Zeeuws Profetenbrood PETERSE L. AUUwdaas Echte Zeeuwse Boterbabbelaars en Garagebedrijf TEL. 2 9 5 DOLFIJN" Hotel „De Wigwam- Domburgs Bculnieiius Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0.10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. ChocolaterieFirma J. B. Diesch Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend Bodega-Restaurant Domburg #r Tel. 215 le huis ter plaatse recht t.o. de kerk Klasse D Herenstraat Tel. 275 - Domburg DEZELFDE DIRECTIE DOMBURG IN 1952. II. Wij begeven ons thans langs het terrein dat ten behoeve van de Ge meente is onteigend voor de aanleg van een weg die nog niet bestaat doch waarvan de gemakken wel verdisconteerd zijn in de prijs van de grond welke de Gemeente al daar verkocht en zien dat aldaar een dubbel woonhuis is verrezen dat niet tot verfraaiing van het na tuurschoon vermag bij te dragen, doch wel voorziet in de grote be hoefte aan woningen voor onze zo mergasten, hetgeen wel blijkt uit het feit dat beide reeds verhuurd zijn. Deze huizen, welke buiten het seizoen bewoond worden resp. door J. Maas en J. Vreeke, bevatten ie der gelijkvloers twee kamers en suite, keuken en W.C. en daar bo ven 2 tweepersoons en twee een persoons slaapkamers allen met vaste wastafels. De uitstekende inrichting en de gunstige ligging in de nabijheid van het Westerbadstrand maken dat de ze huizen bij onze badgasten zeer gewild zullen zijn. Verder het Westen ingaande vin den wij het bijna gereed gekomen pand van de heer Gabriëlse te Mid delburg dat, naar wij vernemen, in de toekomst bewoond zal worden door de heer C. Geldof te Domburg. Gelegen in het groen en gedeel telijk achter de drigt maakt het ge bouwtje een prettige indruk in het nog enigszins maagdelijke terrein. Wij gaan dan het voetpad af dat van het vroon leidt naar de barak ken die tot tijdelijke woonhuizen zijn ingericht en zien tot ons ge noegen dat de bewoners nog dezelf de zorg aan hun voortuintjes beste den als verleden jaar, maar tevens constateren wij dat de barakken zel ve er vrij verveloos uitzien en nu verwachten wij niet dat zij er even keurig uit zullen zien als hun zus ters van de „Don Suisse" die de jeugdherberg aan de Westkappelse weg vormen maar een beetje car- boleum of olie zou ze al een heel wat fleuriger aanzicht geven, en tevens voor het behoud van het houtwerk gewenst zijn. Thans verzoeken wij U ons te wil len vergezellen via de Hogehilweg naar de Herenstraat waar we tegen over de plaats waar voorheen het Pension „Parkzicht" stond, ook weer een stal ontmoeten welke een grondige metamorphose heeft on dergaan; het is de stal van wijlen de familie M. J. I. Sprenger, thans ei gendom van de heer Seydel, eige naar van Hotel „The Wigwam". Ook hier is alle herinnering aan de vroe gere „stal" weggevaagd; men treedt binnen in een frisse „hall" waarop de deuren van vijf dubbele slaap kamers uitkomen, allen voorzien van twee bedden en twee vaste wastafels; de eigenaar heeft nog geen kans gezien deze wastafels ook van warm water te voorzien, doch dit is een verbetering welke in de toekomst zeker te wachten is en de kamers zullen toch ongetwijfeld af trek vinden, daar ze lager in prijs zullen zijn dan die, welke in het hoofdgebouw gelegen zijn. Onze weg langs de Herenstraat vervolgende slaan we niet de Steynshofstraat in, doch de nieuwe Tooropstraat, al was het maar om nog even te kunnen genieten van de heerlijke rozengeur van „Steyns- hof" en ook omdat deze straat ons wat nieuws toont, nl. ten eer ste een nieuwe woning, bewoond door de Wed. Geertse en M. Wisse, ten tweede het huis van de timmer man-aannemer