Stoomwasscherij „ZEELAND1" - Middelburg Familie Pension „La Bruijère" Langevielesingel D 136 - Telefoon No. 637 LAMPÏONOPTOCHT op Vrijdag 20 Augustus half negen Een HERCULES GOLFWASCHMACHINE A. v. ROON - Langeviele 62 MIDDELBURG - KACHELMAGAZIJN Zoutelande - Telefoon 15 - Bondshotel A.N.W.B. Alle Kamers warm- en koud str. water Serre, tuin, goede verzorging, prima keuken Vraagt prospectus De buitenplaatsen Duinbeek en Berken bosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, verblijfhoudende op Domburg, zijn Wandelkaarten verkrijgbaar bij den Heer P. J. Elout te Domburg tegen betaling van f 1.— per stuk. De toegang tot het gereserveerd gedeelte rond de woonhuizen op Ber kenbosch en Duinbeek en tot de ge reserveerde laan tegenover 't kasteel Westhove, is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoog duin (voormalig Overbosch van Duin vliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg ver toevende, zijn echter op persoon lijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijgbaar bij den Heer P. J, Elout te Domburg tegen betaling van 1.per stuk. Aan hen die slechts 8 dagen of kor ter te Domburg verblijven worden kaarten verstrekt tegen betaling van 0.50 per stuk. In beide gevallen zijn de kaarten geldig voor den houder en de leden van zijn gezin. De wandelkaarten worden ver strekt dagelijks tusschen 11.30 voorm. en 12.30 uur nam. op het Badpaviljoen (Soc. „Luctor et Emergo"). Uitstapjes te voet. Gaande door de manteling van Hoog duin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs den straat weg (K uur). Gaande door de manteling van Hoog duin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed West hove en terug langs den straatweg (IK uur). Langs den straatweg tot aan het land goed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van de landgoederen Duinbeek, Berken bosch en Hoogduin terug (IK uur). Naar de Oranjezon, door de mante ling achter Westhove en langs het rijwielpad door het vroon en terug langs 't landgoed Zeeduin (3 uren). Aan te Domburg verblijf houdende vreemdelingen is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zee badinrichting tegen betaling van 1.per kaart verkrijgbaar zijn. Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Langs den weg welke naar Westka- pelle voert tot den eersten of twee den verharden weg links; dien weg volgen tot verharden weg Westka- pelleAagtekerke en links afslaan de over Aagtekerke terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagte kerke terug; de zeedijk en licht toren te bezien (3K uur). Langs het nieuwe wandelpad loopen- de door de duinen ten Westen van Domburg; aan het einde van het Golfterrein links af naar den straat weg DomburgWestkapelle, langs dezen weg terug (K uur). Uitstapjes per rijwiel. Ie. Straatweg Domburg-Middel burg tot eerste ingang Westhove (vijf steenen paaltjes), links af tot groote laan Westhove (eerste weg rechts), deze volgen tot het achterhek verder door Berkenbosch (indien men in 't bezit is van een toegangskaart) of bij 't achterhek van Westhove links af, daarna de eerste weg rechts tot de A.N.W.B. paddestoel, voorts rechts langs het fietspad tot de verharde weg bij 't achterhek van Berkenbosch, deze volgen tot de straatweg Middel burgDomburg (A.N.W.B. wegwijzer No. 1445) en langs dezen weg (rechts) naar Domburg. 2e. Als boven tot paddestoel A.N. W.B. doch dan rechtuit langs fiets pad tot de eerste verharde weg rechts (daar waar het bosch overgaat in het vroon); langs dezen verharden weg naar Oostkapelle en verder (rechts) langs den Noordweg naar Domburg. 3e. Als boven tot den eersten ver harden weg rechts (bij de eenden kooi) dan echter het fietspad recht uit blijven volgen en verder den ver harden weg tot de uitspanning „de Oranjezon" (geschikte pleisterplaats) vandaar den dijk volgen tot A.N.W.B. wegwijzer No. 2306, rechts afslaan en den verharden weg volgen tot men den straatweg MiddelburgDomburg bereikt (A.N.W.B. wegwijzer No. 2307) dan rechts af naar Domburg. 4e. Als boven tot wegwijzer No. 2306, doch dan den dijk volgen tot Vrouwepolder, bij A.N.W.B. wegwij zer No. 753 rechts af, verharden weg volgen tot Serooskerke en bij de kerk (A.N.W.B. wegwijzer No. 14) rechtsaf over Oostkapelle naar Dom burg. 5e. Als boven tot Vrouwepolder bij wegwijzer No. 753 echter rechtuit, door het dorp en den dijk volgen tot Veere (Stadhuis, Groote Kerk, Schot- sche huis en prachtig uitzicht over land en water vanaf den Kampveer- schen toren). Terug naar Domburg; a. Over Gapinge. Men rijdt den weg terug die men gekomen is, doch even buiten Veere slaat men linksaf en volgt den ver harden weg over Gapinge tot men op den weg MiddelburgDomburg komt (A.N.W.B. wegwijzer No. 358, van daar rechtsaf over Serooskerke, Oost kapelle naar Domburg. b. Over Middelburg. Men verlaat Veere over de Markt, rijdt langs de Groote Kerk, slaat linksaf en volgt den straatweg naar Middelburg, vandaar over Seroos kerke, Oostkapelle naar Domburg. 6e. Van Domburg langs den straat weg naar Middelburg tot Oostkapelle (A.N.W.B. wegwijzer No. 918), daar rechts af, voorts eerste verharde weg rechts (A.N.W.B. wegwijzer No. 967), voorbij A.N.W.B. wegwijzer No. 1542 tot A.N.W.B. wegwijzer No. 1543, dan rechtsaf over de brug naar Domburg. 7e. Als boven doch bij wegwijzer No. 967 rechtuit, door het dorp Grijpskerke en bij A.N.W.B. weg wijzer No. 960 rechts af; de verharde weg volgen tot wegwijzer No. 1544, dan rechts af (grind- en schelpweg) tot wegwijzer No. 1542 dan links af en bij wegwijzer No. 1543 rechts af naar Domburg. 8e. Als boven, doch bij wegwijzer No. 960 rechtuit naar Middelburg en via Serooskerke en Oostkapelle terug. Dit zijn eenige van de mogelijk heden; er zijn natuurlijk nog veel meer variaties op deze tochten te maken. COMMISSIE TOT REGELING VAN ZOMERVERMAKEN TE DOMBURG met medewerking van het muziekgezelschap Apollo" Aan iederen deelnemer wordt verzocht een lampion mee te dragen, daar alleen zij, die een lampion mee brengen, tot de stoet worden toegelaten. De stoet wordt opgesteld om 8.30 bij de muziektent. werkt schoon en zonder slijtage Kelvinator Koelkasten en Brandkasten Gas- en Petroleumstellen Stofzuigers en Huishoud. Art. Centrale Verwarming

Domburgsch Badnieuws | 1937 | | pagina 3