baai- Zeeuws Profetenbrood PETERSE Echte Zeeuwse Boterbabbelaars en Garagebedrijf TEL. DOLFIJN" Hotel „De Wigwam- Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier ]VÏ IDDELBLIRG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG 2 9 5 Aanbevelend L. AkUecdaas Bodega - Restaurant Domburg if Tel. 215 le huis ter plaatse recht t.o. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg DEZELFDE DIRECTIE VARIA. Onze geregelde gasten die gedu rende de zomermaanden voor kor tere of langere tijd lid waren van de Sociëteit „Luctor et Emergo" zullen geconstateerd hebben dat op het „Badpaviljoen" verschillende wijzigingen hebben plaats gevon den. Zo zijn, om tegemoet te komen aan de klachten van verschillende leden, de ping-pong tafels uit de grote zaal verwijderd en hebben de ze een plaats gevonden in de voor malige billardzaal terwijl het bil- lard is verhuisd naar de vroegere leeszaal. Om plaats te maken voor het billard is de leestafel verplaatst in de recreatiezaal (speelzaaltje) waar enkele bridge-tafels zijn blij ven staan. Ook in de wijze van exploitatie van het Badpaviljoen zullen enige wijzigingen worden gebracht, zo zullen voortaan ook badgasten niet leden van de Sociëteit ge bruik mogen maken van de zitge legenheid op het terras zeezijde, echter uitsluitend tot het consume ren van dranken en op voorwaarde dat zij de zitgelegenheid niet lan ger dan een uur achtereen in be slag nemen. Voorts zullen er voortaan drie in- plaats van twee dansavonden we kelijks zijn nml. op de Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, behalve op Vrijdag 1 Augustus, voor welke avond waarschijnlijk Maandag 28 Juli in de plaats zal komen. Op de Vrijdagen zal eerst vanaf 9 uur 's avonds dansmuziek worden ge speeld en zal er dus geen kinderbal zijn. Op de Woensdag- en Zaterdag avonden zal er kinderbal zijn tot 's avonds 9 uur. De stoelendans wordt op ver zoek van vele ouders afgeschaft, zij heeft opvoedkundig bezien zeer zeker geen gunstige invloed op de jeugd en voedt zeker niet op tot „Christelijke en Maatschappelijke deugden". Ook heeft die stoelen dans ten gevolge dat de kinderen veel langer blijven en de oudere danslustigen het dansen beletten, Dus: kinderbal tot 9 uur. Of al deze veranderingen ook verbeteringen zullen blijken te zijn en of de resultaten welke er van verwacht worden verwezenlijkt zul len worden blijft een open vraag, doch de tijd zal het leren. Ook op het terrein in de onmid dellijke nabijheid van het Badpavil joen zal men een verandering be speuren. De lelijke bunker ten wes ten van het gebouw, welke in de bezettingstijd dienst gedaan heeft om gedurende de dag een zoeklicht in op te bergen, wordt gesloopt en zal als dit nummer verschijnt wel geheel verdwenen zijn. Dat het verdwijnt is ons zeer aangenaam, maar dat dit nu juist moet geschie den terwijl het seizoen in volle gang is, betreuren wij, want hoewel zeer lichte springstofladingen gebruikt worden, zijn er allicht zenuwen die daar niet tegen kunnen en die zelfs door lichte ontploffingen te veel aan de oorlogstijd herinnerd worden. k Ons wordt vaak gevraagd welke tochtjes men van uit Domburg kan maken en wij .wijzen dan o.a. op het oude stadje Veere dat nog zo veel van zijn oude glorie heeft we ten te bewaren en zo weinig van oorlogsgeweld geleden heeft. Veere is ten alle tijde een bezoek ten volle waard en te meer nog nu de Burgemeester van de plaats en de V.V.V. aldaar trachten de bezoe kers nog meerdere attracties te bie den door b.v. op de Zaterdagavon den van 12 tot en met 26 Juli de monumentale gebouwen ter plaatse met schijnwerpers te doen verlich ten en op Woensdag 23 Juli a.s. een special^ Veersedag te houden met een aantrekkelijk programma, dat bestaan zal uit: van 14 tot 17 uur ringsteken met versierde sjezen waarbij de deelnemers gekleed zul len zijn in Zeeuws costuum, van 21 tot 22 uur folkloristische dansen op de Markt voor het stad huis, van 22 tot 23 uur beiaardconcert (Vlaams programma) terwijl bo vendien de verlichting bovenge noemd, zal worden ontstoken. Op 12, 19 en 23 Aug. zal een ex tra bus te 21.45 uur van Plein 1940 uit Middelburg vertrekken; deze bus verfrekt weer om 23 uur uit Veere naar Middelburg. Zij die in de komende weken Veere gaan bezoeken, moeten ze ker niet verzuimen in het prachtige oude Schotse Huis de tentoonstel ling van schilderwerk van wijlen Mevrouw Lucie van Dam van Isselt te gaan zien; zij zullen zeker niet teleurgesteld de zaal van „Het Lam metje" verlaten. Op Vrijdag 25 Juli zal, op initia tief van de plaatselijke V.V.V., een concert worden gegeven door een Tiroler-orkest, bestaande uit on geveer 40 executanten. Deze perso nen zullen hier een nacht onderge bracht moeten worden en de V.V.V. doet bij deze een beroep op de in woners en wel in de eerste plaats op de leden van V.V.V. om die on derbrenging mogelijk te maken. Verzocht wordt aan ieder die één of meer personen logies kan ver schaffen zulks op te geven aan de voorzitter van V.V.V. Het bestuur van V.V.V. stelt aan ieder die één of meer Tiroler-gasten wil opnemen, twee gratis kaarten voor het concert ter beschikking. E. UITSTAPJES TE VOET. Naar Aagtekerke en over Oostka- pelle terug (2 uren). Langs de weg welke naar West- kapelle voert of, beter nog, het wandelpad door de Westerse dui nen tot de eerste of tweede ver harde weg links; die weg volgen tot verharding weg Westkapelle Aagtekerke en links afslaande over Aagtekerke terug (1ste rou te 1 uur, 2e route 2 uur). Naar Westkapelle en over Aagte kerke terug; de zeedijk en licht toren te bezien (3 A uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs de straatweg OA uur). Gaande door de manteling van Hoogduin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed Westhove en terug langs de straatweg (IJ4 uur). Langs de straatweg tot aan het landgoed Schoonoord, vervolgens linksaf, en door de bossen van de landgoederen Duinbeek en Ber kenbosch terug (1 'A uur). Naar de Oranjezon, door de mante ling achter Westhove en langs het rijwielpad door het vroon en terug langs het landgoed Zeeduin (3 uren). Aan te Domburg verblijf hou dende vreemdelingen is het wan delen over deze landgoederen dooi de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandel- kaarten, welke op aanvrage bij de Directeur der N.V. Domburgsche Zeebadinrichting tegen betaling van 1,per kaart verkrijgbaar zijn. Tarieven Strandstoelen, parasols, fauteuils en ligstoelen Strand stoelen Ligstoelen en fauteuils Parasols per dag 0.75 0,60 0,75 per week -1.50 3.00 3.75 per maand 16,00 10,00 11,25 per seizoen 30,00 17,50 22.50 62ste Jaargang No. 4 - Zaterdag 12 Juli 1952 s Badnieuws

Domburgsch Badnieuws | 1952 | | pagina 1