H. Janse en last not least het complex gebouwen van de Wed. S. Akkerdaas waar haar zoon L. Akkerdaas, de scepter zwaait. Het complex gebouwen be staat uit de smidse aan de Toorop straat gelegen, een zeer ruime en geriefelijk ingerichte garage met in gang tegenover de Stationstraat en twee uitgangen aan de Tooropstraat, voorts een winkel met daarboven (en boven de garage) gelegen woon huis met woonkamer, keuken, drie slaapkamers, met zeven bedden, welke kamers reeds nu aan badgas ten verhuurd zijn. Wij constateren met genoegen dat het lelijke hok dat indertijd als ma gazijn en winkel de hele omgeving van Kerk en „Dolphijn" ontsierde, verdwenen is en vernamen dat ben zinepompen iets verder op het vrij gekomen pleintje geplaatst zullen worden, en het overblijvende ge deelte daarvan zal worden bestraat. (Wordt vervolgd). AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 19 tot en met 25 Juni 1952. In het Dorp en verschillende Villa's: Dhr. en Mevr. J. v. d. Aa en fam., E 157, Borgerhout (B.) 4 Mevr. Te Boekhorst en fam., D 33, Den Haag 2 Dhr. en Mevr. H. W. BloemersLabou- chère, fam. en bed., D 56, Deventer 4 Dhr. en Mevr. van Berkel, Huis t. Duin 2 Dhr. J. Brouwer, D 52, Amsterdam 1 Dhr. en Mevr. J Bastiaanse, Zonne- hoek, Middelburg 2 Mevr. de Clercq en fam., Zeebosch, Brussel 4 Mej. C. Cloppenburg, Zee en Duin I, Amsterdam 1 Dhr. C de Kok, D 52, Amsterdam 1 Mej. M. v. d. Ent, A 105, Rotterdam 1 Mej. E. D. Fruin, De Perelaer, A'dam 1 Pastoor Gussenhoven, E 158, Warmond 1 Dhr. en Mevr. Grote en fam., E 52, Antwerpen 5 Dhr. en Mevr. G. J. Jannink en fam., C 8, Enschede 6 Dhr. en Mevr. J Kooyman en fam., Termata, IJselmuiden 5 Dhr. H. Korpershoek, A 105, R'dam 1 Jongeh. W. Luchtmail, Huize „Mieke", Eindhoven 1 Jongeh J. Luchtman, Huize „Mieke", Eindhoven 1 Dhr. C. Liedermooij, Zee en Duin I, Rotterdam 1 Dhr. A. Overink, E 109, Zwolle 1 Dhr. en Mevr. L. Pamchelli, „Nehalennia", Brussel 2 Dhr. en Mevr. SprengerDubois, Duinenburg, Arnhem 2 Dhr. F. G. Schmidt en fam., Duinenburg, Osnabrück 4 Jongeheer W. Sprenger, Duinenburg, Geervliet 1 Jongejuffrouw P. Sprenger, Duinenburg, Geervliet 1 Dhr. J. Tuinstra, fam. en bed., Termata, Breda 5 Mevr. M. Umbgrove, E 39, Middelburg 1 Fam. F. H. Voskules, E 103, Nijmegen 7 Mevr. H. G de Vriesv. d. Stadt, E 39, Heemstede 1 Dhr. en Mevr. Zoetelief Tromp—de Sitter, D 8a, Bréteuil (F.) 2 In het Badhotel: Mevr. Dr. Balvers en bed., Tilburg 2 Dhr. en Mevr. W. Bertram, Utrecht 2 Mrs. W. Conning. London 1 Dhr. en Mevr. Th. Cuyper, Bilthoven 2 Mevr van Gasselt en fam Nijmegen 2 Mevr. Haslinghuis, Rotterdam 1 Dhr. en Mevr. J. van der Horst. Amersfoort 2 Dhr. en Mevr. E. de Hoog, Rotterdam 2 Dhr. en Mevr. J. Janssen, Renkum 2 Dhr. en Mevr. N Keiler, Souburg 2 Dhr. en Mevr. van Laer, Rotterdam 2 Dhr. P. Merkel. Heemstede 1 Mevr. M. C. MerkelLind, Heemstede 1 Dhr. en Mevr. A. J. Schot. Rotterdam 2 Dhr. en Mevr. C. van Steenderen en fam., Groningen 3 Mr. en Mrs. Sloman, London 2 Dhr. Dr. Walther Siegert, Kleve 1 Mevr. D Slem en fam., Kleve 3 Dhr. Ir. en Mevr. S. Joh. Vermaes, Amsterdam 2 Dhr. en Mevr. R. v. d. Wiele, Lille 2 fn Hotel „Duinheuvel": Dhr. J. H. Bestmeyer, Leerdam 1 Dhr. V d'Espallier, Berchum (B.) 1 Dhr. en Mevr. J. Hage, Rotterdam 2 Dhr. J den Hertog. Tiel 1 Mevr. A. B. Mesdag, Zeist 1 Fam. A. Pannier, St Niklas (B.) 4 Mevr. S. P. van Zadel, Beverwijk 1 Mej. E. A. H. Zumpolle, Den Haag 1 In Hotel „The Wigwam": Mevr. Barkey Wolf, Leusden l Dhr. Barkey, Leusden 1 Dhr. Battema, Hengelo 1 Dhr. Bloeme, Noordwijk aan Zee 1 Dhr. N. H. J Fischer. Ede 1

Domburgsch Badnieuws | 1952 | | pagina 1