Zeeuws Profetenbrood PETERSE Txnd- JlAUUzcdaas Echte Zeeuwse Boterbabbelaars en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" VI Domburqs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. VARIA. De forten wedstrijd, welkë voor de tweede maal gedurende dit seizoen plaats vond, had het normale ver loop d.w.z.: de zee had weer eens een van hare gebruikelijke, doch onberekenbare, grillen, zodat zij, die gunstig geloot hadden wel zeer veel aan het lot te danken hadden, wat niet weg neemt dat de bouwers van de forten 12, 10 en 11 kans had den gezien zulke enorme bouwsels te vervaardigen, dat zij zelfs bij een minder gunstige loting een goede kans gemaakt zouden heb ben-; het waren vooral no. 12 echte domme, dikke, zandbergen die het, ten slotte, het best uithou den tegen de zee. Zijn het gewoonlijk de meest Westelijk gelegen forten, die genie ten van de bescherming van het daar gelegen paalhoofd, en in het voordeel zijn, nu ging dat niet op, want nu had die onberekenbare zee de vorige dag een zandbank gelegd op het Oostelijk deel van het strand, juist voor de plaats waar de forten 10, 11 en 12 gebouwd moesten wor den. En hoewel walletjes en dergelijke fraaiigheden op nutteloos tijdverlies neerkomen, geeft een door de zee zelve opgeworpen zandbank wel de gelijk een goede bescherming, al thans totdat de vloed goed begint door te zetten. Met de aanwezigheid van die zandbank was wel rekening gehou den, maar niet genoeg; wij heb ben weer wat geleerd hetgeen bevestigt dat men nooit te oud is om te leren en wij hopen daar in de toekomst ons voordeel mee te doen. De voetbalwedstrijd Domburgse badgastenleden van de Domburg se Voetbalvereniging had Maandag jl. een gelijk spel 00 tot resultaat en zal dus Maandag a.s. 18 dezer worden overgespeeld. Zoals men weet gaat het om een beker, inder tijd geschonken door de N.V. Dom- burgsche Zeebadinrichting; wordt de wedstrijd Maandag gewonnen door de leden van de Domburgse Voetbalvereniging dan gaat zij in eigendom over aan deze vereniging, dus is er alle reden voor onze bad gastenvoetballers om zich ter de- ge in te spannen. Er werd overigens ook Maandag jl. zeer goed spel te zien gegeven; voor zover de badgasten betreft vooral door de keeper Hans Brou wers en de backs Pierot de Climmer en Leo Verheem. Van voetbal gesproken, wij heb ben ons genoodzaakt gezien het ver makelijke en zeer in trek zijnde voetbalspel in de vestibule onbe speelbaar te maken, er werd te veel mee geknoeid. ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG 6 Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend, Bodega-Restaurant Domburg ir Tel. 215 le huis ter plaatse recht t.o. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg DEZELFDE DIRECTIE Eerst zag men kans door de tafel te kantelen en er onder te kruipen, de ballen te bemachtigen om zo doende te kunnen spelen, zonder daarvoor te betalen. Daarin werd voorzien door de opening waardoor de ballen gehaald werden door de timmerman dicht te laten maken, doch toen werden de „goals" dicht gemaakt met ping-pong bats, zak doeken en ten slotte met papier van uit de leeszaal weggenomen couran ten. En het ergerlijke is, dat sommi ge ouders dit frauderen van de kin deren niet alleen oogluikend toelie ten, doch zelfs encourageerden. Men neemt tegenwoordig geen courant op of men leest van ambte naren of beambten die fraude ge pleegd hebben. Wat moet er van komen als de jeugd