Zeeuws Profetenbrood PETERSE Echte Zeeuwse BoterfecEiblbelcsczrs 61ste Jaargang No. 9 - Zaterdag 18 Augustus 1951 Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1.50: voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0.05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. VARIA. Te oordelen naar het aantal kin deren dat de kinderbals op het Bad paviljoen bezoekt, sterft Nederland beslist nog niet uit. Integendeel men gaat begrijpen dat er woningnood heerst en dat die in de toekomst eerder zal toenemen dan afne men. Het houden van een stoelen dans die thans reeds altijd in tweeën georganiseerd moet worden wordt zo langzamerhand een on oplosbaar probleem: het aantal stoe len dat, op dansavonden, ook veel door oudereh in beslag genomen wordt, is ontoereikend en zou men dat aantal vergroten dan zit men weer met de kwestie van opberging. Het verloop van die stoelendans was in de laatste tijd niet zoals het behoort te zijn; er werd lang niet genoeg gehouden aan de voorschrif ten zoals behoorlijk doorlopen, niet vasthouden aan de stoelen, handen boven 't hoofd houden, niet gaan zitten vóór de muziek stopt enz. Een en ander noopte ons de vori ge Zaterdag «enige bijzondere maat regelen te nemen o.a. dat de hele kleintjes niet mee konden doen en dat in geen enkel opzicht hulp ge boden mocht worden. Dank zij de hulpvaardigheid van enige heren-badgasten en van onze remplagant Roger Snow, verliep de zaak nu veel beter en vlotter; de kinderen wérden niet meer zoals veel gebeurde over de stoelen heen op een vrije plaats aan de overzijde gezet, er werd behoorlijk doorgelopen en over 't algemeen werden de handen boven '1; hoofd gehouden, al constateerden wij, op dat gebied nog wel enkele overtre dingen. Wij doen hierbij een beroep op de heren die de laatste maal zo vrien delijk waren ons te assisteren in de hoop dat zij bereid zullen zijn zulks weer te doen ten einde de stoelen dans mogelijk te maken die anders tot teleurstelling van de kinderen afgeschaft zou moeten worden. Ook de Augustus-ping-pong wed strijden behoren weer tot het verle den. Dank zij de zeer goede wijze waarop deze wedstrijden wederom door de heer G. H. Burgemeestre geleid werden, slaagden zij ten volle en verschaften spelers zowel als toe schouwers een paar aangename middagen en avonden. Zeer goed spel werd te zien gege ven vooral in de Singles waar een jeugdig Engelsman uitblonk en niet tegenstaande hij met niet te onder schatten tegenstanders te maken had, beslag wist te leggen op de le prijs heren singles. Elders in dit nummer vindt men de volledige uitslag van deze inte ressante wedstrijden. Chocolaterie Firma J. B. Diesck Markt 23 - Tel. 3256 Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 Hofleverancier MIDDELBURG PRIMA OUDE JENEVER merk „Oude Gerrit" (van ouds bekend) per literfles f 7.65. Cognac Nieux Sup. bevat een gedeelte Franse Cognac. Per literfles f 7.35. Per fles f 5.60. Verder fijne Buitenlandse Likeuren en Wiskey's enz. Zie onze etalage's Verkrijgbaar bij de importeur F I R ll¥ï A O EW EVERS Oude Slijterij Wijnhandel LANGE DELFT 90, MIDDELBURG Telefoon 2415 Giro 332018. Men heeft ons de vraag gesteld of wij evenals voorheen we derom een bridge-concours zouden willen arrangeren. Wij hebben daar tegen niet het minste bezwaar mits .er voldoende bridge-spelers zijn en tot nu toe zagen wij nog slechts enkele bridge-tafels in gebruik. Wij zullen een lijst ophangen waarop bridge-liefhebbers hun na men kunnen vermelden, ten bewijze van het feit dat zij voor een bridge drive voelen en daaraan eventueel willen deelnemen. Een tafel of zes dienen echter wel gevormd te worden. Als datum van deze bridge-wed- strijd wordt voorlopig vastgesteld Zondag 26 Augustus. E. HOOGWATER. Zondag 19 Aug. nam. 15.02 (Springtij) Maandag 20 15.46 Dinsdag 21 16.27 Woensdag 22 17.08 Donderdag 23 17.48 Vrijdag 24 18.33 LK. Zaterdag 25 19.33 BEPALINGEN OMTRENT HET VERKRIJGEN VAN TOEGANG TOT HET BADPAVILJOEN (Sociëteit „Luctor et Emergo") Ieder, die te Domburg of aan grenzende gemeenten verblijf houdt ingezetene zowel als niet inge zetene moet, om toegang te ver krijgen tot het Badpaviljoen, lid worden van de Sociëteit Luctor et Emergo". Bezoekers die slechts korte tijd op Domburg vertoeven, kunnen geïntroduceerd worden, hetzij voor een dag of voor een week. De kosten aan het lidmaatschap verbonden zijn: Per persoon 2 perso- voor t seizoen per maand per 14 dagen per week (introductie) 12,50 f 20,— 7.50 12,50 5,- 3,50 3 of meer personen uit éèn gezin t 25,- 15,— 7,50 12,- 7,50 21 Augustus: Rondgang met lampions met medewerking van de Muziek vereniging „Apollo". Voor fraaie verlichting en origi nele groepen worden prijzen be schikbaar gesteld. Opstelling des avonds te 20.00 uur op het terrein van het voormalige station van de Stoomtram Walche ren (Singel). POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONDIENST te DOMBURG. Het kantoor is geopend: Maandags 9.0012.30 t/m Vrijdags 14.0015.30 18.00—19.00 Zaterdags 9,0013.00 14.00—15.30 en 18.00—19.00 (alleen voor telefoon en telegraaf). Zondags (Alleen voor telefoon en telegraaf) 8.009.00 Buslichtingen. 7.30, 16.45 en 18.15 Introductie per dag (uitsluitend voor personen die niet langer dan één dag te Domburg vertoeven) 1,per persoon. Leden en geïntroduceerden (voor een week) hebben toegang tot de grote zaal met daaraan gelegen veranda en terras, tot de billard- zaal, leeszaal en récréatiezaal met daaraan gelegen veranda, alsmede tot het terras oostzijde. Geïntroduceerden voor een dag hebben eveneens vrije toegang tot bovengenoemde lokalen, veranda's en terrassen met dien verstande echter, dat Commissarissen te allen tijde te hunnen opzichte bijzondere bepalingen kunnen maken. Zij die niet in Domburg of aan grenzende gemeenten verblijven, hebben gedurende het gehele sei zoen vrije toegang tot de grote zaal en de veranda zeezijde, uitgezon derd des Woensdags en Zaterdags na 8 uur nam. en wanneer bijzon dere feestelijkheden plaats hebben. Commissarissen behouden zich het recht voor te allen tijde te hun nen opzichte bijzondere bepalingen te maken en in bijzondere gevallen over de lokalen te beschikken. TENTEN. Strandtenten zijn te huur bij: A. v. d. Hage Sr., Noordstraat: H. Janse, Weststraat; C. Vreeke, Weverij- straat; J. Passenier, Singel en L. Maas, Singel. Huurders van strandtenten hebben recht op de ruimte tussen de ge huurde tent en de loopplank en op een strook van 2 meter diepte ach ter de tent.

Domburgsch Badnieuws | 1951 | | pagina 1