Zeeuws Profetenbrood PETERSE T Echte Zeeuwse Boterbabbelaars Firma J. B. Diesch GREEN LEMON FIRMA DENEVERS Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers f 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. VARIA. In de „Prov. Zeeuwse Courant" van 20 Juli jl. komt een aardig en waarderend artikel voor over de verschillende Zeeuwse badplaatsen waarin gesprekken, gevoerd met di verse badgasten, worden weergege ven. Ook onze badplaats wordt daar in natuurlijk genoemd en in dit geval geeft een Engelsman zijn indrukken over Domburg weer. Zijn oordeel is over het algemeen geno men zeer vleiend, en hij prijst voor namelijk de hulpvaardigheid van de bevolking, waardoor een „service" geboden wordt die - om met Mr Ernest Joseph's eigen woorden te spreken „je bij ons niet zult aan treffen". Op één punt echter, zijn wij het niet met hem eens en dat is waar hij zegt: „Toch ontbreekt hier iets, name lijk ontspanning in de avonduren. „Wat meer muziek, enfin, U be grijpt.... maar voor het overige: „alles in orde". Zoals gezegd, met die uitspraak zijn wij het niet eens, want: In het Café „Wilhelmina" worden drie avonden in de week ('s Maandags, 's Woensdags en Vrijdags) bioscoop voorstellingen gegeven, waar zeer goede en steeds andere films te zien zijn; bovendien wordt aldaar des Zaterdags gelegenheid tot dansen gegeven. Ook in het Badpaviljoen wordt iedere Woensdag en Zaterdag ge danst en worden zowel in Juli als Augustus 's avonds ping-pong-wed- strijden en bij voldoende deelna me ook bridge wedstrijden geor ganiseerd. Voorts geeft 't muziekgezelschap Apollo" meerdere concerten op de muziektent bij de kerk en elders, terwijl ook de zangvereniging „Vol harding leidt tot het doel" en de gymnastiekvereniging „Domburg" 't hunne bijdragen tot ontspanning in de avonduren. Door de goede zorgen van V.V.V. wordt voorts een gecostumeerde lampiontocht door het dorp georga niseerd, terwijl de voetbalwedstrijd BadgastenDomburgse voetbalver eniging, die in de vroege avonduren gespeeld wordt, weer voor het eerst na de oorlog op het pro gramma komt te staan. Dus, Mr Joseph: bijna geen avon den genoeg! De ringrijderij voor gehuwde ringrijders (ter gelegenheid van de kermis mogen feitelijk uitsluitend ongehuwden deelnemen) heeft, als gebruikelijk, op de Zaterdag van Middelburgse kermis plaats, dit maal op Zaterdag 4 Aug. Het doel Chocolaterie Markt 23 - Tel. 3256 Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier Engelse Limonadesiroop der Firma Blackworth te Londen. Is de fijnste limonadesiroop die U oo<t gedronken hebt, gefabriceerd van de groene Engelse lemoenappel. Voordeliger dan alle andere soorten limonades door haar hoger zoet- gehalte, per fles f 1.65 Alléén verkrijgbaar bij de importeur Oude Slijterij Wijnhandel LANGE DELFT 90, MIDDELBURG Telefoon 2415 Giro 332018. en de origine van dit ruiterfeest is, onze badgasten kennis te laten ma ken met deze echt Zeeuwse sport die in vroeger jaren ter gelegenheid van alle dorpskermissen beoefend werd. Toen deze Augustus-ringrij- derij voor het eerst plaats vond, stelde een enthousiast en geregeld bezoeker van Domburg, wijlen de heer F. K. J. Heringa, een wisselbe ker voor dit doel ter beschikking, een trophee waarom nog steeds met animo gekampt wordt. Ook onze badgasten