"A - Zeeuws Profetenbrood PETERSE Echte Zeeuwse Boterbabbelaars Firma J. B. Diesch Domburqs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. DOMBURG IN 1951 III Wij vervolgen nu onze wandeling en zien van af de zeeboulevard een huisje, thans tijdelijk bewoond door J. Vreeke Czn., dat later aan het gezicht onttrokken zal worden door de bouw van een dubbele woning, die een volgend seizoen ook wel weer voor zomerverhuur beschik baar zal zijn. Onze weg vervolgende door de Duinstraat zien we dat de resvten van de woning en schuur van de weduwe J. Frovoost verdwenen zijn en men aldaar van gemeentewege bezig is de bestrating in orde te brengen en in de Weverij straat zien we een nieuwe woning bewoond door J. dè Voogd Wzn. Thans begeven wij ons langs de z.g. Schelp weg (weg Domburg Westkapelle) naar het Westen van Domburg dat in de laatste jaren, ook bij onze badgasten, zeer in trek is. We vinden daar, gelegen aan de weg die toegang geeft tot de nood woningen, ontstaan uit een viertal Zwitserse barakken, de woning van A. Kommejan, die een zeer prettige indruk maakt en daar tegenover het huis van A. Lous. De in de buurt gelegen bruine barakken zijn wel niet fraai, maar zij voldoen aan de behoefte aan woonruimte van de bevolking en de bewoners doen, door de aanleg van bloementuintjes, hun best om de houten woningen een wat fleuriger aanzien te geven. Wij keren nu op onze schreden terug en gaan door de Herenstraat, waar wij U er op willen wijzen dat de woning van wijlen G. de Pagter is afgebroken en vervangen door een nieuwe welke naar wij ver nemen in de toekomst bewoond zal worden door J. Wisse. Verder gaande vinden wij ook het eertijds zo gunstig bekend staande Pension Parkzicht met de grond gelijk gemaakt; naar men zegt, was het op 1 November 1944 der mate door oorlogsgeweld bescha digd, dat het onherstelbaar was. Wij vervolgen nu onze weg door de Steynshofstraat (voormalig Kar- regat) maar pauseren even op de hoek van de Herenstraat om de heerlijke geuren op te snuiven van de massa's bloeiende rozen in 's Bur gemeesters tuin. In de S.eynshofstraat vinden wij een nieuw hu's bewoond door L. de Steur en zien we dat de timmer manswerkplaats van H. Janse her steld en opgeknapt is. Op de hoek van de Steynshof straat en Weststraat kunnen wij een blik werpen op het huis bekend als het huis van Mej. van den Arend dat sedert de oorlog gediend heeft als toevluchtsoord voor vele tijde- Chocolaterie Markt 23 - Tel. 3256 Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier PRIMA OUDE JENEVER merk „Oude Gerrit" (van onds bekend) p. literfles 7,35 COGNAC VIEUX SUP. Bevat een gedeelte Franse Cognac, Per literfles 7,35 Per fles 5,GO Fijne Buitenlandse Likeuren en Whiskey's. Verkrijgbaar bij de importeur FIRSVSA DENFVERS Oude Slijterij Wijnhandel LANGE DELFT 90, MIDDELBURG Telefoon 2415 Giro 332018. lijk daklozen en thans wordt in gericht voor dokterswoning; van buiten af zien we dat de voorgevel een geheel ander aanzien heeft ge kregen, van binnen heeft de in richting zich geheel aangepast aan de behoeften die een doktersprak tijk schept. Door