Stoomwasscherij „ZEELAND" - Middelburg Familie Pension „La Bruijère" Langevielesinge! D 136 - Telefoon No. 637 Een HERCULES GOLFWASCHMACHINE A. v. ROON - Langevieie 62 MIDDELBURG - KACHELMAGAZIJN Zoutelande - Telefoon 15 - Bondshofel A. N. W. B. Alle Kamers warm- en koud str. water Serre, tuin, goede verzorging, prima keuken Vraagt prospectus BIBLIOTHEEK VAN DEN VOLKSBOND. Voor badgasten, die behoefte ge voelen aan goede of ontspannende lectuur, bestaat iederen Zaterdag van twee tot vier, en van zeven tot negen uur nam., gelegenheid boeken te be komen aan de bibliotheek van den Volksbond in de Weststraat, tegen be taling van 3 cent per week per boek, De boekerij bevat over de 3000 Hollandsche romans, terwijl er ook een beperkte voorraad Fransche, En- gelsche en Duitsche boeken aan wezig is. Een catalogus is op genoemde uren aan de boekerij te bekomen voor 40 cent, terwijl er voor niet-inwoners van Domburg een statiegeld van minstens vijftig cents per boek gevorderd wordt, welk bedrag terugbetaald wordt bij het weder inleveren van het boek. ZEEBADEN. Het bad is geopend van des mor gens 8 uur tot 6.30 uur des avonds. Prijs van een zeebad 45 cent; kin deren beneden 15 jaar 25 cent. Prijs voor hen die uit eigen of gehuurde tenten of van uit Hotel, Pension of huis baden: 0.35. In den prijs is begrepen het gebruik van één hand doek en van een badcostuum. Bovendien worden voor hen, die uit eigen of gehuurde tenten baden, bad- abonnementen beschikbaar gesteld op de volgende voorwaarden: 1°. De abonnementen worden afge geven tegen de volgende prijzen: Seizoen-abonnement 25. Maand-abonnement 20. Veertiendaagsch abon nement 12.50 Weekabonnement 7.50 2°. De abonnementen zijn uitsluitend geldig voor baden, gebruikt van uit de tent van de(n) geabon neerde. 3°. De abonnementen zijn geldig voor den geabonneerde en diens huis- genooten (inclusief logé's). 4°. Het gebruik dat van de abonne menten gemaakt wordt door de daartoe bevoegde personen is on gelimiteerd. 5°. Abonnementen worden niet af gegeven aan hen die tegen be taling gasten ontvangen. Bij abonnement 30 kaartjes 12.50 100 40.— Voor het gebruik van meer hand doeken zijn in de melktent op het strand kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Badkaartjes uitsluitend verkrijgbaar in de melktent en bij den badman op het Westerstrand. Abonnementen alleen in het Bad paviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor het ge- heele seizoen. De tijd, toegestaan voor het nemen van een bad met inbegrip van uit- en aankleeden, wordt gesteld op vijf en veertig minuten voor hen die van het materiaal der N.V. Domburgsche Zee badinrichting gebruik maken. Van hen, die meer tijd noodig heb ben, zal het nemen van een TWEEDE badkaart gevorderd worden. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand ken baar gemaakt. De buitenplaatsen Duinbeek en Berken bosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, verblijfhoudende op Domburg, zijn Wandelkaarten verkrijgbaar bij den Heer P. I. Elout te Domburg tegen betaling van f 1.— per stuk. De toegang tot het gereserveerd gedeelte rond de woonhuizen op Ber kenbosch en Duinbeek en tot de ge reserveerde laan tegenover 't kasteel Westhove, is ook aan houders van kaarten verboden. De bosschen en duinen van Hoog duin (voormalig Overbosch van Duin vliet) zijn voor het publiek gesloten. Voor badgasten te Domburg ver toevende, zijn echter op persoon lijke aanvrage wandelkaarten voor de manteling verkrijgbaar bij den Heer P. J. Élout te Domburg tegen betaling van 1.per stuk. Aan hen die slechts 8 dagen of kor ter te Domburg verblijven worden kaarten verstrekt tegen betaling van 0.50 per stuk. In beide gevallen zijn de kaarten geldig voor den houder en de leden van zijn gezin. De wandelkaarten worden ver strekt dagelijks