Zeeuws Profetenbrood PETERSE Echte Zeeuwse Boterbabbelaars Tcuci- en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 L AUkudaas „DOLFIJN" Hotel „De Wigwam" 62ste Jaargang No. 6 - Zaterdag 26 Juli 1952 rrrrrilrVrrrnlmtrilrf^rflhrffilfrrrTfl Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland f 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. VARIA. Vóór de funeste oorlog, welke oorzaak geweest is dat onze Golf links grondig werden verwoest, trok het golfterrein heel wat gasten zowel uit binnenland als uit buiten land naar onze badplaats; een ech te golfer wil nu eenmaal. „The Royal and Ancient Game" blijven beoefenen ook gedurende zijn of haar verloftijd en dit klemt te meer voor een plaats als Domburg waar voor onze mannelijke badgasten de ontspanningsmogelijkheden heel wat geringer zijn dan in plaatsen als Scheveningen, Noordwijk en Zand- voort. Nu voelt het merendeel van het Domburgse zomerpubliek niet voor de soort afleiding die hen 's winters reeds in volle naar veler mening te volle mate in hun eigen woon steden geboden wordt, maar wel voor sport, in de vorm van goede tennisbanen die er zijn en voor behoorlijk bespeelbare en sportieve golflinks voor zover het golfspelende gasten betreft. Vandaar dat het bestuur van de Domburgse Golfclub alles in het werk gesteld heeft en nog stelt om ook aan de wens van die golfspe lende gasten tegemoet te komen. Daar de oorspronkelijke baan ge durende de oorlog en tijdens de be vrijding op 1 November 1944 ver woest werd en vrijwel onherstel baar leek, wendde het bestuur van de Golfclub zich tot de gemeente Middelburg met het verzoek een ge deelte van haar waterleidingterrein gelegen tussen de eendenkooi en de duinen behorende tot de buiten plaats „Berkenbosch", als golfter rein te mogen inrichten en als zo danig te mogen exploiteren. Ook volgens de mening van de heer Jhr. A. Calkoen, Voorzitter van het Nederl. Golf Comité, had het bestuur het oog laten vallen op een ideaal terrein voor de aanleg van golflinks. Het gemeentebestuur van Middel burg bleek bereid ons het bewuste terrein af te staan zodat gedacht werd dat met de aanleg binnenkort begonnen zou kunnen worden maar andere belangen kwamen ten slotte met de onze in botsing; de Directeur van Gemeentewerken van Middelburg, onder wien ook de wa terleiding ressorteert, wenste deze in westelijke richting uit te breiden en gebruik te maken van open pri- se-d'eau in welk geval het terrein geheel afgesloten zou worden. Toen viel het oog op een meer westelijk gelegen terrein, gelegen achter de buitenplaatsen „Berken bosch" en „Westhove", welk terrein echter ongeschikt bleek zodat het bestuur van de golfclub ten einde raad besloot het advies te vragen van de Nederlandse Heide Maat schappij in verband met herstel van het oude terrein. ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend Bodega-Restaurant Tel. 215 - Domburg le huis ter plaatse recht t.o. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg DEZELFDE DIRECTIE De Maatschappij voornoemd zag daartoe wel kans en diende op verzoek van de Domburgse Golf club een advies met plan en be groting in. Het plan werd gemaakt in over leg met de secretaris van de Dom burgse Golfclub terwijl als basis werd aangenomen de situatie zoals deze vóór de oorlogsverwoestingen bestond, zulks met enkele kleine wijzigingen. De begroting bestond uit twee delen, de eerste kolom uit lonen en wat daartoe gerekend kan worden, de tweede uit bijkomende kosten. In het totaal van de eerste kolom krijgt de club in ieder geval een subsidie van 33.000,terwijl ge gronde hoop bestaat dat in het res terende bedrag eveneens groot 33.000,een subsidie van 95 zal worden toegekend. Het