de Stationstraat gaan we naar de Singel waar we, links af slaande, de aardige witte villa van Mej. de Sitter aanschouwen die, vooral als de voortuin geheel tot z'n recht komt, een aanwinst voor dit gedeelte van ons dorp zal blijken te zijn. Nog aardiger dan het front-aan zicht is de aanblik van af het nog onbebouwde gedeelte van de Zuid straat op de achter- en oostelijke zijgevel. Wij hopen dat het Mejuffrouw de Sitter gegeven zal zijn nog lang te genieten van het fraaie uitzicht, over een groot gedeelte van het eiland, dat haar nieuwe woning biedt. En hiermede besluiten wij onze jaarlijkse wandeling door onze ge meente. E. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN van 5 t/m 11 Juli. In het dorp ep verschillende villa's. Dhr. den Beste en fam., E 78, Rotterdam, 3 Mevr. de Bock, E 190, Antwerpen, 1 Dhr. Mr. Dr. B. van der Mersch, de Bruinvisch, Zeist, 1 Dhr. Mr. W. J. Bolt en fam., C 16, Hoorn, 4 Mevr. C. Boli-Boogerd, C 16, Hoorn, 1 Mej. Rosa Beckers, E 37, Borgerhout (B.), 1 Dhr. L. J. P. de dimmer, Nehalennia, Brussel, 1 Fam. van Domburg-van Camp, E 37, Rotterdam, 5 Fam. Mr. H. J. van Daal-Vosjan, de Bruinvisch, Leiden, Dhr. en Mevr. van Daal-van der Me'rsch, de Bruinvis, Goes, 2 Dhr. en Mevr. E. Goossens en fam., E 108, Amsterdam, 6 Fam. Gils, E 190, Brussel, 3 Fam. Gils, E 190, Antwerpen, 2 Mej. S. van Gils, de Bruinvisch, Wolf aartsdijk, 1 Dhr. en Mevr. Mr. Th. A. Hoog en fam., E 136, Utrecht, 3 Mevr. H. C. A. Holleman- Sprenger en fam., Duinenburg, Baarn, 3 Mej. G. Hanekamp, E 4, Nijmegen, 1 Dhr. Jhr. Mr. en Mevr. H. de Jonge-van den Hurk, E 69, Zutphen, 2 Mej. H. zur Muhlen, „Eikeldopje", Bussum, 1 Dhr. en Mevr. K. C. H. Mei huizen, fam. en bed., „Zonne- hoek", Enschede, 6 Mevr. A. van Peijpe en fam., de Bruinvisch, Soest, 4 Dhr. en Mevr. Surie en fam., A 19, Amsterdam, 7 Dhr. en Mevr. J. Schuil en fam., E 31, Rotterdam, 4 Dhr. en Mevr. T. U. Smit, fam. en bed., „Duinzicht", Alblasserdam, 8 Dhr. F. Schmidt, Duinenburg, Osnabrück (Duitsl.), 1 Dhr. G. Schmidt, Duinenburg, Osnabrück (Duitsl.), 1 Mej. G. Schietman, E 4, Nijmegen, 1 Dhr. en Mevr. Timmer en fam., E 28, Renkum, 6 Dhr. en Mevr. Vancrayelynghe en fam., Huis ter Duin, Den Haag, 4 Dhr. en Mevr. J. Vigny en fam., „Nehalennia", Brussel, 3 Mej. N. Versteeg, KI. Zonneduin, Den Haag, 1 Mej. A. Westerveld, de Bruinvisch, Soest, 1 In het Badhotel. Dhr. en Mevr. Beer, Engeland, 2 Fam. Beirens, Waalwijk, 3 Dhr. en Mevr. Doeveüans, Santpoort, 2 Mr. Young met scholieren, Northampton, 31 Fam. Holsboer, Hilversum, 3 Dhr. en Mevr. Mispelblom- Beyer, Groningen, 2 Dhr. en Mevr. Medcalf, Engeland, 2 Fam. Mudde, Den Haag, 4 Fam. Rypperda Wierdsma en bed., Londen, 4 Mevr. Rypperda Wiersma, Bilthoven, 1 Dhr. en Mevr. Sypkens, Apeldoorn, 2 Dhr. en Mevr. Zonneville, Enschede, 2 In Hotel Duinheuvel. Mevr. A. Brons-Westenburger, Arnhem, 2 Dhr. en Mevr. J. Courboix, Schilde (B.), 2 Dhr. en Mevr. A. Hoogesteger, Hilversum, 2 Mej. J. Jennes, Morsnet (B.), 1 Dhr. en Mevi. Langohr, Montzen (B.), 2 Dhr. en Mevr. A. Schouten, Kaapstad (Z.-A.), 2

Domburgsch Badnieuws | 1951 | | pagina 1