tusschen 11.30 voorm. en 12.30 uur nam, op het Badpaviljoen (Soc. „Luctor et Ëmergo"). Uitstapjes te voet. Gaande door de manteling van Hoog duin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en terug langs den straat weg (K uur). Gaande door de manteling van Hoog duin (voormalig Overbosch van Duinvliet) en het landgoed West hove en terug langs den straatweg (IK uur). Langs den straatweg tot aan het land goed Schoonoord, vervolgens links af, en door de bosschen van de landgoederen Duinbeek, Berken bosch en Hoogduin terug (IK uur). Naar de Oranjezon, door de mante ling achter Westhove en langs het rijwielpad door het vroon en terug langs 't landgoed Zeeduin (3 uren). Aan te Domburg verblijf houdende vreemdelingen is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund, mits zij voorzien zijn van wandelkaarten, welke op aanvrage bij den Directeur der Zee badinrichting tegen betaling van 1.per kaart verkrijgbaar zijn. Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Langs den weg welke naar Westka- pelle voert tot den eersten of twee den verharden weg links; dien weg volgen tot verharden weg Westka- pelleAagtekerke en links afslaan de over Aagtekerke terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagte kerke terug; de zeedijk en licht toren te bezien (3 K uur). Langs het nieuwe wandelpad loopen- de door de duinen ten Westen van Domburg; aan het einde van het Golfterrein ïinks af naar den straat weg DomburgWestkapelle, langs dezen weg terug (K uur). werkt schoon en zonder slijtage Kelvinator Koelkasten en Brandkasten Gas- en Petroleumstellen Stofzuigers en Huishoud. Art. Centrale Verwarming VOOR HET BADSEIZOEN ZIJN NOG TE HUUR: 5 kamers en keuken, J. Passenier, Stationstraat. 5 kamers met pension, M. Wisse, Aug., Stationstraat. 3 kamers en keuken, J. L. Verhage, tot 13 Aug., Stationstraat. 5 kamers en keuken, P. Moggré, tot Aug., Stationstraat. 4 kamers en keuken, D. Hendrikse, Stationstraat. 5 kamers en keuken, W. Bommeljé, tot 14 Juli en Aug., Westweg. 4 kamers en keuken, J. Minderhoud, Westweg. 1 kamer en keuken, G. Provoost, tot 1 en na 21 Aug., Westweg. 2 kamers en keuken, L. de Voogd, Westweg. 6 kamers en keuken, J. Maas, tot 31 Juli, Westk. weg. Villa Bejoca, 7 kamers en keuken, P. M. C. Acda, tot Aug., Westerpark. Villa Ruimzicht, 5 kamers, serre en keuken, B. Bakker, tot 15 Juli en van Aug., Westk. weg. 5 kamers en keuken, W. Geldof, tot 15 Juli en na 1 Aug., Hoogehilweg. 5 kamers en keuken, Chr. Maas, Hoogehilweg. 5 kamers en keuken, P. Maas, Juli, Duinstraat. 4 kamers en keuken, M. Meijer, Duinstraat. 6 kamers en keuken, G. Passenier, Duinstraat. 4 kamers en keuken, C, Klopmeijer, Duinstraat. 6 kamers en keuken, A. Trieller, Aug., Duinstraat. Villa Duinoord, 8 kamers, serre en keuken, P. J. Elout, Augustus, Heerenstraat. 7 kamers en keuken, L. Spronk, Juli, Badhuisweg. 2 kamers en keuken, L. de Voogd, tot 1 en na 21 Aug., Noordstraat. 3 kamers en keuken, P. Louws, tot 24 Juli en na 14 Aug., Noordstraat. 4 kamers en keuken, W. J. de Jager, tot 1 Aug., Noordstraat. 2 kamers en keuken, J. Geertse, tot 9 Aug., Wijngaardstraat. 3 kamers en keuken, Wed. Louwerse, Wijngaardstraat. 2 kamers met of zonder keuken, J. Bimmel, tot Aug., Badstraat. Villa Vogelenzang, 6 of 8 kamers en keuken, M. Reijnhoudt, Aug., Villapark. 5 kamers en keuken, W. Brand, tot 15 Juli en na 15 Aug., Noordweg. 3 of 4 kamers en keuken, S. Heine, tot 23 Juli en na 14 Aug., Noordweg. 5 of 6 kamers en keuken, A. Provoost, tot 14 Juli, Scnuitvlotstraat. 3 kamers en keuken, Mej. M. Passenier, tot 21 Juli, Noordweg. 3 kamers en keuken, W. Baard, tot 6 Aug., Zuidstraat. 5 kamers en keuken, J. de Visser, tot 15 Juli en na 1 Aug., Zuidstraat. 5 kamers en keuken, J. v. Dullemen, Zuidstraat.

Domburgsch Badnieuws | 1937 | | pagina 3