worden op die dag in de gelegenheid gesteld proeven van hun vaardigheid in het ringsteken af te leggen; badgasten, zowel dames als heren, zullen elk aar kunnen bekampen om een af zonderlijke prijs, welké des morgens om 11 uur zal worden verreden. Reeds jaren vóór de oorlog had den iedere zomer één of meer voet balwedstrijden plaats tussen een elftal gevormd uit badgasten en een elftal van de Domburgse voetbal vereniging. Hoewel het keurige Sportterrein bij de molen van Domburg nog niet voor de beoefening van 't voetbal spel, en zeker niet voor 't houden van voetbalwedstrijden, is goedge keurd, is het bestuur van de V.V.V. te Domburg er in geslaagd gedaan te krijgen, dat voor de wedstrijd om de wisselbeker, destijds aangeboden door de N.V. Domburgse Zeebadin richting, een uitzondering zal wor den gemaakt, en hebben de Hoofd consul van de K.N.V.B., de heer Boeljon. de Inspecteur Rijksdienst Uitvoering werken en het Gemeen tebestuur van Domburg vergunning gegeven deze wedstrijd te doen spe len op Vrijdag 10 Aug., des avonds te 7.15 uur. De entrée-prijs zal 25 cent per persoon bedragen, en het uit dien hoofde ontvangen bedrag zal geheel ten goede komen aan de Nuts-be- waarschool (Lantsheer-bewaar- school) te Domburg. Badgasten-voetballers (óók niet- leden van de Sociëteit „Luctor et Emergo") worden verzocht zich vóór Vrijdag 7 Aug. op te geven bij de heer P. J. Elout van Soeter- woude op het Badpaviljoen. E. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 26 Juli tot en met 1 Aug. In het dorp en verschillende villa's: Jhr. A. M. van Asch van Wijck, Steynshof, Hilversum 1 Dhr. en Mevr. van Bergen en fam., E 4, Middelburg 7 Dhr. en Mevr. J. v. Drummeien en fam., D 77, Breda 5 Jkvr. A. v. d. Does, Duinenburg, Breda 1 Dhr. en Mevr. Hudig en fam., Huize „Gerard", Rotterdam 8 Dhr. en Mevr. Hulsbosch en fam., D 59, Breda 7 Dhr. en Mevr. Dr. W. H. van Haaften en fam., E 51, Terborg 8 Dhr. en Mevr. den HertogYdo, A 86, Amsterdam 2 Dhr. en Mevr. Jansen, fam. en bed., E 202, Eindhoven 5 Dhr. en Mevr. F. Kant en fam., Tramzicht, St. Nicolaas 7 Dhr. en Mevr. v. Melkenbecke en fam., Tramzicht, Antwerpen 10 Fam. C. J. Mathyssen, D 68, Helmond 7 Mej. S. Minderhoud, E 4, Amsterdam 1 Dhr. en Mevr. C. v. d. Putte, C 4, Heemstede 2 Dhr. en Mevr. B. RenijlTraas, D 60, Kampen 2 Jongej. Nelly Renijl, D 60, Kampen 1 Dhr. Mr. G. F. de Sitter, D 6, Haren (Gr.) 1 Mevr. van Schagen Badings en fam., D 6, Santpoort 2 Mej. E. Schmidt, Duinenburg, Braunschweig 1 Dhr. en Mevr. W. Trieller en fam., E 68, IJsselmuiden 4 Mej. A. Traas, D 60, Utrecht 1 Dhr. en Mevr. F. Zandstra en fam., E 4, Amsterdam 8 In het Badhotel: Dhr. en Mevr. ArnoldMees en fam., Wassenaar 3 Dhr. en Mevr. Buskens v. Straag, Voorburg 2 Dhr. J. de Buck, Marienberg (B.) 1 Dhr. M. de Buck, Gravenwege (B.) Dhr. M. de Buck, 's Graven wege (B.) 1 Mej. B. de Buck, St. Nicolaas (B.) 1 Mej. J. de Buck, Leopoldsville (Belg. Congo) 1 Mevr. S. DelbecqPaerné, Brussel 1 Dhr. en Mevr. EngelsGovaerts, Zavetem (B.) 2 Dhr. en Mevr. Gleichman Wietsema, Roterdam 2 Dhr. en Mevr. Hutv. d. Brink, Amsterdam 2 Dhr. en Mevr. v. d. Heyden v. d. Wiel, Vlijmen 2 Dhr. en Mevr. HollandStallen, Roosendaal 2 Dhr. en Mevr. Hamelynck Engelen en fam., Den Bosch 3

Domburgsch Badnieuws | 1951 | | pagina 1