HENNiNG ZATERDAG 30 JULI 1938 Is Uw buid gloeierig en pijnlijk rood gebrand door de zon? Lunchroom „HOOGESTEGER55 - üarkt - middelburg Telel 416 s Stopplaats Autobussen naar Oombyrg M i I k - B a r 4 Restaurant Het Domburgsch Badnieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland ƒ1.50, voor het Buitenland ƒ2.— afzonderlijke Nummers ƒ0.15. Advertentiën 15 cent per regelabonnement voor het seizoen 8 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 1.— voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG bij L. SPRONK, Badhuisweg; te MIDDELBURG ter drukkerij van FIRMA (J. W. DEN BOER, Sint Pieterstraat 35; Redactie: P. J. ELOUT, Directeur Domburgsche Zeebadinrichting, Badpaviljoen. MEDIO-DOOZEN met Stadhuistabletjes. ZEEUWSCH PROFETENBROOD het echte. M. PETERSE, Patissier Hoileverancier Middelburg Lange Dellt 75. VIERING 100e GEBOORTEDAG Dr. J. G. MEZGER, (Slot). Zoo zouden wij door kunnen gaan met het noemen van namen van hoog geplaatste personen die jaar op jaar Domburg als patiënten van Dr. Mezger bezochten, maar we zijn bang met die opsomming wat al te veel van het geduld van onze lezers te vergen, en zullen dus volstaan met hier en daar een greep te doen en o.a memoreeren dat we in de vreemde- lingenlijsten van 1895 en 1896 weder om aantreffen de namen van den Prins en de Prinses von Wied met familie en gevolg, die toen in het Badhotel verblijf hielden. Voorts vinden we in '93 genoemd de Vorst en Vorstin zu Stolberg Wenigerode met familie en gevolg; Graaf en Gravin von Spee Nessel- rode en vele anderen; in 1894 Prins Nic Troubetskoi, generaal A. Vlan- g'aly, Vorst en Vorstin Klevenhüller, Graaf Stroganoff, in '95 o.a. Graaf en Gravin Bobrinsky die de bui tenplaats Berkenbosch hadden ge huurd en daar met veel personeel ge durende geruimen tijd verblijf hielden, voorts Prinses Demidoff, Prins en Prinses Reuss enz., in '96 Gravin Oberdorf-von Metternich, Graaf Tysz- kiewiez e.a. In '99 en 1900 vinden wij de na men genoemd van een familie die juist in den laatsten tijd voor ons, Neder landers, van bijzonder belang gewor den is, nml. die van Fürstin zur Lippe Biesterfeld en familie, en van Gravin zur Lippe Biesterfeld.'') Voorts verbleef hier ook nog de gewezen vorst van Bulgarije Alexander van Battenberg die in 1885 de Serviërs versloeg en hier zijn moedige daden voortzette door het hondje van de Freule van Heerdt uit de gracht van Westhove te redden. Dat er onder al die vreemdelingen waaronder vele Russen wel Onder de vele herinneringen van dankbare patiënten welke nog in het bezit zijn van de familie Mezger be vindt zich o.a. ook een schrijven van de Vorstin zur Lippe Biesterfeld. Voor LEBCA COWTAX en SMALFILM ontwikkelen afdrukken vergrooten F0TO-K1R3OHAIK1DEL RflARKT - GMSflDDELBURG SMALFILM- FN KLEINBEELD SPECIALIST „INDE - STEENROTSE" Anno 1590. Dwarskaai 24 Middelburg. Verzameling van Antieke Meubelen, Sculpturen, Ceramiek in Oud-Hollandsche interieurs. Tentoonstellingen van moderne kunst en kunstnijverheid. Dagelijks geopend van 1017. eens waren wier ideeën en manieren niet geheel strookten met onze meer Westersche opvattingen, spreekt van zelf. Die Russische Heeren waren in dien tijd nog vrij wel absolute despoten in hun eigen om geving en zoo kon het dan ook ge beuren, dat Graaf Stroganoff den toenmaligen Ober van het Badhotel een klap in 't gezicht te incasseeren gaf. alleen maar