Boek DE MAAN" f M. Peterse Verlichtingsartikelen Electr. apparaten Van Benthem 8 Jutting Reisétui's van f 5.25 tot f 51.- Reistassen van f 22.50 tot f 80.- Koffers van f 13.50 tot f 33.- Badtassen 2.60 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Komt U eens kijken bij „Byouf' Het Lederhuis Korte Delft 44, Middelburg DE ZAAK MET DE GROOTSTE SORTERING iiiiiiiiiiHiiiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinn In het hart van Middelburg vindt U de speciaalzaak voor en Verschijnt iedere Zaterdag gedurende het badseizoen en wordt in Domburg gratis huis aan huis bezorgd. Abonnementsprijs voor Nederland 1.50: voor het buitenland 2,50. Losse nummers 0,15. Advertenties per mm 0,10: bij contract voor het gehele seizoen 0,05 (voorpagina 0,10). Bureau te Domburg bij Boekhandel L. Spronk, Badhuisweg 35, telefoon K 1188-282; te Middelburg bij de Uitgevers, Drukkerij Fa. G. W. den Boer, Londense kaai 29, telefoon K 1180-2926. Redactie: P. J. Elout, Directeur Domburgse Zeebadinrichting, Badpaviljoen, Domburg, telefoon K 1188-233. DOMBURG IN 1948. Wederom een stap in de goede richting; het Domburgs Badnieuws verschijnt weer na een gedwongen rustperiode van verscheidene jaren; het verschijnt, dank zij de goede zorgen van de uitgevers Fa. G. W. den Boer te Middelburg, in een nieuw, ietwat gemoderniseerd, kleed maar het zal vrijwel dezelfde ge gevens versrtekken als voorheen. Het had, bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog, meer dan een halve eeuw voorzien in een grote behoefte, niet alleen omdat onze be zoekers er allerlei wetenswaardig heden omtrent onze badplaats uit konden putten, maar ook, omdat waardevolle gegevens voor de sta tistiek er aan konden worden ont leend. In tegenstelling met de wijze van uitgifte van vorige jaargangen zal het thans gratis worden verspreid, met dien verstande dat losse num mers tegen betaling van een gering bedrag verkrijgbaar gesteld zullen worden bij de heer L. Spronk te Domburg. Moge ook in de toekomst het blaadje er toe bijdragen, het verblijf van onze bezoekers op Domburg te veraangenamen door hen alle nodige inlichtingen tijdens dat ver blijf te verschaffen. Wat zijn de verwachtingen van het seizoen 1948? Als altijd zal het weer gedurende de zomermaanden een grote rol spelen bij de beant woording van deze vraag en dit is nu eenmaal een factor die buiten onze menselijke invloed valt. Voor lopig zullen we 't nog veel moeten hebben van het z.g. dagbezoek, daar de mogelijkheid tot het onder brengen van een vooroorlogs aantal badgasten, helaas, nog lang niet is bereikt. Van de meer dan honderd wo ningen welke op Domburg door oor logsgeweld werden verwoest, zijn er slechts enkele hersteld, terwijl maar twee hotels (vóór 1940 vier) en zes pensions (in plaats van vier en twintig) geopend zullen zijn. Toch zijn we, vergeleken bij 1947 weer een stap vooruit; was verleden jaar het geheel gerestaureerde en gemoderniseerde Badhotel het enige ter plaatse dat zijn deuren kon openen, thans biedt ook het Hotel de l'Europe weer een welkome ge legenheid tot het onderbrengen van gasten. Evenals het Badhotel is het ge heel gemoderniseerd en het zal on getwijfeld met zijn modern inge- Souvenirs U vindt bij ons een mooie col lectie voor Uw vrienden en bekenden A fine collection of Souvenirs for your relations and friends Souvenirshuis Langedelft 29 Middelburg Telefoon 2091 in een noodgebouw en ook nog tegen in levering. Maar eens zullen wij weer leveren als voorheen. Lunchroom Banketbakkerij Hofleverancier J—iclitltcni Lange Noordstraat 14 Tegenover het Stadhuis Alle reparaties in eigen werkplaats 99 mmê§ mn van Boekhandel Langedelft 64 - Middelburg Telefoon K 1180-2630 richte kamers, gezellige conversatie zaal en keurige „bar", vele bezoek- kers trekken; het beschikt over een tachtigtal bedden. Maar van nieuwbouw waarvan onze bezoekers reeds dit seizoen zouden kunnen profiteren is nog geen sprake, behalve een aantal ar beiderswoningen aan de Schuitvlot- straat, die een uitstekende indruk maken en het dorp nu eens niet ontsieren, is slechts gereed gekomen het keurig en uitstekend ingerichte winkelpand van de slager J. Hu- gense, dat een aanwinst voor de gemeente genoemd mag worden. Op meerdere plaatsen in het dorp ontwaart men echter bouwbedrijvig- heid die hoop op de toekomst geeft. In de bijna geheel verwoeste Oost straat is men sedert enige tijd bezig aan de herbouw van het vernielde Pension Juliana van de heer S. van Zetten, een pension dat vóór Mei 1940 zeer in trek was; daarnaast is in aanbouw een wonmg bestemd voor de heer J. de Pagter Wzn., die vóór de oorlog ook steeds enige kamers ter beschikking van bad gasten stelde. Voorts worden in de Wijngaardstraat een viertal wo ningen gebouwd, wordt op het voor malig Steynshof, ter plaatse waar de Villa Clémentine stond een villa voor de burgemeester gebouwd en is ook aan de weg naar Westkapelle een woning in aanbouw. Ook het oude gemeentehuis op de Markt is weer keurig opgeknapt en als zetel van het gemeentebestuur in ere hersteld; van de uitbreiding volgens het prachtige plan van de architect Ir. P. H. W. Briët kon echter nog niets komen. Zo doet Domburg, de vele moei lijkheden ten spijt (als daar zijn: de talrijke, vaak slecht gesmeerde, ambtelijke schijven en de schaarste aan materialen en arbeidskrachten) wat het kan om weer op dreef te komen. (Wordt 'vervolgd). BEPALINGEN OMTRENT HET VERKRIJGEN VAN TOEGANG TOT HET BADPAVILJOEN (Sociëteit „Luctor et Emergo") Ieder, die te Domburg of aan grenzende gemeenten verblijf houdt ingezetene zowel als niet inge zetene moet, om toegang te ver krijgen tot het Badpaviljoen, lid worden van de Sociëteit „Luctor et Emergo". Bezoekers die slechts korte tijd op Domburg vertoeven, kunnen geïntroduceerd worden het zij voor een dag of voor een week. De kosten aan het lidmaatschap verbonden zijn:

Domburgsch Badnieuws | 1948 | | pagina 1