PETERSE Zeeuws Profetenbrood Akkwdaas Echte Zeeuwse Boterbabbelaars ChocolaterieFirma J. B. DIesch en Garagebedrijf tel. 2 9 5 DOLFIJN" Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. DOMBURG IN 1952. Wederom ligt de winter, ditmaal gevolgd door een ongekend schitte- ïend voorjaar, achter ons en wijst de verschijning van het eerste num mer van het Domburgs Badnieuws op de aanvang van het te korte hoofdseizoen. Ook ditmaal willen wij onze le zers vrógen ons te vergezellen op een wandeling door onze gemeen te. Ditmaal vangen wij onze wan deling echter niet aan op het Markt plein, doch aan de oostelijke grens van de gemeente - in de omgeving van Badhotel en Villa „De Wael" waar gelukkig nog zoveel bomen gespaard bleven, dat deze entrée tot het dorp alle herinneringen aan de verwoestingen van de oorlog doet vergeten. Wij slaan de belommerde oprijlaan van het Badhotel in, waar we zelfs in de maand Juni al tal rijke gasten aan tafeltjes op het zonovergoten keurige gazon zien zitten. De hoofdingang van het hotel binnentredende vinden we aan on ze rechterhand het nieuwe kantoor van de directeur der N.V. Bad en Strandhotel terwijl wij zien dat het oude bureau, links van de ingang gelegen, omgetoverd is in een keu rige „bar" waar men, behalve de rij gebruikelijke „krukken" geluk kig ook enige aangename zitjes met makkelijke stoelen aantreft. Naast deze bar, daar waar voorheen de kinder-eetzaal was, komen we in een smaakvol ingerichte tearoom om ons vandaar naar de eetzaal te begeven die ook al een geheel an der uiterlijk heeft gekregen. Zoals bekend, werd vroeger de eigenlijke eetzaal slechts in laatste instantie gebruikt; alle gasten ga ven er de voorkeur aan in de ver anda te zitten; die eet-veranda is nu uitgebreid doordien de zuide lijk gelegen conversatie-veranda er bij getrokken is en zodoende, met de zaal, één geheel gevormd wordt, waar een groot aantal gasten on dergebracht kan worden. Na de verschillende verbeterin gen van het eigenlijke hotel te heb ben bezichtigd begeven we ons naar buiten, want ook daar valt op ver schillende aanwinsten te wijzen. In de eerste plaats zijn, in het ten westen van het hotel gelegen vroegere levensmiddelen-magazij n van onze bezetters, keurige verblijf plaatsen voor het personeel aange bracht en in het zuidelijk gedeelte van dat gebouwtje een prettig aan doende in vrolijke kleuren gehou den speelzaal voor de kinderen waarin een ping-pong tafel, sjoel bak, werpspel (Darts) enz.; men hoort er de vrolijke kinderstemmen al schallenen dan niet in het hotel. En dan de stal! We durven dat woord bijna niet gebruiken als we de uitstekend ingerichte slaapka Markt 23 - Tel. 3256 - Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG Ruime Stalling Shell Service Rijwielen en Huishoudelijke artikelen MARKT, DOMBURG Aanbevelend Bodega- Restaurant Domburg ir Tel. 215 le huis ter plaatse recht t.o. de kerk Klasse D Hotel „De Wigwam" Herenstraat Tel. 275 - Domburg DEZELFDE DIRECTIE mers met vaste wastafels enz. zien waarvoor de vroegere paarden-ver- blijfplaats is ingericht en waardoor het Badhotel in de drukke tijd voor een tiental gasten meer plaats heeft. Wij durven wel voorspellen dat de ze frisse kamers met aantrekkelijk uitzicht aftrek zullen vinden, óók omdat de prijs er van lager is dan van die gelegen in het hoofdge bouw. De heer en mevrouw Van Hanja hebben alle eer van hun werk! Wij verlaten nu het terrein van het enige grote hotel dat ons nog gespaard werd en slaan de Bad- straat in, die ons bij het pension „Duinlust"' brengt. Ook daar heeft een verbouwing plaats gehad waar door wel is waar geen nieuwe ka mers ontstaan zijn, doch de bestaan de deels aanmerkelijk verbeterd werden; de oostelijke gevel werd na melijk hoger opgetrokken waardoor 't schuine dak verdween en flinke ramen de slaapkamers in dat gedeel- Woensdag 25 Juni a.s. een zomer avond-concert gegeven worden op de muziektent bij de Ned. Herv. Kerk. Dit concert, tijdens hetwelk een twaalftal nummers ten gehore ge bracht zullen worden zal aanvan gen om 20 uur; het zal op platen worden opgenomen en op Donder dag 26 Juni van 20.10 tot 20.50 ge deeltelijk v/orden uitgezonden door de N.C.R.V. Tengevolge van de grote kosten daaraan verbonden is het de Ver eniging voor Vreemdelingenver keer, die de organisatie van dit con cert op zich genomen heeft, niet mogelijk gratis toegang te verlenen. De toegangsprijzen zullen zijn: voor zitplaatsen 75 cent en voor staanplaatsen 50 cent, belasting in begrepen. Tijdig zal bekend gemaakt wor den waar toegangskaarten verkrijg baar zijn. Van harte hopen wij dat een fraaie zomeravond dit concert zal begunstigen en de V.V.V. er even veel succes mee zal oogsten als met de uitvoering van de Marinierskapel in 1951. E. te van dit zo goed bekend staande en prettig gelegen pension, aanmer kelijk verbeterden. Alvorens ons nu in Westelijke richting te begeven willen wij nu we tegenover de ingang naar de bossen staan -er op wijzen dat, op verzoek van V.V.V.nog een twee tal eenvoudige banken geplaatst zijn op de weg die van af de dui nen van „Hoogduin" naar de zgn. Duitse weg loopt. Gezien dat de ene bank die er reeds stond en die zo'n piachtig uitzicht over het bos en het eiland bood, steeds bezet was, was er alle reden om aan het verzoek te voldoen. Wordt vervolgd. CONCERT te geven door het Radio-Ensemble „Vrij en Blij". Door het populaire radio-ensem ble „Vrij en Blij", onder leiding van de heer Wessel Dekker, zal op AANGEKOMEN VREEMDELINGEN tot en met 18 Juni 1952. In het dorp en verschillende villa's: Jongeh. Henk v. d. Berg, E 27, Hengelo 1 Dhr. en Mevr. A. ten Broek, fam. en bed., E 156, Antwerpen 5 Mr. Richard Clark, Villa de Perelaer, Philadelphia 1 Dhr. en Mevr. van DijlVerhagen en fam., E 94, Breda 4 Mej. A J. Ebmeyer, A 69, Den Haag 1 Dhr. en Mevr. J. Hallo, E 108, Nijmegen 7 Dhr. en Mevr. Hooft Graafland, E 92, Zeist 2 Dhr. en Mevr. Hoiiyon en fam E 184, Brussel 3 Dhr. en Mevr. H. Meek en bed., E 190. Brussel 3 Jongej. Cor Holleman. Duinenburg, Baarn 1 Miss Audrey Jones, De Perelaer, Flint i Wales) 1 Dhr. en Mevr. H. Jongepier en fam., E 31, Willemstad (Curasao) 4 Mej. Dr. B. Sunnink, D 60, Rotterdam 1 Dhr. en Mevr. Dr. Kruger, fam. en bed., E 136, Eindhoven 5 Dhr. P. v. d. Kamp, De Zeemeeuw, Leersum 1 Mej Dr. A. C. S. de Koe, De Zeerob, Noordwijk a. Zee 1 Mej. H. G. A. Kilsdonk, De Zeerob. Noordwijk a. Zee 1 Dhr. en Mevr. J. G. Koldewijn en bed., A 69, Utrecht 4 Mevr. C. Liedermooy, A 69, Rotterdam 1 Dhr. en Mevr. Dr. D van Moerbeke, fam en bed KI. Zonneduin, Essen (B.) 8 Mevr. C. MelainMorlenroer, E 184, Brussel 1 Mevr. B. NautaMol en fam.. Duinenburg, Voorburg 3 Dhr. en Mevr. G'uwerlingGoyarts en fam., Golvenzang, Breda 6 Dhr. en Mevr. Th. Pastoor en fam., Huize ..Mieke", Eindhoven 8 Fam. de Rijke. E 91a, Breda 3 Mej. P. van Rijswijk de Jong, Duinenburg, Breda 1 Dames Robbers en bed., De Zeerob, Rotterdam 3 Dhr. en Mevr. Robert R. O. J. Rosscns, fam. en bed., E 203, Antwerpen 7 Dhr. en Mevr. de Sitter en fam., D 8a, Leeuwarden 3

Domburgsch Badnieuws | 1952 | | pagina 1