Boek DE MAAN" M, Petersc Souvenirs Nog Verlichtingsartikelen Eleefr, apparaten „3, :Ltl en s avonds een Van Benthcm 6 Jutting Domburgs Badnieuws Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1,50; voor het buitenland 2,50. Ldsse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10; bij. contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Boekhandel L. Spronk, Badhuisweg 35, telefoon K 1188-282; te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. 58ste Jaargang No. 2 - Zaterdag 26 Juni 1948 DOMBURG IN 1948. (Vervolg). Ook de omgeving is en wordt ter dege aangepakt. De z.g. boulevard is van gemeentewege keurig in orde gebracht en zal in de naaste toe komst zowel naar het Oosten als naar het Westen nog worden uitge breid, terwijl vanaf die boulevard behoorlijke toegangswegen naar het strand gemaakt zijn. Voorts is ook de toegang tot de manteling begaanbaar gemaakt. Men behoeft niet meer door het zand te baggeren om het landgoed „Hoog duin" te bereiken; door het gebruik van zware betonpalen en de hate lijke en lelijke resten van Duitse bunkers, heeft het natuurschoon van het voorheen zo charmante bospad echter wel geleden. In „Hoogduin" zelf zijn door de bezetters honderde bomen gerooid en lieten nog vele andere het leven daar ze onbeschermd kwamen te staan. Onze beroemde manteling heeft dientengevolge een geheel ander aspect gekregen, men mist er de koele schaduw op warme dagen maar hoewel zo geheel anders heeft het ook nu zijn bekoring, daar, door de afwezigheid van hoog geboomte zich een grote bloemen- rijkdom heeft ontwikkeld die in voorjaar en zomer een lust der ogen vormt. Trouwens, vele van de afge zaagde stammen lopen alweer flink uit, zodat de binnenkant van de duinen reeds aardig begint te be groeien. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk een tussenbeplanting aan te brengen, zowel van opgaand als van laaggroeiend hout. Het gedeelte van „Hoogduin" dat geïnundeerd geweest is een vrij brede strook langs de Noordweg is weer aangeplant; jammer genoeg dat meerdere van de geplante bo men die uit de aard der zaak dieper wortelen dan het laag- groeiende plantsoen nog van het zout te lijden hebben en het leven laten. Ook Westhove heeft heel wat van zijn trotse eikenbomen zien vallen; Berkenbosch is er nog wel het best afgekomen en vooral in deze tijd van het jaar loont een wandeling naar de goudvisvijver nog zeer de moeite. Op Eikenoord echter hebben de bezetters hun' vandalisme zodanig botgevierd, dat de plaats vrijwel een boomloze vlakte geworden is. Ten Westen van de kom der ge meente zullen vele van onze oude Reisétui's van f 5.25 tot f 51. Reistassen van f 22.50 tot f 80 Koffers van f 13.50 tot f 33. Badtassen f 2.60 Komt U eens kijken bij Het Lederhuis Korte Delft 44, Middelburg DE ZAAK MET DE GROOTSTE SORTERING lllllllllllllllllll[|||||||||||||||||lllllllllllllllllllllllllllllll[|[|lllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllll]|||||||||||||||IM <a^ê> U vindt bij ons een mooie col lectie voor Uw vrienden en bekenden A fine collection of Souvenirs for your relations and friends Souvenirshuis 11 Langedelft 29 Middelburg Telefoon 2091 in een noodgebouw en ook nog tegen in levering. Maar eens zullen wij weer leveren als voorheen. Lunchroom Banketbakkerij Hofleverancier In het hart van Middelburg vindt U de speciaalzaak voor en 11 icHLbttm Lange Noordstraat 14 Tegenover het Stadhuis Alle reparaties in eigen werkplaats van Boekhandel Langedelft 64 Middelburg Telefoon K 1180-2630 gasten de golflinks missen; ter plaatse waar voorheen de goed on derhouden tee's, greens en faircoays lagen, vindt men nu slechts een aaneenschakeling van bunkers en granaattrechters en de puinhopen van vernielde bunkers. Het terrein is grondig verwoest en het zou zo bezwaarlijk gaan het weer als golf baan in orde te brengen, dat de blikken naar elders en wel naar het oosten gericht worden, waar uit stekend natuurlijk terrein voor de aanleg van golflinks te vinden is. Dit is nog toekomstmuziek maar voor onze badplaats hopen wij van harte, dat deze muziek eenmaal weer klinken zal, want golflinks trekken veel publiek en een goed publiek. In de dagen van onze bevrijding (November '44) werd het Badpavil joen door granaatvuur van vijande lijke zijde zwaar gehavend, zó dat gedurende het seizoen 1947 slechts de veranda Noordzijde voor het pu bliek geopend kon worden. Thans echter zijn dak en terras Oostzijde, grote zaal en toneel hersteld, terwijl ook de overige lokalen: billardzaal, leeszaal en recreatiezaal vóór de aanvang van het hoogseizoen ter beschikking van de bezoekers zullen staan. Het plafond in de danszaal is verlaagd, zodat deze zaal een minder holle en ongezellige indruk maakt en verwacht mag worden dat ook de accoustiek niet zoveel te wensen overlaten zal als voorheen. Nu het lidmaatschap voor de So ciëteit „Luctor et Emergo" wederom ingevoerd wordt, zal weer wat meer aandacht gewijd worden aan re creatie-mogelijkheden van onze gasten. Zo zal o.a. de bekende „Babyton"-band, onder leiding van J. J. den Toonder, een paar keer per week gedurende het seizoen de dansmuziek verzorgen en komen ook andere feestelijkheden op het programma te staan. Wij willen er hier nog de aan dacht op vestigen, dat zij die niet te Domburg of aangrenzende gemeen ten wonen (of daar tijdelijk verblijf houden) toegang hebben tot de grote zaal met veranda en terras zeezijde, met dien verstande, dat op dansavonden en andere feestavon den een klein bedrag voor intro ductie betaald zal moeten worden. Ingevolge een besluit, genomen op de laatst gehouden Algemene Vergadering van aandeelhouders in de N.V. Domburgsche Zeebadinrich ting, zullen deze in het vervolg q.q. met hun gezin lid zijn van de Socië teit „Luctor et Emergo". E.

Domburgsch Badnieuws | 1948 | | pagina 1