omdat hef licht naar zijn zin niet goed genoeg brandde, maar.de klap werd on middellijk gevolgd en goedgemaakt door een tientje en we veronderstellen dat de Ober in questie tegen dit tarief ook de andere wang nog wel had willen toekeeren! In 1908, het jaar voor zijn dood na een tijdperk van betrekkelijke rust, althans wat zijn verblijf te Dom burg betreft heeft Dr, Mezger hier wederom een aantal patiënten be handeld waaronder o.a. Z.K.H. de Groothertog v. Mecklenburg-Schwe- rin en H.H. de Prinses von Saksen Meiningen. Het bleek helaas Dr. Mezger's zwa nenzang te zijn. Zijn 70ste verjaardag werd toen nog op grootsche wijze gevierd, doch in No. 1 van het Domburgsch Badnieuws van 1909 verscheen een ,,In memo- riam Dr. Joh. G. Mezger", waarin wij o.a. schreven: „Wie dacht toen, in de feeststemming, aan de mogelijkheid aan rouw, behalve wellicht de naastbestaanden die mogelijk ook toen reeds vreesden, wisten mis schien, dat slechts het krachtig inner lijk het brooze lichaam staande hield." Er is een tijd geweest een tijd die nu wel heel ver achter ons ligt waarin men op Domburg aan de aan wezigheid van Dr. Mezger niet die waarde toekende die men daaraan later en zeer terecht wel toe schreef. Men staarde zich toen een beetje blind op het aantal patiënten van Dr. Mezger dat hoe groot ook in de minderheid bleef bij het totaal aantal gasten dat Domburg bezocht, maar men vergat dat de qualiteit in dit ge val een krachtig woord mee te spre ken had; men vergat ook te bedenken dat in dien tijd vele niet-patiënten Domburg bezochten, juist omdat vor stelijke personen onze badplaats tot hun verblijf kozen, en óók, dat door de aanwezigheid van die vorstelijke personen Domburg zoowel in binnen- als buitenland bekend gemaakt werd op een wijze, die met geen goud te betalen geweest zou zijn. Ook nu werkt die reclame nog na, hebben wij, Domburgers, nog steeds alle reden om Dr. Mezger dankbaar te zijn en willen wij uiting geven aan dat gevoel van dankbaarheid door zijn 100e geboortedag op waardige wijze te vieren. Daarom doen wij nog maals een beroep op allen die voor Domburg voelen, om mede te werken teneinde het feest op 22 Augustus in alle opzichten te doen slagen; wij vragen daarvoor Uw persoonlijke medewerking en Uw finantieelen steun. E. VARIA. Gedurende het Seizoen 1937 wer den door de voetbalvereeniging „Domburg" een drietal wedstrijden gespeeld tegen een elftal, samenge steld uit de hier vertoevende bad gasten; deze wedstrijden vielen zeer in den smaak van onze voetbal- spelende gasten en mochten zich ver heugen in de volle belangstelling van het niet voetballende publiek. Het ligt in de bedoeling ook dit seizoen weer een drietal dergelijke wedstrijden te organiseeren met als inzet de door de voetbalvereeniging voor dit doel beschikbaar gestelde wisselbeker, welke eigendom wordt van de partij die tweemaal achter elkaar of driemaal in 't geheel wint. De Domburgsche Vereenigïng heeft de beker verleden jaar in tijdelijk be zit verkregen. De eerste dier wedstrijden zal Heerlijk verzachtend en verkoelend is het dan de verbrande plaatsen te bestrooien met Purolpoeder. Het gloeien der huid houdt dan spoedig op en de zoo pijnlijke en hinderlijke zonnebrand is weer vlug genezen. Purolpoeder is bij alle drogisten ter plaatse verkrijgbaar in royale strooibussen van 1 gld., 60 cent en 40 cent.

Domburgsch Badnieuws | 1938 | | pagina 1