dhr. en Mevr. W Hoogslad. A 30, Rotterdam Dhr. en Mevr. J Ph Kruseman en fam., E 11a, Eindhoven Dhr. en Mevr. Mr. A. W. Kist en fam E 32, Oegstgeest Dhr P. v. d. Kamp, De Zeemeeuw, Leersum Dhr. en Mevr Luderhoff en fam.. E 32, Laren Badnieuws itiiiragS?jGJï 'm 55^5£555bbSbm 55 r Sii 63ste Jaargang No. 1 - Zaterdag 27 Juni 1953

Domburgsch Badnieuws | 1953 | | pagina 1