nu reeds het idee krijgt dat frauderen iets aardigs, bijna iets lofwaardigs is; wij vrezen het erg ste. Steeds hebben wij veel voor de jeugd over gehad en dat hebben wij nog, en juist daarom weigeren wij, voortdurend de „boeman" en de po litieagent te moeten spelen voor diezelfde jeugd. E. LEESZAAL. In de leeszaal op het Badpavil joen liggen de navolgende tijd schriften en couranten ter lezing: De Prov. Zeeuwse Courant. De Nieuwe Rotterdammer. De Tijd. Het Algemeen Handelsblad. Het Parool. De Maasbode. De Haagsche Post. Elzeviers Weekblad. Het Panorama. De Spiegel. De Wereldkroniek. Libelle. The Sketch. Le Rire. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 7 tot en met 13 Augustus. In het dorp en verschillende villa's: Dhr. Jhr. A. van Asch van Wijk, Steynshof, Hilversum 1 Mej. P. Bierens de Haan, De Stee, Nijmegen 1 Dhr. en Mevr. A. BraakmanRutgers, E 33, Amersfoort 8 Mej. Buyse, Zonnehoek, Pijnakker 1 Dhr. en Mevr. J. van Campen en fam., D 33, Breda 6 Fam. A. C. E. Damende Bees, E 181, Oudenbosch 9 Dhr. en Mevr. A. Dees, E 4, Utrecht 2 Dhr. en Mevr. van Dalen, Zonnehoek, Nijmegen 2 Dhr. Jhr. L. de Geer en fam., E 37, Brummen 2 Jongeh. H. Geertsema, D 55, Soestdijk 1 Jongej. R. Geertsema, D 55, Soestdijk 1 Dhr. en Mevr. Dr. P. H. Gaaymans en fam., Duindoorn, Made (N.-Bi.) 10 Dhr. en Mevr. J. Hoormeyer en fam., A 22, Barendrecht 10 Mevr. Tr. van der HarstRootlieb, D 60, Utrecht 1 Jongeheer H. Hillebrand, Huize „Gerard", Den Haag 1 Dhr. W. H. van Haaften en fam., E 203, Terborg 9 Dhr. en Mevr. P. HinseWillink en fam., Huis ter Duin, Valkenswaard 4 Dhr. en Mevr. W. Kriek en fam., E 27, Middelburg 5 Fam. Kraamer, Duinhelm", A'fport 3 Mej. van Laarhoeven, E 52, Utrecht 1 Dhr. en Mevr. H. E. Mollcenboer Mezger en fam.. Carmen Sylva, Olden- zaal 5 Jongeh. Ekkes Oosterbaan, „Strandholm", Voorburg 1 Dhr. en Mevr. OverasMeylink, De Stee, Nijmegen 2 Fam. J. W. Quint en bed., E 106, Brunssum 9 Dhr. J. Rost Onnes, E 37, Zeist 1 Dhr. P. Robert en fam., Duindoorn, Brussel 4 Mevr. P. van Royen, Duinzicht, Washington 1 Mevr. D. van Royen, Duinzicht, Washington 1 Mej. Nelly Reuijl, D 60, Kampen 1 Mej. M. Verhey, De Stee, Nijmegen 1 Jongeh. R. Snow,. Huize „Gerard", Den Haag 1 Dhr. en Mevr. W. L. Schenk en fam., E 196, Middelburg 4 Jongej. Beppie Smit, Strandholm, Amsterdam 1 Mevr. Schiefer en fam., Bruinvisch, Oosterbeek 2 Mej. Dr. E. Smits, „Keyenborch", Winterswijk 1 Dhr. en Mevr. J. J. I. Sprenger Dubois en fam., Duinenburg, Arnhem 5 Dhr. Mr. G. Schreurs, De Stee, Nijmegen 1 Dhr. P. van Thiel, C 8, Luik 1 Jongeh. Kees Traas, D 60, Scheveningen 1 Jongej. Elsje Traas, D 60, Scheveningen 1 Dhr. R. Vaandrager, D 56, Deventer 1 Dhr. en Mevr. W. J. de Wit, E 53, Helmond 8 Mej. A. Wap, E 203, Terborg 1 Dhr. E. Wery, C 8, Luik l In het Badhotel: Fam. M. L. M. van den Bergen, Brussel 6 Fam. C. Boogh, Brugge 4 Graai' en Gravin van den Bosch Royaards van Scherpenzeel en fam Hilversum 7 Mej. A. C. v. d. Broek, Hilversum 1 Mej. H. Del vin, Antwerpen 1 Dhr. en Mevr. Dikker, Amsterdam 2 Fam. G. W. Elkins, Scotland 3 Mej. A. H. Fontein, Rotterdam 1 Mej. M. Grootveld, Rotterdam 1 Dhr. J. J. Gleichman, Rotterdam 1 Mevr. C. Kars—Sijthoff, Rotterdam 1 Mej. N. L. Kars, Rotterdam 1 Dhr. en Mevr. Koolhaas, Amstelveen 2 Dhr. en Mevr. Lamers, 's Hertogenbosch 2 Dhr. en Mevr. van Leeuwen, Den Haag 2 Dhr. en Mevr. Leeuw, Tokio 2

Domburgsch Badnieuws | 1952 | | pagina 1