Zeeuws Profetenbrood PETERSE nm[limniluuririmiirmmlm~H Echte Zeeuwse Boterbabbelaars Firma J. B. Diesch FIRMA DENEVERS Stichting „Badplaatsbelangen Domburg ZEEBADEN 61ste Jaargang No. 3 - Zaterdag 7 Juli 1951 Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland f 1,50; voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0.10). Bureau te Domburg bij Fa. de Kam, 't Groentje A 101, telefoon K 1188302, te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. vissersschuit op het badstrand opge ruimd, men liet het, toen het bad al lenige tijd geopend was, springen, met het gevolg, dat enige huizen in de omgeving schade opliepen. De palen op het strand vóór de bad- cabines zijn nog niet alle ver dwenen, trouwens de mogelijkheid blijft altijd bestaan dat de zee weer iets nieuws en dan meestal iets minder prettigs te voorschijn tovert zoals jaren geleden op het Oostelijk gedeelte van het badstrand de resten van oude paalwoningen. Alles bijeen genomen, zal men op het badstrand vele verbeteringen vinden, verbeteringen die de N.V. Domburgsche Zeebadinrichtingen, die gedurende de oorlog zware ver liezen had geleden en nu eenmaal niet uit de publieke kas kon putten, niet bij machte was te financieren. De N.V. werd gesticht (opgericht) in 1888 en bestaat dus 62 jaar; zij heeft gedurende die tijd geheel be langloos (want de Vennootschap be taalde nooit dividend uit) getracht Domburg als badplaats een goede naam te geven; de slagen haar toegebracht gedurende de oorlog 194045 zijn echter wel in hoofd zaak de reden geweest dat zij baar activiteit op het gebied van de strandexploitatie heeft moeten staken. We begeven ons nu naar het Westerstrand langs de Zeeboulevard die eveneens door de zorgen van de „Stichting Badplaatsbelangen" in zeer goede staat is gebracht en waarlangs weer enige banken ge plaatst zijn waarop wandelaars een DOMBURG IN 1951. II. Door Hoogduin komen we achter het villapark en zien met genoegen dat de toegangsweg naar de bossen in een veel betere toestand verkeert dan voorheen; de V.V.V. Domburg heeft zich hier voorgespannen. Wij vervolgen thans onze weg door een gedeelte van „Hoogduin" waar de nieuwe aanplant het al aardig gaat doen en door het z.g. „Abeeltje" dat vrijwel ongeschonden door het oorlogsgeweld heenge- komen is, en zien dat de Villa Som- merhoff die ook althans gedeelte lijk door brand verwoest werd, thans geheel gesloopt is. En dan komen we in de omgeving van het strand waar we heel wat veranderd vinden; de aanblik bij de toegang van het strand is thans nog verre van fraai: tussen een opzich terskeet, een betonmolen en hopen bouwmaterialen door, moet men trachten de zee te ontdekken. De nieuwe exploitanten van het strand: de „Stichting badplaatsbelangen Domburg" merkt nu wel dat men niet alles kan doen wat en zoals men het wel zou willen, zelfs al kan men beschikken over overheidsgelden, hetgeen de Stichting in feite doet. Naar wij vernemen zal a.s. Zater dag 7 Juli zowel de wissel-cabine in richting als de theeschenker ij, waar van de exploitatie zal geschieden door de heer G. van Zetten, ge opend worden en dan zal naar wij hopen ook de lelijke rommel bij de entrée van het strand wel spoedig verdwijnen. Het wordt hoog tijd ook! maar, zoals boven .gezegd, men doet niet altijd wat men zou willen. De wisselcabines (er zijn er een paar dozijn) strekken zich uit aan weerszijden van een middenbouw, waar badkaartjes afgegeven zullen worden en gelegenheid is om kle dingstukken in bewaring te geven; voor badabonnementen zal men zich nog moeten vervoegen bij de bad man aan de ingang van het bad strand. Voorlopig worden daar ook gewone badkaartjes afgegeven, ter wijl er een 15-tal badcabines, over genomen van de N.V. Domburgsche Zeebadinrichting, ter beschikking van de badenden staan. Vlak bij de weg die toegang geeft tot het strand, zal de thee- en limonadeschenker ij, geëxploiteerd door de heer van Zetten, geopend worden; met het daaraan verbonden terras zal het ongetwijfeld een zeer gezocht zitje vormen. Daarin ondergebracht vindt men ook W.C.'s voor dames en heren en gezien, dat deze zomer op dit gebied tot nu toe niets aanwezig was, mag wel gezegd worden, dat deze inrich tingen in een vaak gevoelde be hoefte zullen voorzien. Voorts werd het wrak van de Chocolaterie Markt 23 - Tel. 3256 Middelburg Te Domburg bij Hotel Rosendaal, Ooststraat A 113 verkrijgbaar PRIMA OUDE JENEVER merk „Oude Gerrit" (van ouds bekend) p. literfles 7,35 COGNAC VIEUX SUP. Bevat een gedeelte Franse Cognac, Per literfles 7,35 Per fles 5,60 Fijne Buitenlandse Likeuren en Whiskey's. Verkrijgbaar bij de importeur Oude Slijterij Wijnhandel LANGE DELFT 90, MIDDELBURG Telefoon 2415 Giro 332018. HET ECHTE Nu ook in blikverpakking Banketbakkerij Langedelft 37, Tel. 2402 MIDDELBURG Hofleverancier Het bad is geopend dagelijks van 's morgens 8 uur tot des avonds 6 uur Tarieven voor familieabonnementen (bij baden uit eigen tent) Aantal per dag per week per maand per seizoen Zij die een strandhuisje huren op een van de in exploitatie zijnde stranden zijn VERPLICHT een badabonnement te nemen. 2,00 10,00 30,00 60,00 Tarieven bij gebruik van badcabines Abonnement voor inwoners (bij wijze van proef) 1 gezinslid 2 gezinsleden Aantal baden Kinderen 615 jaar Badpakken enz. en toiletten Gebruik van een badpak Idem zwembroek of handdoek

Domburgsch Badnieuws | 1951 | | pagina 1