totaal van de tweede kolom (ca 40.000, komt geheel voor rekening van de Golfclub en een commissie uit de le den van de club tracht thans, in sa menwerking met het bestuur, gol fend Nederiand voor het plan te in teresseren en de benodigde gelden bijeen te brengen. Een bedrag van 26 a 27.000 gulden is reeds bijeen doch het restant, dus circa 13.000,moet er ook ko men wil men de Heide Maatschap pij de opdracht tot aanleg kunnen verstrekken. Moge de Nederlandse Golfers, die in vroeger jaren zulk een groot en vooral ook zulk een goed deel van ons zomerpubliek uitmaakten, ons met die laatste zware loodjes ook helpen en liefst zo spoedig mogelijk, want er is veel te doen en de tijd dringt. E. BEPALINGEN OMTRENT HET VERKRIJGEN VAN TOEGANG TOT HET BADPAVILJOEN (Sociëteit „Luctor et Emergo") Zie „Domburgs Badnieuws" van 19 Juli 1952. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 17 t/m 23 Juli 1952 In het Dorp en verschillende Villa's: Jonkvr. Y. van Asch van Wyck, „Steijns Hof". Hilversum 1 Jongej. Liesje Arlz, E 4, Nijmegen 1 Dhr. en Mevr. J. F. van Anrooy en fam., D 82, Goes 4 Mej. Ludmilla Bierens de Haan, De Stee, Almelo 1 Dhr. en Mevr. Brunner, D 55, Wassenaar 2 Fam. Bonebakker, Zee en Duin, Bussum 3 Dhr. B. J. Bosman, Golvenzang, Wyhe 1 Dhr. en Mevr. J. Dinand en fam., E 78, Eindhoven 4 Mej. Daeme, C 47, Eindhoven 1 Mej. Chr. v. Delden, De Stee, Enschedé 1 Dhr. en Mevr. EversSanders en fam., A 26, Breda 4 Mej. A. Goossen, „Steijns Hof", Hilversum 1 Dhr. en Mevr. W. L. Ghysen en fam.. Huis ter Duin, Dordrecht 4 Mej. Greep. D 68, Utrecht i Mevr. H. C. A. HoïlemaSprenger en fam., Duinenburg, Baarn 4 Mej. G. Hanenkamp, E 4, Nijmegen 1 Mej. T. J. den Hartog, A 29, Muiden 1 Mevr. Hogenstijn, Duinenburg, Breda 1 Dhr. en Mevr. van Idsingav. Bem- melen, „Vooglenzang", Den Haag 2 Mevr. Kroon, E 158, Rotterdam 1 Dhr. W. Koning, Huis ter Duin. Brussel 1 Mevr. W. LysenBreurkens, Duinenburg, Den Haag 1 Jongej. Bartje Lubbers, Golvenzang, Deventer 1 Zuster J. Liesveld, „Carmen Sylva", Oldenzaal 1 Dhr. Adolf Molkenboer, „Carmen Sylva", De Lutte bij Oldenz. 1 Jongeh. J. L. Mezger. Rozenhoeve, Petitjean (Marokko) 1 Dhr. P. van Marboeke, Zee en Duin, Rotterdam 1 Mevr. van Meeteren en fam., A 38a, Den Haag 3 Mevr. J. E. Molkenboerv. d. Bergh, „Carmen Sylva", Oldenzaal 1 Dhr. en Mevr. NolkeSchoen en fam., A 28, Zeist 4 Fam. Ouwermans, E 202, Deurne 5 Dhr. en Mevr. P. E. J. Oosterbaan en fam., E 196, Haarlem 4 Dhr. K. Ortema, Golvenzang, Groningen 1 Dhr. G. Ortema, Golvenzang, Groningen 1 Dhr. en Mevr. Th. A. v. Os—Gabriëlse en fam., E 180, Nieuwer Amstel 5 Jongeh. N. Pastoor, Huize Mieke, Eindhoven 1 Jongeh P. Pastoor, Huize Mieke, Eindhoven 1 Jongeh. J. Pastoor, Huize Mieke, Eindhoven 1 Dhr. en Mevr. PotMolkenboer, „Carmen Sylva Wassenaar 2 Jhr. en Mevr. Quarles van Ufford Bsse de Vos van Steen wijk, „Loverendale Putten 2 Jonkvr. R. Quarles van Ufford, „Loverendale". Putten 1 Jhr. A. Quarles van Ufford, „Loverendale", Putten 1 Dhr. en Mevr. Schoen -Wansmk, A 28, Zaandam 2 Jongej. A. Somers, E 11, Antwerpen 1 Jongej. Elly Tromp, E 4, Amsterdam 1 Dhr. H. Trimpe Burger, D 68, Utrecht 1 Dhr. Jac. Trimpe Burger, D 68, Goes 1 Mej. T. Vink, Duinenburg, Den Haag 1 Dhr. en Mevr. P. Vismans en fam.. D 33, Rotterdam 9 Dhr. J. van Wijk, D 38a, Broek in Waterland 1 Mevr. W. Wilmink, Golvenzang, Deventer 1 Mej. C. D Wernink, Golvenzang, tm Dordrecht 1 Dhr. en Mevr. F. D. Zandstra en fam., E 4, Amsterdam 4 In het Badhotel: Fam. van der Aa, Antwerpen 4 Dhr. T. Brandt, Zweden Dhr. L. J. Buth, Sommelsdijk Dhr. G. H. L. de Bruin, Ooltgensplaat Dhr. J. Buth. Ooltgensplaat Dhr. J A. Buijs, Oude Tonge

Domburgsch Badnieuws | 1952 | | pagina 1